درباره کاخ نیمفنبورگ

این کاخ همانطور که از نامش پیداست، قلعه حوریان می باشد. کاخ نیمفنبورگ -Nymphenburg Palace- به دستور پادشاهان باواریا ساخته شد. این کاخ که امروزه ورود به آن برای عموم گردشگران آزاد است، در قدیم به عنوان اقامتگاه تابستانی مورد استفاده قرار می گرفته است.

از دیدنی ترین مناظر موجود در پارک کاخ نیمفنبورگ، فواره های آن می باشد که این کاخ را به مکانی بسیار زیبا تبدیل می کنند. سرای سنگی یکی از بخش های این کاخ است که نقاشی های دیواری و تزئینات خیره کننده ای دارد. این بخش به همراه زیبایی های بی نظیرش، سه عمارت مرکزی را در بر می گیرد. اتاق هایی در کاخ وجود دارند که هنوز هم دقیقاً به سبک روزگار ساخت شان، نگهداری می شوند هرچند سبک برخی اتاق ها نیز به سبک امروزی تغییر داده شده است. در اتاق غذاخوری تزئینات و وسایل بسیار زیبایی مربوط به دوران شاه لودویگ اول وجود دارد. علاوه بر این یک موزه نیز درون کاخ نیمفنبورگ وجود دارد که محل نگهداری و به نمایش گذاشتن اشیای قدیمی و باارزش می باشد. مساحت پارک کاخ نیمفنبورگ در حدود 200 هکتار است. این پارک در ابتدا به سبک فرانسوی و سپس به سبک انگلیسی طراحی و ساخته شد. باغ باروک موجود در این کاخ یکی از بزرگترین باغ هایی است که در جهان درون یک کاخ دیده می شود. یک کانال طولانی در امتداد پارک دیده وجود دارد. همچنین دو دریاچه بسیار زیبا در هر دو طرف کانال به چشم می  خورد. سه عمارت به نام های پاگودنبورگ، بسادنبورگ و آمالینبورگ در این پارک وجود دارند.

اطلاعات گردشگری

کاخ نیمفنبورگ و پارک های آن، از دیدنی ترین مکان های مونیخ به شمار می روند. همچنین این کاخ یکی از منابع درآمدی عمده محسوب می شود چراکه هر گردشگر برای ورود به آن باید مبلغی به عنوان ورودیه بپردازد. زمان بندی مشخص و قوانین ثابتی برای بازدید از این مجموعه، وجود دارد. ساعات بازدید از کاخ در فاصله اول آپریل (12 فروردین) تا 15 اکتبر (23 مهر) با ساعات بازدید در مابقی سال، تفاوت دارد. درهای این کاخ در طول سال بر روی گردشگران باز است تا هرچه بیشتر بتوانند در زیبایی های این مکان سیاحت کنند.
زمان بازدید در شش ماهه نخست از ساعت 9 صبح الی 6 بعدازظهر و در باقی ایام سال از 10 صبح الی 4 بعدازظهر می باشد. این مکان تنها در تعطیلات عمومی نظیر کریسمس، سال نو و عید پاک بسته است. مبلغ ورودیه برای هر فرد بالغ معادل 10 یورو و در صورتی که کسی واجد شرایط تخفیف باشد، 8 یورو خواهد بود. به سادگی می توان دریافت که سالانه درآمد زیادی از بازدید حدود 300000 نفر گردشگر برای این کاخ حاصل می شود. گردشگران برای رفتن به این مکان می توانند از خط تراموای شماره 17 استفاده کنند. این خط از مرکز شهر عبور می کند. این کاخ قبل از کاخ رزیدنس مونیخ قرار گرفته است.

تاریخچه کاخ نیمفنبورگ

شروع ساخت و ساز این کاخ به سال 1664 یعنی زمان تولد امانوئل ماکسیمیلیان دوم بازمی گردد. بنای عمارت مرکزی یا قسمت مرکزی کاخ در سال 1675 به پایان رسید.
در سال 1701 میلادی بخش هایی به هر دو سمت شمالی و جنوبی کاخ افزوده شد. طراحی کاخ توسط معمار ایتالیایی، آگوستینو بارلی، انجام گرفت. در سال های بعد قسمت های زیاد دیگری نیز به این کاخ افزوده شدند. دایره بزرگ موجود در کاخ بعدها توسط پسر پادشاه به این مجموعه اضافه شد. این کاخ عمدتاً به عنوان اقامتگاه تابستانی توسط پادشاهان باواریا مورد استفاده قرار می گرفته است.
 
نام: اروپا » آلمان » مونیخ » کاخ نیمفنبورگ
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر مونیخ

کلیسای جامع بانوی ما

کلیسای جامع بانوی ما -Cathedral Church of our Lady- که در زبان محلی با نام کلیسای زنان شناخته می شود، مشهورترین کلیسای جامع مونیخ به شمار می رود. مهمترین جاذبه بصری این کلیسا، وجود برج های دوقلوی آن است که بلندی هریک از آنها 99 متر است.

کاخ رزیدنس مونیخ

کاخ رزیدنس -Residence Palace- بزرگترین و پهناورترین کاخ شهر مونیخ محسوب می شود. این کاخ دارای مجموعه ای ارزشمند از آثار متعلق به چهار دوره تاریخی است که آن را به یکی از دیدنی ترین مکان های مونیخ تبدیل کرده است.

کاخ و پارک اشلایس هایم

کاخ و پارک اشلایس هایم -Scheielium Palace and Park- از دیدنی ترین کاخ ها و پارک های مونیخ به شمار می روند. این مجموعه بواسطه زیبایی بی نظیرش از شهرت بسیاری برخوردار است و تصویر آن در عکس های مختلفی دیده می شود.