درباره تپه پنانگ

تپه های زیبای پنانگ -Penang Hill-، جزو جاذبه های اصلی کشور مالزی هستند. تپه نوردی در این منطقه خوش آب و هوا بسیار لذت بخش و دوست داشتنی است. در پنانگ، مکان های دیدنی بسیار وجود دارد. از جمله آنها همین بلندی های پنانگ است. این تپه ها امکانات خوبی در اختیار گردشگران قرار می دهند. آب و هوای آن نیز تقریبا در همه فصل های سال گرم و خشک است. این مکان نه تنها برای محلی های پنانگ بسیار جذابیت دارد، بلکه با زیبایی فوق العاده اش در دل گردشگران نیز خود را حسابی جا می کند. در این تپه علاوه بر درختان و گیاهان از گونه های رایج و نادر، جانوران و پرندگان زیبایی نیز وجود دارند.
آب و هوای آن نیز در همه فصل های سال خوب و دلچسب است. هر ساله گردشگران فراوانی از نقاط مختلف جهان به این شهر و این منطقه مسافرت می کنند. از بالای تپه که در کنار آن تپه های دیگری نیز وجود دارند، رودخانه های را  می توان دید و از مناظر لذت برد. دمای هوای این تپه بین 20 تا 27 درجه سانتی گراد است. بهترین زمان برای مسافرت به این منطقه بین ماه های ژوئن تا اکتبر است.
در این ماه ها، هوا کاملا خنک است و مناظر زیبایی را می توان تماشا کرد و لذت برد.

نام محلی نام محلی تپه پنانگ، Bukit Bendera است. این نام به زبان مالایی است.

اطلاعات گردشگری

موقعیت جغرافیایی -
تپه پنانگ در فاصله 6 کیلومتری از دهکده جورج در پنانگ قرار دارد. این منطقه از مرکز شهر پنانگ بسیار دور است. برای رسیدن به این تپه باید از به سمت شمال پنانگ حرکت کنید و زیباترین مناظر تپه در قسمت غربی آن واقع شده اند. این تپه 833 متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد. این تپه، با تپه های دیگر همچون تپه Tiger، Government و ... احاطه شده است. از بالای این تپه فوق العاده زیبا می توانید رودخانه های جاری همچون Sungai Pinang را نیز ببینید.
گیاهان و جانوران: سرتاسر این تپه با سبزه ها و گیاهان مختلف و درخت های کوتاه پوشیده شده است. قسمت های بالایی تپه بسیار پر گیاه است و حالت جنگلی به خود گرفته است و قسمت های دامنه آن مملو از درختان های بلوط و سبلنجس است. گونه های گیاهی این تپه از انواع رایج در مالزی هستند. در بالاترین نقطه این تپه گونه ای از گیاهان به نام «درخت سرخس» دیده می شود که جالب توجه است. ارکیده ارغوانی پنانگ و دیگر گونه ها از جمله گیاهان این تپه ها هستند.
به غیر از درختان نادری که در این تپه وجود دارند، جانورانی همچون میمون، سنجاب و ... نیز در این تپه های سرسبز زندگی می کنند. پرندگان فراوانی نیز در آسمان آنجا پرواز می کنند. از جمله آنها می توان به یکصد گونه مختلف پرندگان اشاره کرد.

نحوه دسترسی -
رفتن به این تپه به هیچ وجه مشکل نیست. راه ها و وسایل نقلیه مختلفی برای رسیدن به تپه های سرسبز و زیبای پنانگ وجود دارند. از جماه آنها باید به مسیر جیپ اشاره کرد که حدود 5 کیلومتر از مرکز شهر فاصله دارد.

تاریخچه

تپه پنانگ نیز همچون دیگر نقاط مالزی، یک یاز بهترین نقاط گردشگری برای انگلیسی هاست. از قرن 18 میلادی تا به امروز، تپه پنانگ پذیرای مسافران بسیاری از سراسر جهان است. با توجه به مستندات تاریخی موجود، Francis Light، نخستین فردی است که این تپه بسیار زیبا را کشف کرده است. سال 1788 میلادی بود که مکانی به نام تپه و باغ پنانگ به وجود آمد.
 
نام: آسیا » مالزی » پنانگ » بلندی های پنانگ
گروه: جاذبه ها
 

مکان های دیدنی دیگر پنانگ

ساحل باتو فرینجی

باتو فرینجی -Batu Ferringhi- یکی از جاذبه های گردشگری بسیار زیبا در کشور مالزی و ایالت پنانگ است. Batu Ferringhi در واقع ساحلی زیبا و قابل سکونت در شهر پنانگ است که شن های طلایی و دریای تمیزی دارد. این منطقه هر ساله افراد فراوانی را از سراسر دنیا به سمت خود می کشاند. به همین دلیل، همه اطراف این ساحل زیبا به خوبی توسعه یافته و کاملا از آن محافظت و نگهداری می شود.

معبد کک لوک سی

معبد معبد کک لوک سی Kek Lok Si در پنانگ یکی از مقدس ترین معابد بودایی ها در سراسر دنیاست. این معبد برای همه گردشگرانی که به شهر زیبا و ساحلی پنانگ سفر می کنند، جالب است. تقریبا بیشتر گردشگران، وقتی نیز برای بازدید از این معبد بودایی اختصاص می دهد. این معبد زیبا، معماری منحصربه فرد و فوق العاده ای دارد. داخل آن نیز حسی از آرامش را به بازدیدکننده ها القا می کند.

معبد خوکونگسی

شهر پنانگ مملو از مکان های دیدنی است. این شهر ساحلی که در کشور مالزی قرار دارد، همیشه مورد توجه مسافران و گردشگران از همه نقاط جهان بوده است. یکی از جاذبه های این شهر، خانه یا معبد Khoo Kongsi است. Khoo Kongsi، خانه قبیله ای است که در سال 1906 ساخته شده است.

معبد چایامانژالرام

در مالزی و کشورهایی که مذهب بودایی دارند، معابد بسیاری وجود دارند. همچون کشورای مسلمان نشین که در همه شهرهای خود مسجدهای متعددی دارند، بودایی ها نیز معابدی برای عبادت و دعا دارند. تعداد این معبد ها در کشور مالزی کم نیست. اما برخی از آنها مشخصه های جالب دارند که علاوه بر محلی برای عبادت بودن، مکان گردشگری زیبایی نیز به شمار می روند. از جمله آنها می توان به معبد Chayamangkalram اشاره کرد. این معبد یکی از پربازدیدترین معابد کشور مالزی است. این معبد سیامی برای مجسمه خوابیده بودای خود مشهور است. البته جدا از مجسمه بسیار جالب توجه بودا، موارد دیدنی دیگری نیز در این معبد وجود دارند.