درباره باغ گل رز

گفته می شود در این باغ، بیش ار 200 نوع گل دیگر نیز همچون کوکب وجود داشته است. رزهای این باغ، دستچین شدند و در به مدت بیش از یکهزار سال در چین پرورش داده شدند.
رز گاردن یا رزاریون، باغ یا پارکی است که درب آن بیشتر مواقع برای بازدید عموم باز است. این باغ مادر دیگر باغ های رز در جهان به شمار می رود. باغ های رز متفاوتی در سراسر دنیا وجود دارند که انواع متفاوت و گونه های مختلفی را در خود جای داده اند.
یکی از دیدنی ترین مکان های بانکوک نیز  رزگاردن آن است. این باغ در ۳۰ کیلومتری بانکوک واقع شده است و دریاچه زیبایی در آن قرار دارد. مساحت باغ رزگاردن حدود ۷۵۰ کیلومترمربع بوده و و در آن صنایع دستی سنتی کشور تایلند نیز برای گردشگران به نمایش گذاشته شده اند. بیشترین جاذبه این باغ در نمایش های فرهنگی تایلند است که شامل بوکس تایلندی، رقص سنتی این کشور،‌ مراسم عروسی تایلندی، شمشیربازی و نمایش فیل ها می شود.

مشهورترین باغ های رز در جهان

از جمله مشهورترین باغ های رز در جهان می توان به موارد زیر اشاره کرد:
روستون رز در رنمارک در جنوب استرالیا واقع شده است. این باغ مجموعه بزرگی از گل های رز استرالیایی را از سال 2005 و بیش از 4 هزار نوع باغ و گیاه را در خود نگهداری می کند. این باغ ابتدا کار خود را با پرورش میوه و تجارت گیاهان آغاز کرد. اما در سال 1970 میلادی به طور اختصاصی به پرورش گل رز، باغ ها و گیاهان اختصاص داده شد.
کلوما کاستل در شش کیلومتری جنوب بروکسل در بلژیک واقع شده است. در این قلعه، بیش از 60 هزار نوع گل رز از سه هزار گونه متفاوت پرورش داده و نگهداری می شوند. در این مجموعه، همه انواع رزهای بلژیکی و انواع رزهای تاریخی را می توان پیدا کرد.
بزرگ ترین باغ گل رز، متشکل از گونه های مختلف ازکشورها و تولیدکننده های مختلف است. باغ های گیاه شناسی سلطنتی در انتاریو در کانادا قرار دارند. این باغ در سال 1967 میلادی تاسیس شده است. صدمین سالگرد تاسیس این باغ در مجتمع همیلتون رز برگزار شد. در این باغ انواع گل های فوریبوندا و چای رز هیبرید و گونه های قدیمی رز پرورش و نگهداری می شوند.
گرلِو روزنپارک در نزدیکی فردریکساند در دانمارک قرار دارد. این باغ مجموعه بزرگی از انواع گل های رز قدیمی و فهرستی از رزهای پرورش داده شده توسط پولسن است.
روزاری دو کال د مارنه، ل هی ل رُزِز، در بخش جنوبی شهر پاریس در کشور فرانسه واقع شده است. این باغ در سال 1899 میلادی برای یک تاجر فرانسوی به نام ژول گراوروس ساخته شده است. در سال 1914 میلادی، این باغ در میان عموم شهرت بسیاری یافت و نام آن نیز به مالمائیسون تغییر کرد. این باغ با هدف نمایش انواع و گونه های مختلف رز که در همه دنیا وجود دارند، طراحی و ساخته شده است. در سال های ابتدایی قرن 21 میلادی، این باغ مجموعه کاملی از 7 هزار نوع رز مختلف بود. در حال حاضر، این باغ 2 هزار گونه رز و 3 هزار نوع رز در خود دارد.
پارک د باگاته له در شهر پاریس در کشور فرانسه، زاییده تفکرات یکی از اعضای هیئت نگهداری از باغ ها و جنگل های ژان کلود پاریس بوده است. این باغ به شکل هندسی ساخته شده است. در این باغ بیش از 9 هزار گل رز و یک هزار گونه مختلف رز نگهداری می شود. نخستین رقابت ملی برای رزهای این باغ در سال 1907 میلادی برگزار شد. در حال حاضر نیز هرساله این رقابت و مسابقه در همین محل برگزار می شود.
 پارک د لا تته دور در شهر لیون فرانسه در سال 1964 میلادی تاسیس و افتتاح شد. این پارک، مجموعه ای از 4 باغ رز است.
یوروپا رُزارین در سنجرهازن در کشور آلمان در سال 1898 میلادی توسط جامعه رز آلمانی این کشور تاسیس و راه اندازی شد. 5 سال بعد از تاسیس بازدید از آن برای عموم آزاد شد. پایه و اساس این باغ را فردی به نام آلبرت هافمن که علاقه وافری به گل های رز داشته، گذاشته است.  در این باغ انواع گل های رز از سال 1950 تا 1990 میلادی نگهداری می شود. از انواع مختلف آن می توان به پولیانتاس، هیبرید پریپتولاس ونویزته هیبرید اشاره کرد.
گفته می شود حدود 2 هزار گل رز در این باغ وجود دارند که بسیار منحصر به فرد و خاص هستند.
رُزارین یوترسِن در شهر یوترسن کشور آلمان، در سال 1929 میلادی تاسیس شده است. این باغ با کمک ماتیاس تانتائو و ویلهلم کوردِس ساخته شده است. در این باغ بیش از یکهزار نوع رز وجود دارد.
وستفالن پارک در دورتموند کشور آلمان نیز از دیگ باغ های رز جهان است که در سال 1969 میلادی به عنوان پارک ملی رزارین آلمان غربی ساخته شده است. این باغ، حدود 50 هزار گل رز در خود دارد که به سبک زیبایی طراحی شده اند. طراحی و معماری این باغ بسیار رمانتیک و زیباست.
فاینشکی گاردن در کاوریگلیا در توسکانی در کشور ایتالیا نیز باغ رز دیگری است که حدود 40 سال پیش ساخته شده است. این باغ بیش از 8 هکتار زمین را اشغال کرده است. در این باغ انواع گل های رز را می توان پیدا کرد از جمله آنها باید به گالیکا و رزهای هیبرید پریپچوآل اشاره کرد. این مجموعه، بهترین گل ها را از ملت ها و کشورهای دیگر همچون لهستان ، آرژانتین و پرتغال را در خود دارد. بازدید از این باغ برای زمان محدودی در یکی از ماه های تابستان برای عموم آزاد است.
وست بروئک پارک یکی از باغ های گل رز عمومی در لاهه، هلند است. در این باغ بزرگ انواع گونه های مختلف گل رز پرورش داده و نگهداری می شوند. همچنین برای تولید انواع رزهای ترکیبی و هیبرید نیز مطالعاتی در این باغ صورت می گیرد. این باغ در سال 1961 میلادی تاسیس شده است. بیش از 20 هزار نوع رز در این باغ وجود دارد.
پارک د لا گرانج در ژنو در کشور سوئیس مجموعه بسیار بزرگی است که در خود انواع گل های رز را در کنار انواع مجسمه ها، فواره ها و استخرها نگهداری می کند. در طول روزهای تابستان بعد از تاریک شدن هوا امکان بازدید از این باغ وجود دارد.
ماتسفونت ابی در همپشایر کشور انگلستان از جمله باغ های رز زیبای جهان است. این باغ در قرن 13 میلادی در کنار رودخانه ساخته و راه اندازی شده است. این باغ در حال حاضر به موسسه اعتماد ملی تعلق دارد. در سال 1972 میلادی، تغییرات بسیاری توسط فردی به نام گراهام استورات توماس در این باغ صورت گرفته است و بخش هایی به آن اضافه شده است. توماس یکی از بهترین پرورش دهنده های گل سرخ در بریتانیا بوده است. در این باغ می توان مجموعه کاملی از گل های سرخ تاریخی را پیدا و مشاهده کرد.
انجمن ملی گل سرخ سلطنتی، باغ رسمی این انجمن است که در که در دفتر اصلی آنها در خیابان آلبانز انگستان واقع شده است. این باغ دوباره بعد از 4 سال تعطیلی در سال 2007 میلادی بازگشایی شد.  طراحی و معماری این باغ تغییر کرده بود و بیش از 7 هزار گیاه از 2 هزار و 500 گونه مختلف در آنجا نگهداری می شوند. در این باغ، مجموعه ای نیز وجود دارد که در مود تاریخچه گل رز و نحوه کاشت، رشد و پرورش آن در باغچه های کوچک به بازدیدکننده ها اطلاعات می دهد.
کوئین مری گاردن در ریجانت پارک در لندن در کشور انگستان نیز یکی از باغ های رز سراسر جهان است. این باغ، به شکل دایره ای است که با حلقه ای از ستون ها احاطه شده است. در این باغ مخلوطی از بسترهای کاشت رسمی گل رز و زمین های غیرمعمول وجود دارند. همچنین حدود 4 هزار گل سرخ در این باغ وجود دارند.
کتابخانه هانتینگتون در سن مرین در کالیفرنیا، شامل باغ گیاه شناسی بزرگی است که در اواخر قرن 20 میلادی ساخته شده است. این باغ بیشتر برای کاکتوس و کاملیاهای خود شهرت دارد. در سال 1908 میلادی، باغی از گل های رز در این باغ وسیع نمایش داده شد که انواع گل های سرخ و رز را در خود داشت و همچنان نیز وجود دارد.
باغ مرکز رزهای امریکایی در شروپورت از دیگر باغ های رز در جهان است. دفتر مرکزی این مرکز در لوئیزیانای امریکا واقع شده و در سال 1974 میلادی تاسیس شده است. این باغ اوهایو کلمبوس منتقل شده است و بیش از 65 باغ مجزا با 20 هزار رز  دارد. در کنار این رزها، فواره ها و مجسمه های زیبایی نیز وجود دارند که نمای زیباتری به باغ بخشیده اند.

تاریخچه

نخستین باغ گل رز -Rose Garden- توسط شاهزاده ژوزفین د بیوهارنس در مالمیسون در کشور فرانسه در سال های 1799 تا 1814 میلادی کاشته شده است. ژوزفین با علاقه ای که به کاشت گل و باغبانی داشت، وارد این عرصه شد و در طول سفرهای متعدد خود گیاهان متعددی را جمع آوری کرد. بعد از مرگ او در سال 1814 میلادی، بیش از 250 نوع گل رز متفاوت در باغ رز او وجود داشت.
 
نام: آسیا » تایلند » بانکوک » باغ گل رز
گروه: جاذبه ها
 

مکان های دیدنی دیگر بانکوک

 

معبد سادات و تاب غول آسا

اگر دوست دارید در مورد یکی از جاذبه های اصلی شهر بانکوک در تایلند چیزهایی بدانید حتما این مطلب را تا انتها بخوانید. در اینجا معبد سادات -Wat Suthat- و تاب معروف آن یعنی تاب غول آسا را توضیح داده ایم.

سیام نیرامیت

بسیاری جاذبه های گردشگری دنیا و مقصد تفریحی مردم در سرتاسر دنیا در بانکوک قرار دارند. برخی از این جاذبه های معمولی و تعدادی فوق العاده زیبا و جذاب هستند. هر کدام از جذابیت های بانکوک ویژه ای خاص خود را دارند و عموما با هم فرق دارند. یکی از زیبایی های بانکوک را می توان سیام نیرامیت (Siam Niramit) دانست. این که سیام نیرامیت چیست و در کجا واقع شده است و جذابیت آن در چیست را در ادامه این مقاله می توانید بخوانید.

موزه ملی قایق سلطنتی

موزه ملی Royal barge -قایق سلطنتی- یکی از جاذبه های گردشگری شهر بانکوک در کشور تایلند است. در این مقاله می توانید در مورد تاریخچه، جذابیت ها و دلایل شهرت این موزه اطلاعات کافی کسب کنید.

معبد انتراراویهان

معبد Inthrarawihan یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری بانکوک است. به همین منظور در این مقاله سعی کرده ایم اطلاعات لازم در مورد این معبد را در اختیار شما قرار دهیم تا اگر قصد سفر به بانکوک را داشتید حتما از این معبد زیبا دیدن کنید. این مقاله شامل اطلاعات کامل در مورد چگونگی شکل گیری معبد، تاریخچه و دلایل اهمیت آن است.

معبد راتچابورانا

معبد راتچابورانا -Wat ratchaburana- یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری بانکوک و تایلند است. به همین منظور در این مقاله سعی کرده ایم اطلاعات خوبی در مورد این معبد در اختیار کاربران قرار دهیم. در این مطلب می توانید از دلایل اهمیت این معبد، ساعات بازدید و پیشینه تاریخی آن آگاه شوید.

پارک لومفینی

پارک لومفینی -Lumphini Park- یک یاز بزرگ ترین و زیباترین پارک های بانکوک و همچنین یکی از جاذبه های توریستی در جهان است. این مقاله به افرادی که قصد سفر به بانکوک و بازدید از این پارک را دارند، کمک می کند. باید گفت این مقاله منبع اطلاعاتی خوبی برای این پارک است.

معبد بنچاما بوبیت - معبد مرمرین

معبد بنچاما بوبیت -Wat Benchama Bobitr- یا معبد مرمرین -Marble Temple- جذابیت های ظاهری و معماری بسیار زیادی دارد که نگاه هر بیننده را به خود جلب می کند. طراحی منحصر به فرد و معماری فوق العاده این معبد، آن را به یکی از جاذبه های اصلی شهر بانکوک تبدیل کرده است. در ادامه این مطلب توضیحات بیشتری در مورد این معبد برایتان ذکر کرده ایم.

دنیای سافاری

دنیای سافاری -Safari World- یکی از جاذبه های گردشگری بانکوک است که توریست های بسیاری را از سراسر جهان به سمت خود جلب می کند. این پارک قسمت های مختلف و حیوانات متنوعی دارد که برای هر سن و سالی جذاب هستند. یعنی افراد مختلف با سلیقه های متفاوت از آن لذت خواهند برد.

کاخ ویمارنمِک

بانکوک پر از جاذبه های توریستی متنوع و زیباست. یکی از آنها کاخ ویمارنمِک -Vimanmek Palace- است. این کاخ، یکی از جاذبه های تاریخی شهر بانکوک است. اهمیت تاریخی این کاخ، هر ساله تعداد زیادی گردشگر را به سمت خود می کشاند. داخل این کاخ اثرات هنری و تاریخی بسیار زیبا و متنوعی وجود دارد که در ادامه به اختصار آنها را توضیح داده ایم.

بنای یادبود پیروزی

بنای یادبود پیروزی -Victory Monument- یکی از جاذبه های اصلی شهر بانکوک در کشور تایلند است. این بنا نشانگر احترام تایلند به سربازانی است که در طول جنگ فرانسه و تایلند جان خود را از دست داده اند. شرح مفصل چگونگی طراحی این مجسمه و تاثیرپذیری آن از فرهنگ غرب را می توانید در ادامه مطالعه کنید.

معبد طلائی

معبد طلائی همیشه محلی برای بازدید خود تایلندی ها و گردشگرانی است که از کشورهای مختلف جهان به بانکوک سفر می کنند. بخش ها و موارد دیدنی این معبد به طور مفصل در ادامه این مطلب برای شما آورده شده است.

معبد سادات

Wat Suthat،یکی از جاذبه های گردشگری اصلی بانکوک است. این معبد هزاران سال است که در این شهر قرار دارد و افراد بسیاری را به خود جلب کرده است.

موزه ملی

موزه ملی یکی از جاذبه های توریستی شهر بانکوک است. این موزه جاهای تماشایی بسیار زیادی دارد که در پایین همه آنها را معرفی خواهیم کرد. ساخت این موزه به خودی خود مساله ای بود که مشکلات بسیاری به دنبال داشت. اما سود و منفعتی که موزه ملی به شهر بانکوک می رساند، همه مشکلات آن را پوشانده است.

معبد آرون

معبد آرون -Wat Arun- که با عنوان معبد سپیده دم نیز شناخته می شود، یکی از مناطق مسحور کننده در شهر بانکوک است. این معبد با برج های بلند وحیاط بزرگ، بدون شک یکی از دیدنی ترن مکان های دیدنی تیلند و بانکوک است.

معبد بودای خوابیده

در بانکوک مکان های دیدنی زیادی وجود دارند و Wat Pho یکی از آنهاست. Wat Pho جزو یکی از دیدنی ترین مکان های توریستی در دنیا نیز هست. در این مطلب، اطلاعات کاملی در مورد این مکان و این که چه هست و جذابیتش در چیست مطالعه خواهید کرد.

موزه خانه جیم تامپسون

اگر جزو افرادی هستید که دیدن مکان های تاریخی برایشان بسیار جذاب است، توصیه می کنیم از موزه خانه جیم تامپسون -Jim Thompson`s House And Museum- در بانکوک حتما دیدن کنید. ظاهر درجه یک و سلطنتی این موزه با معماری سنتی بسیار زیبا و جذاب هستند و قطعا شما را به کسب اطلاعات بیشتر تحریک می کند.

معبد بودای زمردی و گراند پالاس

با مناظر و مکان های دیدنی بسیار زیاد شهر بانکوک، ممکن است گردشگران کمی گیج شوند که ابتدا از کجا دیدن کنند. یا کدام مکان ها را برای بازدید به روز آخر موکول کنند. گراند پالاس و معبد بودای زمردی -Grand palace Wat Phra Kaew- جزو مکان هایی هستد که دیدن آنها در اول یا آخر سفر تفاوتی ندارد. مهم این است که همه گردشگرها بسیار مشتاق دیدن این دو جا هستند و به هیچ عنوان لذت بازدید از آنها را از دست نمی دهند.

سالن تخت سلطنتی آبهیسک دوسِت

سالن تخت سلطنتی آبهیسک دوست -Abhisek Dusit Throne Hall- در سال 1904 میلادی و در زمان حکومت شاه رامای پنجم ساخته شد. این مکان به عنوان محلی برای پذیرایی رسمی از مقاماتی بوده که به دیدار پادشاه آمده بودند اما امروزه از آن به عنوان موزه ای برای به نمایش گذاشتن معماری تایلندی و مجموعه های متعلق به پادشاه و ملکه، استفاده می شود.

بانجی جامپینگ

بانجی جامپینگ -Bungee jumping- یکی از انواع سقوط آزاد به شمار می رود. مردم اغلب برای غلبه بر ترس از سقوط آزاد به انجام بانجی جامپینگ روی می آورند. هرچند بانجی جامپینگ کاری خطرناک محسوب می شود اما همه روزه افراد بیشتری به علت حس هیجان آن، این رشته را تجربه می کنند.

بوکس

بوکس از بازی هایی است که بویژه مورد توجه بدن سازان قرار دارد. همچنین مردم بسیاری در جهان از طرفداران این رشته محسوب می شوند. علاوه بر این در تایلند بین اورانگوتان ها نیز مسابقات بوکس برگزار می شود. استادیوم های بوکس معروف زیادی نظیر لومپینه و راتچادام نوئن در بانکوک وجود دارند.

جشنواره فیلم بانکوک

جشنواره فیلم بانگکوک -Bangkok Film Festival- در سال 1998 میلادی آغاز به کار کرد که بعدها، اداره گردشگری تایلند عهده دار مسئولیت برگزاری آن گردید. این جشنواره به رویدادی بزرگ برای نمایش آثار بین المللی و ملی تبدیل شده است. کشورهای بسیاری در این جشنواره شرکت می کنند و به همین دلیل جشنواره فیلم بانکوک محل فوق العاده ای برای لذت بردن از فیلم های منتخب بین المللی به شمار می رود. همچنین جشنی برای اهدای جوایز برندگان در این جشنواره، برگزار می شود.

فعالیتها و سرگرمی های زمینی

رشته های ورزشی و بازی های گوناگونی در جهان وجود دارد و هرشخص انتخاب متفاوتی را در این زمینه انجام می دهد. بعضی از مردم به بولینگ علاقه مندند در حالیکه عده ای دیگر به اسکیت روی یخ، دوچرخه سواری، پینت بال توجه نشان می دهند. هرکس با توجه به محدودیت های مالی خود به سمت علاقه و گرایش شخصی اش می رود.

موزه اِراوان

موزه چانگ اراوان -Erawan Museum-، موزه ای به شکل فیل است که در دره پراکان شهر بانکوک واقع شده است. در این موزه اشیای عتیقه و باستانی و نیز آثاری مربوط به بیوگرافی صاحب آن به چشم می خورد. این موزه همه ساله پذیرای گردشگران بسیاری است که از نقاط مختلف جهان به بانکوک سفر کرده اند.

باغ وحش دوسیت

باغ وحش دوسیت -Dusit Zoo- در قلب شهر بانکوک قرار گرفته است. این باغ در اصل، باغ خصوصی شاه رامای پنجم بوده که تبدیل به باغ وحشی زیبا شده است. مردم برای دیدن حیوانات و نیز تفریح و انجام پیک نیک به این باغ وحش می روند چراکه علاوه بر حیوانات، دیدنی ها و جاذبه های بسیار دیگری در انتظار بازدیدکنندگان و گردشگران قرار دارد.

پارک دنیای خیالی

پارک تفریحی دریم ورلد -Dream World - از جمله جاذبه های گردشگری تایلند است که دیدن آن بدون تردید خالی از لطف نیست. تفریحات و سرگرمی های زیادی در این پارک وجود دارد. چهار بخش مجزا در دریم ورلد طراحی شده که در هریک تفریحات و سرگرمی های متعددی برای بازدیدکنندگان وجود دارد. این پارک، بزرگترین پارک تفریحی تایلند محسوب می شود.

بازارشناور دامنوئِن سادوآک

دامنوئن سادوآک -Damnoen Saduak Floating Market- منطقه ای معروف در تایلند است که بواسطه بازارهای شناورش، شهرت بسیاری دارد. در این بازارها، داد و ستد کالاها بر روی قایق انجام شده و مردم و گردشگران مجذوب دیدن چنین بازاری می شوند. همه چیز در این قایق ها وجود داشته و مردم می توانند از این مغازه های قایقی خرید کنند.

سال نوی چینی

مراسم جشن سال نوی چینی -Chinese New Year- برای مدت 15 روز پیاپی، برگزار می شود. این مراسم یکی از فرهنگی ترین جشن هایی است که در سراسر جهان برگزار شده و اعتقاد بر این است که به جای آوردن کامل تمام رسوم و آداب این جشن سعادت و کامیابی را به همراه خواهد آورد. همه ساله مردم بسیاری برای دیدن این جشن و شرکت در مراسم جشن سال نوی چینی، به این کشور سفر می کنند.

رودخانه چائو فرایا

در این مقاله به موقعیت جغرافیایی رودخانه چائو فرایا -Chao Phraya River- و نیز اطلاعات گردشگری لازم برای مسافران و گردشگران پرداخته می شود.

سنترال گروپ

سنترال گروپ -Central Group- یکی از بزرگترین شرکت های تایلندی است که مالکیت و مدیریت سه مجموعه مرکز خرید بزرگ در این کشور را برعهده دارد. علاوه بر وجود مغازه های متعدد در این مراکز، سالن های سینما و هتل نیز در آنها دیده می شود.

استادیوم فوتبال راجامانگالا

فوتبال رشته ای شناخته شده و بسیار پرطرفدار در جهان بوده که دوستداران بسیاری دارد. استادیوم راجامانگالا، -Football-Rajamangala Stadium- استادیوم فوتبال ملی تایلند است که توسط تیم ملی این کشور مورد استفاده قرار می گیرد.

ورزش گلف

گلف -Golfing- یکی از جالب ترین رشته های ورزشی بوده که طرفداران بسیاری دارد. این ورزش از سال 1457 میلادی در اسکاتلند آغاز شد که کماکان ادامه دارد. برای انجام گلف، زمین های اختصاصی وجود دارد. زمین های گلف بخوبی نگهداری شده و به چمن این زمین ها بطور مرتب رسیدگی می شود.

جشن سانگ کران

جشن سانگ کران -Songkran Festival-، همه ساله در تایلند برگزار می شود. امروزه این جشن به یکی از جاذبه های گردشگری تایلند و نیز منبعی برای شناخت فرهنگ غنی و آداب و رسوم این کشور، تبدیل شده است. اعتقاد بر این است که در این جشن که در واقع یک رویداد مذهبی محسوب می شود، تمیز کردن عکس بودا و ریختن آب بر روی شانه یکدیگر شانس و موفقیت را در سال جدید به همراه خواهد آورد.

مسابقات اسب دوانی

مردم بسیاری در سراسر جهان از طرفداران پروپا قرص مسابقات اسب دوانی -Horse Ricing- محسوب می شوند. مسابقات اسب دوانی همیشه به عنوان ورزش افراد پولدار مطرح بوده است. چراکه این افراد شرط بندی های کلانی بر سر این مسابقات انجام می دهند. مردم زیادی از این راه مشغول کسب درآمد هستند. انواع مختلفی از اسب ها برای مسابقات اسب دوانی مورد استفاده قرار می گیرند.

وات سامفران

وات سامفرون -Wat Samphran- معبدی است که در نزدیکی آکادمی پلیس واقع شده است. این معبد منحصر به فرد است و توسط یک اژدها احاطه می شود و در داخل آن مجسمه های زیادی وجود دارد. البته یافتنی های زیادی در این معبد وجود دارد. این معبد 17 طبقه دارد و مردم و توریست ها از آن دیدن می کنند.

پارک آبی

پارک های آبی -Water Park- زیادی در دنیا وجود دارند که در جهت تفریح بازدید کنندگان در فصل تابستان ساخته شده اند. البته بسیاری از پارک های آبی در همه فصل ها باز هستند. بسیاری از پارک های آبی درقسمت های مختلف دنیا، سرپوشیده هستند.

آکواریوم دنیای اقیانوس سیام

آکواریوم دنیای اقیانوس سیام، مکان بسیار جذاب و اعجاب انگیزی برای افرادی محسوب می شود که بویژه برای دیدن این آکواریوم یا برای خرید به مرکز خرید سیام آمده اند. در این آکواریوم، زندگی دریایی و تمام جنبه های زندگی آبزیان و نیز چگونگی حفظ بقا و انجام فعالیت های روزمره آنها به نمایش گذاشته می شود. همچنین کارهای جالب دیگری نیز برای انجام دادن در این آکواریوم وجود دارد.

تالار تخت سلطنتی آناندا ساماکون

تالار تخت سلطنتی آناندا ساماکون سازه ای ایتالیایی است که نشانی از فرهنگ ایتالیایی و اروپایی بوده و در شهر بانکوک قرار دارد. این بنا به زیبایی طراحی شده که کار ساخت آن در زمان حکومت شاه رامای پنجم آغاز گردید. این بنا از یک تالار اصلی و تعدادی تالار کوچکتر همراه با یک باغ بسیار سرسبز و نیز گنبدهایی که به زیبایی طراحی شده اند، تشکیل شده است.

مزرعه کروکودیل ها و باغ وحش بانکوک

باغ وحش و مزرعه کروکودیل های بانکوک -The Crocodile Farm and Zoo-، یکی از محبوب ترین و سرگرم کننده ترین مکان های گردشگری شهر بانکوک در کشور تایلند است. در این مزرعه، یکی از بزرگ ترین کروکودیل های جهان نگهداری می شود که بیش ار 6 متر طول دارد. این مزرعه علاوه بر کروکودیل حیوانات دیگر نیز دارد به همین دلیل نام باغ وحش روی آن گذاشته شده است. در ضمن، رستوران ها و فروشگاه های متعددی نیز می توان در کنار طبیعت زیبای آن مشاهده کرد. به همین دلیل، بومی های بانکوک نیز در تعطیلات آخر هفته برای پیک نیک به آنجا می روند.

ماساژ سنتی تایلند

کشور تایلند برای انواع متنوعی از موارد همچون زیبایی طبیعت، معابد، ساختارهای معماری و همچنین ماساژ درمانی خود شهرت بسیاری در جهان دارد. از دیگر خدماتی که در این کشور باعث جذب توریسم می شوند باید به کاشت مژه تا درمان موهای زاید بدن با کمک لیزر اشاره کرد. ماساژ تایلندی در میان همه خدمات این کشور از همه مهم تر است. کلینیک های ارایه خدمات ماساژ متعددی در این کشور وجود دارند. ماساژ در تایلند -traditional Thai Massage- تاریخچه طولانی دارد و استفاده از آن به 2 هزار و 500 سال پیش بر می گردد.

فاتامونتون

پارک بودا مونتون یکی از بزرگ ترین، وسیع ترین و شناخته شده ترین پارک های بانکوک است و در مرکز این پارک مجسمه بزرگ بودا به همراه چهار ساختمان در اطراف آن وجود دارد. این ساختمان ها، نشان دهنده 4 مرحله مختلف از زندگی بودا از زمان تولد تا نایل شدن به نیروانا هستند. علاوه بر این پارک، بانکوک مملو از معابد، بناهای یابود، مجسمه های بودا و ساختمان های تاریخی است.

روستای ساحلی

چا آم و هووا هین -Hua Hin - Cha Am- ساحل های زیبایی هستند که در نزدیکی فتچابوری قرار دارند. فضا و آب و هوای این شهرها بسیار عالیست. به ویژه در اواخر ماه نوامبر تا اوایل اکتبر شاهد بهترین شرایط آب و هوایی در این سواحل خواهیم بود. گردشگران می توانند از غذاهای دریایی و انواع غذاها و نوشیندنی های محلی لذت ببرند. این روستاها بهترین مکان برای استراحت و دور شدن از سروصدای زندگی شهری هستند.

معبد راجانادا

بانکوک به عنوان شهر فرشتگان در همه دنیا شهرت دارد. در این شهر حدود هفت میلیون نفر با فرهنگ های مختلف زندگی می کنند. شهروندان بانکوک ترکیبی از فرهنگ غرب و شرق را با هم دارند. این شهر توریستی و تاریخی، از جمله جاذبه های بسیار دیدنی قاره آسیاست و سالانه افراد بسیاری را به سمت خود جذب می کند. معبد راجانادا -Wat Rajanadda- از جمله مکان های گردشگری شهر فرشتگان به شمار می رود. در بازار بودایی های این معبد، انواع جادو، طلسم و معجون عشق را می توان پیدا کرد.

دهکده مونکز باول

دهکده کاسه راهبان -Monk’s Bowl Village - Ban Baat-، در بن بات واقع شده است. بن بات در مرکز تایلند یعنی بانکوک قرار دارد. در این دهکده همه کاسه ها به دست و به روش سنتی ساخته می شوند. این کاسه ها برای راهب ها ساخته می شوند. راهب ها از آنها برای جمع آوری اعانه، کمک های مردم و غذا استفاده می کنند. البته از این کاسه ها می توان استفاده های دیگری نیز دارند.

جزیره کو کرِت

جزیره کو کرت -Ko Kret- از جمله جاذبه های زیبای شهر بانکوک در کشور تایلند است. این جزیره به شکل مربع و به سبک مان ساخته شده است. در این جزیره کوچک، علاوه بر زیبایی طبیعت می توان از بازدید کارگاه های سفالگری و معابد نیز لذت برد. تنها راه رسیدن به این جزیره استفاده از قایق است.

جشنواره بین المللی موسیقی و رقص در بانکوک

در این مقاله در جشنواره بین المللی موسیقی و رقص در کشور تایلند صحبت می کنیم. مراسمی که سالانه افراد بسیاری را به سمت شهر بانکوک، واقع در تایلند جذب می کند. علاوه بر گردشگران، هنرمندان بین المللی نیز می تواند برای اجرای برنامه در این مراسم به تایلند سفر کنند. هدف از برگزاری چنین جشنواره ای در کشور تایلند، ترویج هنرهای نمایشی و فرهنگ و سنت این کشور در سطح بین الملل است.

روز تولد پادشاه

روز تولد پادشاه -King`s Birthday-، یک روز جشن ملی است. این روز در کل کشور تایلند هرساله در تاریج 5 دسامبر برگزار می شود. مردم تایلند برای ادای احترام، ابراز وفاداری و عشق به پادشاه خود، روز تولد او را جشن می گیرند و این روز را روز پدر نامگذاری کرده اند. همه تلاش پادشاه نیز کمک به ارتقا سطح زندگی مردمانش است و مردم نیز این مساله را با نهایت وجود قدردانی می کنند.

جشنواره لوی کراتونگ

جشنواره لوی کراتونگ -Loy Kratong Festival- یکی از معروف ترین و زیباترین جشنواره های کشور تایلند است و این جشن در دوازدهمین ماه سال که ماه کامل است برگزار می شود. در آن مردم شمع ها و فانوس های بسیاری را روشن می کنند و روی رودخانه شناور می کنند یا در آسمان پرواز می دهند. پخش شدن این نورها در آسمان و شناور کردن آنها در رودخانه منظره ای کاملا رمانتیک و زیبا می سازد.

مراسم شخم زنی سلطنتی

مراسم سلطنتی شخم زنی هر سال در تایلند برای نشان دادن پیوند قوی بین دولت و کشاورزان انجام می شود. زندگی تعداد زیادی از تایلندی ها به کشاورزی وابسته است و این مراسم در فصل بارانی برای نشان دادن زمان مناسب کشاورزی برگزار می شود. کشور تایلند در روز برگزاری این مراسم رسمی، تعطیل است.

روز تولد ملکه

مسافرت در زمان جشنواره روز مادر -Queen`s Birthday- به تایلند، تجربه بسیار شاد و لذت بخشی را برای گردشگران برجای خواهد گذاشت. این روز، یکی دیگر از جاذبه های کشور تایلند به شمار می رود. مردم بسیاری از سراسر دنیا سفر خود را به گونه ای برنامه ریزی می کنند که بتوانند در این جشنواره شرکت کنند.

نمایشگاه کوه طلایی

نمایشگاه کوه طلایی -The Golden Mount Fair- به طور سالانه در ماه نوامبر به مدت 7 شب و 8 روز در معبد کوه طلایی در شهر بانکوک برگزار می شود. در نمایشگاه کوه طلایی، علاوه بر برپایی مراسم مذهبی مختلف، بازی ها، سرگرمی های گوناگونی نیز برگزار می شوند. در ضمن، محصولات و انواع غذاهای بومی و تایلندی نیز در آنجا به فروش می رسند.

جشنواره بادبادک های تایلند

جشنواره بادبادک های تایلند -Thai Kite Flying Festivals-، هرسال در ماه مارس در یکی از روزهای آفتابی بهار که آسمان صاف است در شهر بانکوک برگزار می شود. این جشنواره از مهم ترین جاذبه های تایلند به شمار می رود که سالانه میلیون ها نفر را به سمت این کشور می کشاند. جشنواره بادبادک های تایلند، یکی از بهترین منابع درآمد کشور تایلند نیز هست زیر شرکت کننده های آن از کشورهای مختلف جهان به سمت شهر بانکوک می آیند.

مرکز خرید ماهبونگراگ

مرکز خرید ماهبونگراگ -Mbk- یکی از بهترین، بزرگ ترین و محبوب ترین مراکز خرید در شهر بانکوک واقع در کشور تایلند است. تا پیش از ساخته و افتتاح شدن مرکز خرید سیام پاراگون در سال 2005 میلادی، ماهبونگراگ بزرگ ترین بازار مسقف آسیا به شمار می رفت. در حال حاضر نیز قدیمی ترین بازار این قاره و کشور تایلند است. مرکز خرید ماهبونگراگ یکی از بهترین و ارزان ترین تجربه های خرید را برای خریدار بر جای می گذارد.

بازار پراتونام

بازار پراتونام -Pratunam Market-، یکی از بازارهای سنتی و بزرگ پوشاک در شهر بانکوک است. این بازار در مرکز شهر بانکوک قرار دارد. در نتیجه دسترسی آسانی نیز دارد. سالانه گردشگران بیشماری از این بازار دیدن و خرید می کنند. بازار پراتونام تقریبا همه خواسته های گردشگران را برآورده می کند.

مرکز خرید رابینسون

رابینسون نام یک مرکز خرید زنجیره ای بزرگ و شیک است که در سرتاسر شهر بانکوک در کشور تایلند شعبه دارد. این مرکز خرید برای نخستین بار در کشور فیلیپین تاسیس شد. اما در حال حاضر شعبه های متعدد آن در نقاط مختلف دنیا تاسیس شده اند و مشغول به کار هستند. در این فروشگاه انواع کالاها از پوشاک و لوازم دکوری گرفته تا مواد غذایی تازه را می توان پیدا کرد. تقریبا همه برندها در این مراکز خرید فروشگاه دارند.

مراکز خرید

شهر بانکوک به دلیل داشتن فضای گردشگری، مراکز خرید متنوع و متعددی نیز دارد. از جمله آنها باید به سیام دیسکاوری و میدان سیام اشاره کرد. گردشگران و بازدیدکننده ها از مراکز خرید سیام پاراگون و سیام دیسکاوری می توانند برای صرف غذاهای خوشمزه و با کیفیت، انواع غذاهای بین المللی وتایلندیی به میدان سیام بروند. این میدان مرکز انواع رستوران های متنوع است. سیام دیسکاوری نیز بیشتر برای خرید پوشاک زنانه و لوازم ورزشی شهرت دارد.