درباره ساحل چراتینگ

ساحل چراتینگ در واقع در اطراف دهکده ای قرار دارد که مساحت چندان زیادی هم ندارد. مزیت این ساحل، مکانی است که در آن واقع شده است. ساحل چراتینگ با شن های طلایی و سفید و آب های تمیز و شفاف پوشیده شده است و جنگل های اطراف نیز بر جذابیت آن افزوده اند. ساحل چراتینگ نمونه بارز تلفیق سنت های قدیمی و مدرن است. در این ساحل علاوه بر حفظ بافت سنتی، سازه ها و امکانات مدرن نیز به چشم می خورند. ساحل چراتینگ حدود یک کیلومتر مساحت دارد و خانه ها و کلبه های ییلاقی زیبایی در سرتاسر آن به چشم می خورند.

نام محلی ساحل چراتینگ که در مورد آن صحبت کرده ایم، در واقع همان دهکده چراتینگ است. مردم بومی آن نیز آنجا را به عنوان دهکده چراتینگ می شناسند.

را ه های دسترسی به چراتینگ

برای رفتن به ساحل چراتینگ -Cherating Beach- می توان از هر دو راه زمینی و هوایی کمک گرفت. نزدیک ترین خط هوایی به این ساحل، شهر کوآنتان است. از فرودگاه کوآنتان تا ساحل چراتینگ حدود 45 دقیقه راه است. از راه زمینی نیز حدود 3 ساعت و نیم طول می کشد تا از مرکز ایالت به این ساحل رسید. شاید راه زمینی به نظر کمی خسته کننده و طولانی به نظر برسد، اما منظره های جذابی دارد که خستگی راه را احساس نخواهید کرد.
همچنین اتوبوس نیز به صورت روزانه از کوالالامپور برای کوآنتان وجود دارد. مسافران می توانند بین تاکسی و اتوبوس، هرکدام برایشان به صرفه تر بود را انتخاب کنند.

اقامت در ساحل چراتینگ

انواع مختلف اقمتگاه ها در ساحل چراتینگ وجود دارند. مسافران می توانند بین هتل های شیک، مسافرخانه ها و کلبه های هیجان انگیز هر کدام که مایل هستند و با بودجه آنها جور در می آید را انتخاب کنند. طیف گسترده اقامت گاه های این ساحل، دست گردشگران را برای انتخاب باز می گذارد.

تاریخچه

تاریخ ساحل چراتینگ، یا در اصل دهکده چراتینگ، به مردم آن مربوط است. مردم ساکن این دهکده از نژادها و قومیت های مختلف همچون مالایی، سیامی یا هندی هستند که در دوران باستان با هم یکی شده اند. تجاری که برای کسب و کار به این منطقه می آمدند، برای استراحت در همان جا اقامت می کردند و همین اقامت های مکرر، باعث به شهرت رسیدن دهکده چراتینگ به عنوان محلی زیبا برای تفریح و استراحت شدند. به تدریج این ساحل زیبا با شن های سفید به یک یاز جاذبه های گردشگری کشور مالزی تبدیل شد.
 
نام: آسیا » مالزی » ترنگانو » ساحل چراتینگ
گروه: جاذبه ها
 

عکس های ساحل چراتینگ

 

مکان های دیدنی دیگر ترنگانو

ساحل تانجونگ جارا

تانجونگ جارا -Tanjung Jara- یکی از تفرجگاه های بسیار زیبا برای گردشگران است. این ساحل زیبا، امکانات جذابی برای گردشگران دارد و خاطراتی فراموش نشدنی برای آنها بر جای می گذارد. این دهکده در ساحل شرقی شبه جزیره مالزی و میان کوآنتان و کوالا ترنگانو واقع شده است. این محل تفریحی از همه شهرهای اصلی کشور مالزی قابل دسترسی است. یعنی پایانه های مختلف حمل و نقل برای آن در سرتاسر مالزی وجود دارند.

جزیره ردانگ

اگر به فکر برنامه ریزی برای تعطیلات خود هستید، به جزیره ردانگ -Redang Island- فکر کنید. این جزیره مناظر بسیار زیبا، ساحل های شنی طلایی رنگ، آب های شفاف و آبی و ده ها مورد گردشی و زیبای دیگر دارد که اوقات بسیار هیجان انگیزی برای مسافران رقم می زند.

جزیره لانگ تِنگاه

جزیره لانگ تنگا -Lang Tengah-ه نیز یکی از زیباترین جزیره های کشور مالزی است. این .جزیره، مناظر طبیعی بسیار زیبا، آب های شفاف و تمیز، شن های طلایی و آب و هوای دلچسب دارد. کلبه های لوکس، جنگل های استوایی و تفریح گاه های هیجان انگیز، از دیگر جاذبه های این جزیره کوچک هستند. هر ساله تعداد زیادی مسافر به این جزیره می آیند و از جذابیت هایش لذت می برند.

دریاچه مصنوعی تاسیک کنیر

تاسیک کنیر-Tasik Kenyir- ، یکی از بزرگ ترین دریاچه های مصنوعی جنوب شرقی آسیاست که به دست بشر ساخته شده است. این دریاچه در خلال سال های 1978 تا 1985 میلادی ساخته شده است. این دریاچه محلی برای نمایش 340 جزیره مختلف در جهان است. مساحت آن حدود 38 هزار هکتار است و حدود 23.6 میلیون متر مکعب آب در خود دارد. این جزیره با جاذبه های فراوانی که دارد، هرساله گردشگران فراوان یاز سراسر دنیا به سمت خود جذب می کند و مورد تحسین آنها قرار می گیرد.

مسجد تنکو تنگا زاهارا

مسجد تنکو تنگا زاهارا -Tengku Tengah Zaharah Mosque-، یکی از مکان های بسیار دیدنی در کشور مالزی است. هر ساله افراد بسیاری به کشور مالزی مسافرت می کنند. بیشتر آنها نیز از این مسجد دیدن می کنند. این مسجد به دلیل معماری بسیار زیبا که تلفیقی از معماری مراکشی و مدرن است، بسیار قابل توجه گردشگرانی است که از نقاط مختلف جهان به مالزی مسافرت می کنند.