درباره مزرعه مارها و خزندگان

علاوه بر مکان های مذهبی و موزه ها در مالزی مزارع و باغ های جالبی نیز می توانید پیدا کنید. از جمله آنها باید به مزعه مارها و خزندگان -Snake and Reptile Farm- اشاره کرد. این مزرعه یکی از جاذبه های گردشگری در کشور مالزی است و سالانه افراد بسیاری ار نقاط مختلف دنیا از آن دیدن می کنند. این مزرعه همیشه مملو از گردشگران محلی و مسافران است. در این مزرعه می توان از نزدیک شاهد گونه های مختلف مارها و خزنده های دیگر باشید.
این مزرعه به جامعه مالزی خدمات بسیار می رساند. علاوه بر درآمدی که برای پرلیس دارد. محققان نیز در آنجا در رابطه با یافت داروهای جدید و لازم در حال تحقیق و بررسی هستند. این مزرعه برای مردم مالزی بسیار مایه افتخار نیز هست.

اطلاعات گردشگری

موقعیت جغرافیایی -
مزرعه مارها و خزندگان از مرکز شهر فاصله دارد. این مزرعه در نزدیکی جنگلی انبوه و رودخانه ای زیبا قرار دارد. جنگل انبوه در منطقه Sungai Batu Pahat  پرلیس واقع شده است. فاصله مزرعه مارها و خزندگان در فاصله 10 کیلومتری از مرکز ایالت پرلیس، یعنی کنگار قرار دارد.

درباره مزرعه

این مزرعه یکی از بهترین و جذاب ترین مکان های تفریحی کشور مالزی است که در ایالت پرلیس قرار دارد. در این مزرعه انواع مختلف مارها و تمساح ها و دیگر خزنده را می توانید از نزدیک ببینید. فقط انواع و گونه هایی از این حیوانات و جانورها که در داخل کشور مالزی زندگی می کنند در این مزرعه نیست، بلکه گونه های مختلفی که حتی در مالزی پیدا نمی شود را نیز می توان در این مزرعه هیجان انگیز دید.  انواع مارهای عجیب و غریب و کوچک و بزرگ در این مزرعه، برای بازدیدکننده ها بسیار جالب توجه است. سوسمارها، تمساح ها و مارهای مختلف به همراه دیگر خزنده ها از جمله جانوران این مزرعه را تشکل می دهند. این مزرعه علاوه بر جاذبه توریستی بودن، برای تحقیقات روی گونه های مختلف خزنده ها نیز مورد توجه محققان قرار دارد.
گردشگران و بازدیدکننده ها اجازه عکاسی با مارها و تمساح ها را دارند.
مزرعه مارها و خزندگان از شنبه تا 5 شنبه از ساعت 9 صبح تا 5 و در روز جمعه از 9 تا 6 باز است. البته وسط روز  از ساعت  12:15 تا 14:45 تعطیل است. رفتن به پرلیس بسیار آسان است. به استفاده از قایق یا اتوبوس می توان به این ایالت رفت. نزدیک ترین ایستگاه اتوبوس به این مزرعه،  Jalan Bukit Lagi در کنگار است. از کنگار نیز می توان با یک تاکسی به مزرعه رسید.

تاریخچه

مزرعه مارها و خزندگان، توسط مرکز تحقیقات پزشکی مالزی به منظور انجام تحقیقات بیولوژیکی از مارها و دیگر خزنده ها تاسیس و راه اندازی شد. این مزرعه، بهترین مرکز برای کشف داروهای ضد سم  است.
 
نام: آسیا » مالزی » پرلیس » مزرعه مارها و خزندگان
گروه: جاذبه ها
 

مکان های دیدنی دیگر پرلیس

گوآ کِلام

بازدید از غار گوآ کِلام -Gua Kelam-، یکی از جذاب ترین و هیجان انگیزترین تجربه هایی خواهد بود که یک انسان در طول زندگی خود دارد. این غار بسیار زیبا و جالب توجه است. غار گوآ کِلام یکی از زیباترین گردشگاه های کشور مالزی است. هر ساله گردشگران فراوانی از نقاط مختلف جهان به این غار برای کشف ناشناخته ها و لذت بردن از فضای مخوف و ناشناخته آن می آیند. غار گوآ کِلام را باید جزو آن دسته از مکان هایی دانست که فقط در شرق می توان آنها را دید.