درباره برج مدور foundation building

برج مدور صباح، یکی از جاذبه های این شهر است. این برج، 30 طبقه دارد و در نزدیکی ساحل Likas واقع شده است. فاصله این برج از Kota Kinabula حدود 5 کیلومتر است. برج مدور، ساختار شیشه ای دارد و شامل 72 اسلاید است. foundation building، به دلیل بلندی اش از فاصله های دور نیز قابل دیدن است.
این ساختمان چندین طبقه، ستون های فلزی و استیل در مرکز خود دارد که طبقه ها را روی هم نگه می دارند. این نوع طراحی منحصر به فرد است و تقریبا در هیچ ساختمان دیگری از چنین طراحی و معماری استفاده نشده است. سال 1977 میلادی  که این برج ساخته شد، سومین ساختمان و برجی در جهان بود که با این سبک طراحی و ساخته شده است.
این برج با اداره های دولتی فراوانی احاطه شده است. این برج، معماری و طراحی بسیار زیبایی دارد و محیط اطراف آن نیز زیبا و چشمگیر است به طوری که گردشگران تمایل به گرفتن عکس و ثبت لحظه های زیبای خود را دارند.
 نام محلی - بومی ها و محلی های این منطقه، برج مدور foundation building را با نام مناره تون مصطفی می شناسند. البته این ساختمان نام دیگری نیز دارد و آن برج یایاسان صباح است. این برج در فاصله 5 کیلومتری از مرکز شهر Kota Kinabalu قرار دارد.

جاذبه های گردشگری برج foundation building

برج مدور foundation building یکی از باشکوه ترین و چشمگیرترین سازه های معماری کشور مالزی است. گردشگران از تماشای زیبایی های این ساختمان لذت می برند و برای بازدید آن از نزدیک به سمت اسن ساختمان روانه می شوند. البته برج مدور foundation building، فقط یک ساختمان عادی نیست و جاذبه های دیگری نیز دارند.
  • سالن همایش چند منظوره: گردشگران می توانند از برگزاری برنامه های مختلفی که در این سالن برپا می شوند، لذت ببرد.
  • مینی تئاتر: همان طور که از نامش پیداست، محلی برای فیلم ها و بازی های عاشقانه مینی تئاتر وجود دارد.
  • نمایشگاه: علاوه بر دو سالن ذکر شده در بالا، نمایشگاه های متعددی نیز در این برج برگزار می شوند که می تواند برای گردشگران جالب توجه باشد.
  • ورزشگاه: ورزشگاه نیز از دیگر امکانات این برج است و برای افرادی که به سلامتی خود اهمیت می دهند بسیار جالب توجه است. این ورزشگاه امکانات و دستگاه های ورزشی بسیاری دارد.
  • مهدکودک: این مهدکودک برای کودکان بسیار کوچک طراحی شده است و محیطی بسیار زیبا و دوست داشتنی دارد.
  • کتابخانه: اگر مشتاق خواندن کتاب و مطالعه هستید، می توانید از کتابخانه این برج استفاده کنید.
  • رستوران گردان: در آخر باید به رستوران گردانی که در طبقه 18 این برج قرار دارد اشاره کنیم. این رستوران تجربه ای متفاوت را به مراجعان خود می بخشد. برای لذت بردن از غذاهای خوشمزه و البته گران می توان از این رستوران بسیار شیک استفاده کرد.
این رستوران از 10 صبح تا 2 بامداد پذیرای مهمانان است.

تاریخچه

ساختمان برج مدور صباح در سال 1977 میلادی ساخته شده است. بعد از تکمیل ساختار زیبای این برج، مشخص شد که یکی از سه ساختمان بلند بورنئو است. ارتفاع این برج 122 متر است و 30 طبقه مجزا دارد. در طبقه 18 رستوران گردان زیبایی وجود دارد که از بالا، نمای زیبایی از شهر را می توان دید. به خصوص این که در نزدیکی برج مدور foundation building، ساحل زیبای Likas نیز قرار دارد. این رستوران در هر ساعت یک بار به طور کامل می چرخد و نمای زیبایی از شهر را نشان می دهد. این برج در Kota Kinabalu قرار دارد. Kota Kinabalu، مرکز ایالت صباح در کشور مالزی است. نام آن را نخست وزیر سابق صباح برای آن انتخاب کرده است.
 
نام: آسیا » مالزی » صباح » برج مدور
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر صباح

جزیره سیپادان

جزیره سیپادان -Sipadan Island- یکی از زیباترین جزیره های صباح است. علاوه بر زیبایی، این جزیره یکی از 5 مقصد اصلی غواصی در سراسر دنیا شناخته شده است. این جزیره به نوعی یک جنگل انبوه کوچک است. برای آگاهی بیشتر از زیبایی های این جزیره ادامه مطلب را مطالعه کنید.

دهکده روی آب منژابونگ

برای لذت بردن از گشت و گذار در رودخانه کروز، دهکده روی آب Mengkabong انتخاب بسیار خوب و درستی است. این دهکده بهترین مناظر طبیعی را دارد که آن را به مکانی زیبا و دلپذیر تبدیل کرده اند.

تفریحگاه رودخانه کیناباتنگان

تفریحگاه رودخانه Kinabatangan، برای گردش و حیات وحش خود شهرت دارد. این رودخانه مملو از شگفتی های جذاب و دیدنی در مورد حیات وحش است و گردشگران فراوانی را به سمت خود جلب می کند.