درباره معبد Kek Lok Si

معابد بودایی فراوانی در منطقه پنانگ در مالزی وجود دارند. اما هیچ کدام از آنها توانایی رقابت از نظر زیبایی و معماری را با معبد کک لوک سی - Kek Lok Si - را ندارند. معماری سنتی این معبد، حس خوبی به بیننده القا می کند. Kek Lok Si، مکانی بسیار مقدس و روحانی برای بودایی های سراسر دنیاست. بودایی های پنانگ ترجیح می دهند برای عبادت و بازیافتن آرامش درون خود به  این معبد بروند. این مکان علاوه بر عبادتگاه و مقدس بودن، جاذبه گردشگری بسیار زیبایی نیز هست. مسافرینی که به مالزی و ایالت پنانگ سفر می کنند، حتما از این معبد دیدن می کنند. Kek Lok Si بهترین مکان برای بازیابی آرامش است.این معبد شامل انواع مجسمه های بزرگ و کوچک از خدایان بودایی است. سالن ها و گالری های متعددی نیز دارد که هر کدام برای منظور مشخصی، کاربر دارند. بسیاری از جشنواره ها و رویدادهای مهم شهر پنانگ در این معبد برگزار می شوند.

نام محلی معبد Kek Lok Si در میان محلی و به زبان خود آنها Penang Hokkien به معنای «معبد سعادت عالی» نامیده می شود.

اطلاعات گردشگری

معبد Kek Lok Si در واقع بلندترین معبد در آسیای جنوبی است. معبد مقدس بودایی در Air Itam و در مرکز توجه شهر پنانگ قرار دارد.
معماری شگفت انگیز -
طراحی معبد آمیزه ای از طراحی های معماری سنتی و مدرن است. این معبد بودایی، جاذبه های معماری حیرت انگیزی دارد که با دیدنشان دهان انسان باز می ماند. جذاب ترین بخش آن پاگوداست. پاگودا به ساختمان های بلندی اطلاق می شود که به شبم معماری چینی و ژاپنی ساخته شده است. این معبد نیز نسبت به دیگر معابد آسیا، ارتفاع زیادی دارد. به طوری که از همه جای شهر پنانگ به خوبی دیده می شود. ارتفاع معبد Kek Lok Si به اندازه یک ساختمان هفت طبقه است.
ساخت این معبد یا بتکده در سال 1930 میلادی تکمیل شد و در حال حاضر عبادتگاه بیش از 10 هزار بودایی است. پایین ساختمان معبد به سبک خانه های هشت ضلعی چینی ساخته شده است. در طبقه های بالاتر، سبک آن به تایلندی و تاج آن به طراحی برمه تغییر می کند. در واقع باید گفت معماری  این ساختمان و بنای زیبا، تلفیقی از فرهنگ های مختلف است.

مجسمه  Kuan Yin - مجسمه کوآن کین جدا از مجسمه و بت بودن مشخصه های جالبی دارد که نظر هر بیننده را به خود جلب می کند. طول این مجسمه 30.2 متر و در بالای معبد قرار گرفته است.
گفته می شود مجسمه کوآن کین، تمثال خدای رحمت بودایی هاست و از برنز ساخته شده است. خدای رحمت به زبان محلی معنی Avalokitesvara دارد. این مجسمه برنزی در طول شب نمای بسیار زیبایی دارد. سال 2002 میلادی ساخت این مجسمه پایان یافته است. این مجسمه یکی از دلایل اصلی بازدید از معبد Kek Lok Si است. مجسمه کوآن کین یا همان خدای رحمت، نمای زیباتری به معبد بخشیده است.

تاریخچه

مراحل ساخت معبد Kek Lok Si حدود سه دهه طول کشید. در سال 1890، پایه های ابتدایی ساخت این معبد  گذاشته شد و در سال 1930 میلادی پایان یافت. کاهنان و راهبان معبد خدای رحمت  در خیابان Pitt را می توان الهام بخش اصلی ساخت و شکل گیری این معبد دانست.
 
نام: آسیا » مالزی » پنانگ » معبد کک لوک سی
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر پنانگ

ساحل باتو فرینجی

باتو فرینجی -Batu Ferringhi- یکی از جاذبه های گردشگری بسیار زیبا در کشور مالزی و ایالت پنانگ است. Batu Ferringhi در واقع ساحلی زیبا و قابل سکونت در شهر پنانگ است که شن های طلایی و دریای تمیزی دارد. این منطقه هر ساله افراد فراوانی را از سراسر دنیا به سمت خود می کشاند. به همین دلیل، همه اطراف این ساحل زیبا به خوبی توسعه یافته و کاملا از آن محافظت و نگهداری می شود.

معبد خوکونگسی

شهر پنانگ مملو از مکان های دیدنی است. این شهر ساحلی که در کشور مالزی قرار دارد، همیشه مورد توجه مسافران و گردشگران از همه نقاط جهان بوده است. یکی از جاذبه های این شهر، خانه یا معبد Khoo Kongsi است. Khoo Kongsi، خانه قبیله ای است که در سال 1906 ساخته شده است.

معبد چایامانژالرام

در مالزی و کشورهایی که مذهب بودایی دارند، معابد بسیاری وجود دارند. همچون کشورای مسلمان نشین که در همه شهرهای خود مسجدهای متعددی دارند، بودایی ها نیز معابدی برای عبادت و دعا دارند. تعداد این معبد ها در کشور مالزی کم نیست. اما برخی از آنها مشخصه های جالب دارند که علاوه بر محلی برای عبادت بودن، مکان گردشگری زیبایی نیز به شمار می روند. از جمله آنها می توان به معبد Chayamangkalram اشاره کرد. این معبد یکی از پربازدیدترین معابد کشور مالزی است. این معبد سیامی برای مجسمه خوابیده بودای خود مشهور است. البته جدا از مجسمه بسیار جالب توجه بودا، موارد دیدنی دیگری نیز در این معبد وجود دارند.

بلندی های پنانگ

بلندی های پنانگ -Penang Hill- ، یکی از جاذبه های اصلی کشور مالزی است. محلی که این گردشگاه زیبا در آن واقع شده، تپه ای بلند است که با کوه های اطرافش احاطه شده است. پیاده صعود کردن این تپه بسیار آسان است و حس خستگی به گردشگر نمی دهد. در ضمن، هوای خوبی نیز دارد و در همه فصول سال می توان از آنجا بازدید کرد. تپه های زیبا و خوش آب و هوای پنانگ، جزو دیدنی ترین مکان های این شهر و همچنین کشور مالزی است.