درباره تانجونگ جارا

تفریحگاه تانجونگ جارا یکی از بهترین مکان های گردشگری کشور مالزی به شمار می رود. این تفریحگاه در ایالت ترنگانو قرار دارد. راه های دسترسی به آن آسان هستند. از همه شهر های کشور مالزی و از دو طریق زمین و هوا می توان به این منطقه رسید. تانجونگ جارا فقط مناظر زیبا و امکانات عالی ندارد، مردم آنجا نیز بسیار مهمان نواز هستند. در ضمن، این منطقه برای حفظ سنت های بومی و فرهنگی کشور مالزی ساخته شده است تا در همه دنیا این فرهنگ منعکس شود.
رفت و آمد زیاد مردم از سراسر جهان به تانجونگ جارا کمک می کند تا سنت و فرهنگ مالایی ها به گوش همه جهان برسد.

راه های دسترسی به تانجونگ جارا

 رسیدن تفریحگاه زیبای تانجونگ جارا -Tanjung Jara- به هیچ وجه سخت نیست. گردشگران می توانند از راه های مختلفی همچون خطوط هوایی یا زمین مستقیم به تانجونگ جارا بیایند. البته با هواپیما فقط تا شهرهای کوالا ترنگانو، کوآنتان یا کرته می توان رفت و باقی مسیر را باید با اتوبوس یا ماشین طی کرد. از فرودگاه های ذکر شده، ماشین ها و تاکسی های خطی برای تانوجنگ جارا وجود دارند که می توان آنها را کرایه کرد.

امکانات تانجونگ جارا

تانجونگ جارا، مملو از امکانات تفریحی است. گردشگران به هیچ وجه در آنجا کمبود چیزی را احساس نخواهند کرد. امکانات رفاهی و تفریحی این منطقه شامل خانه های ییلاقی، رستوران ها و کلوب های جذاب هستند که گردشگران را افسون می کنند.

اقامت در تانجونگ جارا

در تانجونگ جارا اقامتگاه های متنوعی وجود دارند. یعنی گردشگران با توجه به بودجه خود می توانند هر کدام از آنها را که مایل هستند، انتخاب کنند. همه این اقامتگاه ها امکانات خاص خود را دارند. ولی چیزی که در همه آنها مشترک است، امکانات شیک است. از کلبه های ییلای گرفته تا سوئیت های بسیار لوکس را در این ساحل زیبا می توان پیدا کرد. از جمله آنها می توان به سوئیت Anjung، اتاق Anjung، اتاق Serambi و اتاق های Bambung اشاره کرد.

رستوران و غذا

گردشگران در تانجونگ جارا می توانند از طعم های عالی غذاها لذت ببرند. به ویژه که این غذاها در طبیعت زیبای این منطقه سرو می شوند. سه تا از رستوران های بسیار مشهور این منطقه Di Atas Sungei، Teratai Terrace و Nelayan هستند که غذاهای بسیار خوشمزه ای ارائه می دهند. در تانجونگ جارا انواع غذاهای محلی و بین المللی را می توان پیدا کرد و از طعم آنها لذت برد. علاوه بر امکانات ذکر شده در بالا، گردشگران می توانند برای استراحت مطلق و پری کردن ساعت ها در بی خیالی به آب چشمه های آب معدنی و آبگرم بروند و خود را به آرامش آنها بسپارند. همچنین می توان در ساحل پیاده روی کرد و از زیبایی دریا و جنگل لذت برد. غواصی و شنا در آب های تمیز ساحل تانجونگ جارا بسیار لذت بخش و هیجان انگیز است.

تاریخچه

منطقه زیبای تانجونگ جارا، یکی از بهترین مناطق برای انعکاس فرهنگ و سنت مالایی هاست. نوع معماری ساختمان های این ساحل، نوع غذاهایی که در آنجا به فروش می رسد و رفتار مردم محلی با مسافران و گردشگران همه نشان دهنده سنت های کشور مالزی است. مهمان نوازی آنها را به خوبی می توان در رفتارشان احساس کرد. البته تانجونگ جارا در واقع تلفیقی از زندگی مدرن و سنتی است. تاکید بر حفظ سنت و فرهنگ قدیمی مالایی را می توان حتی در نام وئیت ها و اتاق های این منطقه به خوبی درک کرد. نام سوئیت ها همه از میان نام های محلی انتخاب شده اند.
در کل باید گفت، منطقه تانجونگ جارا محلی براینمایش فرهنگ مردم جنوب شرقی آسیاست.
 
نام: آسیا » مالزی » ترنگانو » ساحل تانجونگ جارا
گروه: جاذبه ها
 

مکان های دیدنی دیگر ترنگانو

ساحل چراتینگ

ساحل چراتینگ -Cherating Beach- را باید بهشت گردشگران نامید. این ساحل زیبا با شن های سفید و آب های تمیز یکی از زیباترین سواحل کشور مالزی است. گردشگران در این ساحل می توانند تجربه بسیار عالی از غواصی و شنا داشته باشند. امکانات، هتل ها، تفرجگاه ها، رستوران های شیک و انواع غذاهای محلی و بین المللی از جمله مواردی هستند که سالانه افراد بسیاری را به سمت ساحل چراتینگ می کشانند. گردشگران در این منطقه تجربه گردشی و زندگی شبانه بسیار لذت بخشی خواهند داشت.

جزیره ردانگ

اگر به فکر برنامه ریزی برای تعطیلات خود هستید، به جزیره ردانگ -Redang Island- فکر کنید. این جزیره مناظر بسیار زیبا، ساحل های شنی طلایی رنگ، آب های شفاف و آبی و ده ها مورد گردشی و زیبای دیگر دارد که اوقات بسیار هیجان انگیزی برای مسافران رقم می زند.

جزیره لانگ تِنگاه

جزیره لانگ تنگا -Lang Tengah-ه نیز یکی از زیباترین جزیره های کشور مالزی است. این .جزیره، مناظر طبیعی بسیار زیبا، آب های شفاف و تمیز، شن های طلایی و آب و هوای دلچسب دارد. کلبه های لوکس، جنگل های استوایی و تفریح گاه های هیجان انگیز، از دیگر جاذبه های این جزیره کوچک هستند. هر ساله تعداد زیادی مسافر به این جزیره می آیند و از جذابیت هایش لذت می برند.

دریاچه مصنوعی تاسیک کنیر

تاسیک کنیر-Tasik Kenyir- ، یکی از بزرگ ترین دریاچه های مصنوعی جنوب شرقی آسیاست که به دست بشر ساخته شده است. این دریاچه در خلال سال های 1978 تا 1985 میلادی ساخته شده است. این دریاچه محلی برای نمایش 340 جزیره مختلف در جهان است. مساحت آن حدود 38 هزار هکتار است و حدود 23.6 میلیون متر مکعب آب در خود دارد. این جزیره با جاذبه های فراوانی که دارد، هرساله گردشگران فراوان یاز سراسر دنیا به سمت خود جذب می کند و مورد تحسین آنها قرار می گیرد.

مسجد تنکو تنگا زاهارا

مسجد تنکو تنگا زاهارا -Tengku Tengah Zaharah Mosque-، یکی از مکان های بسیار دیدنی در کشور مالزی است. هر ساله افراد بسیاری به کشور مالزی مسافرت می کنند. بیشتر آنها نیز از این مسجد دیدن می کنند. این مسجد به دلیل معماری بسیار زیبا که تلفیقی از معماری مراکشی و مدرن است، بسیار قابل توجه گردشگرانی است که از نقاط مختلف جهان به مالزی مسافرت می کنند.