درباره معبد Chayamangkalram

بازدید از زیارت گاه های بودایی بسیار جذاب است. نگاه کردن به مجسمه های خدایان آنها و گل های و تزئینات اطراف آنها انسان را به فکر فر می برد و کمک می کنند تا بهتر به زندگی و مسایل آن فکر کنیم. این مکان ها، حس روشنگری به انسان می دهند. مالزی نیز پر از معابد زیاد است. از جمله آنها می توان به معبد Chayamangkalram، اشاره کرد که گردشگران فراوانی را به سمت خود جذب می کند. سالیانه میلیون ها نفر از نقاط مختلف جهان به این معبد سیامی می آیند و از آن بازدید می کنند.
معبد Chayamangkalram، در شهر پنانگ کشور مالزی قرار دارد اما در آن بیشتر جشن ها و برنامه های تایلندی ها برگزار و اجرا می شود. گاهی این برنامه ها به قدری جالب هستند که جمعیت زیادی آنها جمع می شند. از جمله این مراسم ها می توان به روز Merit Making، سال نو، روز Wesak و سالگرد خود این معبد اشاره کرد.

اطلاعات گردشگری

معبد Chayamangkalram، یکی از جاذبه های شهر پنانگ کشور مالزی است و سالانه افراد زیادی را از سراسر دنیا به سمت خود جذب می کند. از جمله دیدنی های این معبد، مجسمه بزرگ خدای رحمت است که به صورت خوابیده در این بنا قرار دارد. این مجسمه از جمله بزرگ ترین مجسمه های خدایان بودایی در جهان است.
شاید جالب باشد بدانید مجسمه های خداهای بودایی در 4 حالت مختلف ساخته می شوند. این جهار حالت شامل، حالت ایستاده، نشسته، خوابیده و راه رفتن است. حالت خوابیده این مجسمه ها یادآور لحظه مرگ بودای بزرگ را نمایش می دهد و نماد صلح است.

ساختار بنای معبد Chayamangkalram

هنگامی که زمین به جامعه تایلندی اعطا شد، این معبد به دست آنها در سال 1900 میلادی در مراحل پایانی ساخت خود قرار داشت. در همان سال، بتکده طلایی و حرم اصلی عبادت بودایی ها ساخته شد. طراحی این معبد کاملا بر اساس معماری تایلندی ساخته شده است. جاذبه اصلی معبد، همان طور که در بالا نیز اشاره کردیم مجسمه بزرگ بودا با ارتفاع حدود 55 متر است. این مجسمه الهه رحمت را در حالت خوابیده نشان می دهد. در چهره خندان این مجسمه آرامش و صلح را به خوبی می توان درک کرد.
داخل این معبد با ورقه های طلایی تزئین شده است. دیوارهای آن نیز با مجسمه ها و نقاشی هایی از بودا طراحی شده است.
در معبد Chayamangkalram پنانگ، زیارت گاه های مختلف و خدایان تایلندی وجود دارند. کف زمین این زیارت گاه ها با کاشی های بسیار زیبا با طرح نیلوفرهای آبی پوشیده شده اند. نیلوفر آبی نمادی برای خدایان بودایی است.

تاریخچه

این معبد در سال 1985 میلادی در مساحتی حدود 5 هکتار ساخته شد. این قطعه زمین توسط ملکه ویکتوریا به جامعه تایلندی ها اعطا شد. ساختمان آن توسط نخستین راهب بودایی تابلندی به نام Theravada ساخته شده است. از آنجا که او نخستین راهب این معبد است، درجه بالایی میان دیگر کاهنان دارد و احترام خاصی برای او قایل هستند.
 
نام: آسیا » مالزی » پنانگ » معبد چایامانژالرام
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر پنانگ

ساحل باتو فرینجی

باتو فرینجی -Batu Ferringhi- یکی از جاذبه های گردشگری بسیار زیبا در کشور مالزی و ایالت پنانگ است. Batu Ferringhi در واقع ساحلی زیبا و قابل سکونت در شهر پنانگ است که شن های طلایی و دریای تمیزی دارد. این منطقه هر ساله افراد فراوانی را از سراسر دنیا به سمت خود می کشاند. به همین دلیل، همه اطراف این ساحل زیبا به خوبی توسعه یافته و کاملا از آن محافظت و نگهداری می شود.

معبد کک لوک سی

معبد معبد کک لوک سی Kek Lok Si در پنانگ یکی از مقدس ترین معابد بودایی ها در سراسر دنیاست. این معبد برای همه گردشگرانی که به شهر زیبا و ساحلی پنانگ سفر می کنند، جالب است. تقریبا بیشتر گردشگران، وقتی نیز برای بازدید از این معبد بودایی اختصاص می دهد. این معبد زیبا، معماری منحصربه فرد و فوق العاده ای دارد. داخل آن نیز حسی از آرامش را به بازدیدکننده ها القا می کند.

معبد خوکونگسی

شهر پنانگ مملو از مکان های دیدنی است. این شهر ساحلی که در کشور مالزی قرار دارد، همیشه مورد توجه مسافران و گردشگران از همه نقاط جهان بوده است. یکی از جاذبه های این شهر، خانه یا معبد Khoo Kongsi است. Khoo Kongsi، خانه قبیله ای است که در سال 1906 ساخته شده است.

بلندی های پنانگ

بلندی های پنانگ -Penang Hill- ، یکی از جاذبه های اصلی کشور مالزی است. محلی که این گردشگاه زیبا در آن واقع شده، تپه ای بلند است که با کوه های اطرافش احاطه شده است. پیاده صعود کردن این تپه بسیار آسان است و حس خستگی به گردشگر نمی دهد. در ضمن، هوای خوبی نیز دارد و در همه فصول سال می توان از آنجا بازدید کرد. تپه های زیبا و خوش آب و هوای پنانگ، جزو دیدنی ترین مکان های این شهر و همچنین کشور مالزی است.