درباره کاخ رزیدنس

کاخ رزیدنس مونیخ -Residence Palace- در زمان های گذشته کاخ حکومتی پادشاهان باواریا بوده است. امروزه این کاخ به عنوان یک موزه شناخته می شود. مجموعه آثار موجود در این موزه گردشگران بسیاری را از اقصی نقاط جهان به سمت خود جذب می کنند.

کاخ رزیدنس مونیخ از سه قسمت اصلی تشکیل شده است: عمارت پادشاهی، اقامتگاه قدیمی و سالن مراسم. گالری رنسانس اشیای عتیقه رزیدنس و گالری اجدادی باروک از دیگر مکان های واقع در کاخ هستند که شخص با دیدن آنها بدون اینکه مجبور به انجام کاری باشد قادر است شکوه و زیبایی معماری و اشیای دوران گذشته را ببیند. دیدنی هایی نظیر سالن اشیای عتیقه، نقاشی های مربوط به نقاشان معروف، سالن کورت چپل، پله کان امپراطور، اتاق های تریر، اتاق های سنگی و سالن امپریال از جمله بخش هایی هستند که جمعیت کثیری را به طرف خود می کشند. علاوه بر این، دیدن گنجینه و مجموعه سکه های این کاخ را نیز نباید فراموش کرد. البسه و نشان های سلطنتی باواریا و مجسمه رنسانسی جورج مقدس نیز از جمله پربیننده ترین قسمت های کاخ به شمار می روند. صلیب راستین نیز یکی از ارزشمندترین گنجینه های کاخ رزیدنس می باشد.

نام محلی کاخ رزیدنس کاخ رزیدنس مونیخ عمدتاً تحت عنوان رزیدنتس یا مونیخ رزیدنتس شناخته می شود.

اطلاعات گردشگری

آگاهی از این حقیقت که بنای این کاخ سال های متمادی در این مکان وجود داشته و شاهد تغییر سلسله های مختلفی بوده است به همراه سبک معماری آن، کافیست تا گردشگران بسیاری را به طرف خود جلب کند. گردشگران هیچ مشکلی برای یافتن و بازدید از این نخواهند داشت چراکه این کاخ بزرگترین و معروفترین کاخ شهر مونیخ می باشد. خطوط اتوبوسرانی و حمل و نقل محلی بسیاری در مونیخ وجود دارند که  در سراسر ساعات روز به جابجایی مسافران مشغولند. بنابراین برای رفتن به این مکان هم می توانید از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید و هم در صورت تمایل می توانید نسبت به اجاره وسایل حمل و نقل خصوصی اقدام نمایید. از آنجاییکه این کاخ در مرکز شهر مونیخ قرار گرفته، می توان با استفاده از خطوط ریلی، خط شماره 100 اتوبوسرانی و خط شماره 19 تراموا به آنجا رسید. به یاد داشته باشید که چنانچه قصد رفتن به کاخ با استفاده از خودروی شخصی را دارید، این کاخ فاقد فضای پارک برای خودروها بوده و شما مجبور به استفاده از پارکینگ ها یا خیابان های اطراف آن هستید.

تاریخچه کاخ رزیدنس

زمانی که کاخ رزیدنس مونیخ در سال 1385 میلادی بنا شد، در واقع چیزی بیش از یک قلعه نبود. این کاخ در قسمت شمال شرقی مونیخ و در محلی با نام نوی وسته ساخته شده بود. بتدریج کاخ رزیدنس مونیخ پس از اینکه ساختمان ها و عمارت های دیگری توسط پادشاهان مختلف در آن ساخته شد، به شکل امروزی خود درآمد. پادشاهان بسیاری در ساخت این بنای دیدنی دخالت داشته اند.
اگرچه کاخ رزیدنس مونیخ در سال 1945 میلادی و در جریان جنگ جهانی دوم به شدت آسیب دید، بازسازی مجدد آن به سرعت آغاز شد بطوریکه امروزه این کاخ یکی از زیباترین کاخ های مونیخ به شمار می رود. این کاخ در طی سده های 14 تا 16 میلادی و سپس سده های 17، 18، 19 و 20 میلادی تا مرکز شهر گسترش پیدا کرد. شخصی که نوی وسته به دستور او ساخته شد، دوک استفان سوم بود. پس از وی، دوک آلبرشت پنجم و بسیاری از دوک های دیگر در این مورد نقش داشتند.
 
نام: اروپا » آلمان » مونیخ » کاخ رزیدنس مونیخ
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر مونیخ

کلیسای جامع بانوی ما

کلیسای جامع بانوی ما -Cathedral Church of our Lady- که در زبان محلی با نام کلیسای زنان شناخته می شود، مشهورترین کلیسای جامع مونیخ به شمار می رود. مهمترین جاذبه بصری این کلیسا، وجود برج های دوقلوی آن است که بلندی هریک از آنها 99 متر است.

کاخ نیمفنبورگ

کاخ نیمفنبورگ -Nymphenburg Palace- در حقیقت اقامتگاه تابستانی پادشاهان باواریا بوده است. این کاخ با داشتن زیبایی های طبیعی، پارک ها و فواره های دیدنی هرساله در حدود 300000 نفر بازدید کننده دارد.

کاخ و پارک اشلایس هایم

کاخ و پارک اشلایس هایم -Scheielium Palace and Park- از دیدنی ترین کاخ ها و پارک های مونیخ به شمار می روند. این مجموعه بواسطه زیبایی بی نظیرش از شهرت بسیاری برخوردار است و تصویر آن در عکس های مختلفی دیده می شود.