درباره کاخ و پارک اشلایس هایم

مجموعه کاخ و پارک اشلایس هایم -Scheielium Palace and Park- در حقیقت ترکیبی از سه کاخ و یک پارک می باشد. هر یک از این کاخ ها از زیبایی منحصربفردی برخوردار است. این کاخ ها در گذشته به عنوان اقامتگاه تابستانی پادشاهان باواریا بوده اند.
مجموعه کاخ و پارک اشلایس هایم شامل سه کاخ به نام های کاخ اشلایس هایم کهن، کاخ لوست هایم و کاخ اشلایس هایم جدید می باشد. هریک از این سه کاخ، زیبایی ها و جذابیت های خاص خودش را دارد. کاخ جدید از طولی معادل 330 متر برخوردار است. این کاخ یک ساختمان اصلی و یک قسمت مرکزی دارد. سبک معماری این کاخ به دو شیوه ایتالیایی و فرانسوی طراحی شده است. کاخ به رنگ سفید و خاکستری رنگ آمیزی شده است. تالارهای موجود در این کاخ عبارتند از: تالار ورودی، اتاق باغ، تالار پله کان، تالار پیروزی و تالار بزرگ.
کاخ اشلایس هایم کهن، قدیمی ترین کاخ این مجموعه می باشد. این کاخ به شدت در جریان جنگ جهانی تخریب شد. امروزه این کاخ نمایشگاهی دو منظوره دارد: نمایشگاه فرهنگ دینی و نمایشگاه تاریخ پروس. همچنین تالار بزرگی نیز در مرکز این کاخ دیده می شود. کاخ لوست هایم در انتهای پارک قرار دارد. این کاخ در مقایسه با دو کاخ دیگر این مجموعه به مراتب کوچکتر بوده و به رنگ سفید و زرد دیده می شود. سبک معماری این بنا، ایتالیایی می باشد. کاخ لوست هایم در جزیره دایره ای شکلی قرار گرفته است. در قسمت مرکزی این کاخ، تالار مرکزی آن وجود دارد. این کاخ مجموعاً دارای 12 اتاق است. این کاخ بواسطه دارا بودن نقاشی های موجود بر روی سقف آن و نیز 6 تابلو نقاشی مربوط به دادگاه ماکسیمیلیان از شهرت بسیاری برخوردار است. پارک اشلایس هایم یکی از بهترین نمونه پارک های سبک باروک در آلمان به شمار می رود. کانال ها و بیشه های موجود در این پارک، حس زیبایی را در آن پدید آورده اند.

اطلاعات گردشگری

مجموعه کاخ و پارک اشلایس هایم هر ساله هزاران نفر گردشگر را از سراسر جهان به سوی خود جذب می کند. از آنجاییکه مونیخ یکی از دیدنی ترین های شهرهای آلمان محسوب می شود، مکان های دیدنی و جذاب بی شمار دیگری نیز علاوه بر مجموعه کاخ و پارک اشلایس هایم دارد. برخی از دیگر نقاط دیدنی مونیخ که درون شهر یا در اطراف آن قرار دارند عبارتند از: قلعه آمرانگ، داخا، کاخ رزیدنس، کاخ نیمفنبورگ، کلیسای جامع زنان. هتل ها و اماکن اقامتی زیادی در مونیخ در اختیار گردشگران قرار دارند. برای رفتن به مجموعه کاخ و پارک اشلایس هایم می توان از مترو استفاده کرد. همچنین امکان استفاده از خودروهای اجاره ای و شخصی نیز برای رفتن به این مکان وجود دارد.

تاریخچه

هر سه کاخ این مجموعه، تاریخچه خاص خود را دارند. کاخ قدیمی در اصل خانه ای ییلاقی و دنج بوده است. این بنا به دستور ویلیام پنجم ساخته شد. بعدها این بنا در سال 1617 و 1623 میلادی گسترش یافت. کاخ قدیمی در طی جنگ جهانی دوم به شدت تخریب شد. کاخ لوست هایم توسط انریکو زوچالی و در فاصله سال های 1684 تا 1688 میلادی ساخته شد. کاخ اشلایس هایم جدید نیز توسط همین شخص و در فاصله سال های 1701 تا 1704 میلادی بنا شد. این کاخ بعدها توسط جوزف افنر در سال 1719 و 1726 میلادی گسترش پیدا کرد و امروز به عنوان یکی از بهترین نمونه کاخ های سبک باروک محسوب می شود. پارک اشلایس هایم نیز در طی سال های دهه 1720 میلادی ساخته شد.
 
نام: اروپا » آلمان » مونیخ » کاخ و پارک اشلایس هایم
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر مونیخ

کلیسای جامع بانوی ما

کلیسای جامع بانوی ما -Cathedral Church of our Lady- که در زبان محلی با نام کلیسای زنان شناخته می شود، مشهورترین کلیسای جامع مونیخ به شمار می رود. مهمترین جاذبه بصری این کلیسا، وجود برج های دوقلوی آن است که بلندی هریک از آنها 99 متر است.

کاخ نیمفنبورگ

کاخ نیمفنبورگ -Nymphenburg Palace- در حقیقت اقامتگاه تابستانی پادشاهان باواریا بوده است. این کاخ با داشتن زیبایی های طبیعی، پارک ها و فواره های دیدنی هرساله در حدود 300000 نفر بازدید کننده دارد.

کاخ رزیدنس مونیخ

کاخ رزیدنس -Residence Palace- بزرگترین و پهناورترین کاخ شهر مونیخ محسوب می شود. این کاخ دارای مجموعه ای ارزشمند از آثار متعلق به چهار دوره تاریخی است که آن را به یکی از دیدنی ترین مکان های مونیخ تبدیل کرده است.