درباره کلیسای جامع بانوی ما

کلیسای جامع بانوی ما همان کلیسای جامع زنان ما -Cathedral Church of our Lady- می باشد. کلیسای زنان یک کلیسای کاتولیک است که به دلیل دیوارهای بلند، معماری داخلی بی نظیر و سبک معماری منحصربفردش از شهرت زیادی برخوردار است.

کلیسای جامع بانوی ما، یک بنای آجری قرمز رنگ می باشد. این بنا ضمن داشتن نقشه ای دقیق، از سبک گوتیک ساده ای برخوردار است. برج های کلیسا 99 متر ارتفاع دارند. گنجایش این مکان در حدود 20000 نفر است. فضای داخلی کلیسا تماماً به رنگ سفید و فاقد کوچکترین نشانی از فخرفروشی می باشد. هیچگونه زیورآلات و تزئینی بر روی این دیوارها دیده نمی شود. یکی از دیدنی ترین قسمت های این کلیسا، جای پای شیطان است که در مدخل ورودی آن قرار دارد. اعتقاد بر این است که شیطان برخلاف تصورش که فکر می کرد این کلیسا بدون هیچ پنجره ای ساخته شده، از دیدن این کلیسا چنان آشفته شد که جای پای خود را در این مکان بجا گذاشت. واقعیت این است که اگر کسی در محل وجود این جای پا بایستد قادر به دیدن پنجره های کلیسا نخواهد بود. این کلیسا در مجموع 22 ستون دارد که در دو ردیف قرار گرفته اند. برخی دیگر از دیدنی های موجود در کلیسای زنان عبارتند از: تصویر کریستوفر مقدس، عبادتگاه کوچک برج شمالی، عبادتگاه کوچک هفت ماتم، عبادتگاه اکو هومو، عبادتگاه پاپ پیوس، ورودی مقدس، عبادتگاه جایگاه کر اصلی، عبادتگاه ساکرا منتال قدیمی، عبادتگاه قلب مقدس مسیح، عبادتگاه عبادتگاه معصومین، باپتیستری و عبادتگاه مگی.

نام محلی کلیسا کلیسای جامع بانوی ما در زبان آلمانی با نام کلیسای زنان خوانده می شود.

اطلاعات گردشگری

کلیسای بانوی ما یکی از پربیننده ترین مکان ها و کلیساهای جامع مونیخ محسوب می شود. این کلیسا در مرکز ایالت باواریا یعنی شهر مونیخ واقع شده است. این کلیسا یکی از نمادهای شهر است که گردشگران زیادی را از گوشه و کنار جهان به طرف خود می کشد.
گردشگرانی که به مونیخ سفر می کنند به سادگی می توانند مکان این کلیسا را پیدا کنند چراکه بلندی سایر ساختمان های محلی اطراف کلیسا در مقایسه با برج های دوقلوی این بنا، بسیار ناچیز بنظر می رسد. اتوبوس ها و اتومبیل های مخصوص زیادی در مونیخ برای بردن گردشگران به گوشه و کنار شهر وجود دارد. کلیسای جامع بانوی ما مونیخ به همراه مکان های دیگری نظیر سالن برگر و میدان مارین، گردشگران زیادی را از سراسر جهان به طرف خود جذب می کنند.

تاریخچه کلیسا

کلیسای بانوی ما در قرن دوازدهم میلادی و در محل یک کلیسای رومی قدیمی ساخته شد. شخصی که اجازه ساخت این کلیسا را صادر کرد، دوک سیگیسموند نام داشت.
معمار اصلی این بنا نیز فردی به نام یورگ فون هالس باخ بود.
ساخت کلیسا در سال 1468 میلادی آغاز شد. کار ساخت برج های دوقلوی این کلیسای کاتولیک در سال 1488 میلادی به پایان رسید اما در سال 1494 وقف کلیسا شد. بر روی رأس هر یک از این برج ها، گنبدی وجود دارد. این دو گنبد بعدها و در سال 1525 به برج ها افزوده شدند. کلیسا به سبک معماری گوتیک بنا شده است. گنبدهای اضافه شده نیز به سبک رنسانس ساخته شده اند. این کلیسا در طول عمر خود بارها تخریب شده اما بیشترین تخریب آن در زمان جنگ جهانی دوم صورت گرفت. پس از این حادثه بارها کلیسا مورد بازسازی قرار گرفته است.
 
نام: اروپا » آلمان » مونیخ » کلیسای جامع بانوی ما
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر مونیخ

کاخ نیمفنبورگ

کاخ نیمفنبورگ -Nymphenburg Palace- در حقیقت اقامتگاه تابستانی پادشاهان باواریا بوده است. این کاخ با داشتن زیبایی های طبیعی، پارک ها و فواره های دیدنی هرساله در حدود 300000 نفر بازدید کننده دارد.

کاخ رزیدنس مونیخ

کاخ رزیدنس -Residence Palace- بزرگترین و پهناورترین کاخ شهر مونیخ محسوب می شود. این کاخ دارای مجموعه ای ارزشمند از آثار متعلق به چهار دوره تاریخی است که آن را به یکی از دیدنی ترین مکان های مونیخ تبدیل کرده است.

کاخ و پارک اشلایس هایم

کاخ و پارک اشلایس هایم -Scheielium Palace and Park- از دیدنی ترین کاخ ها و پارک های مونیخ به شمار می روند. این مجموعه بواسطه زیبایی بی نظیرش از شهرت بسیاری برخوردار است و تصویر آن در عکس های مختلفی دیده می شود.