درباره جزیره ردانگ

جزیره ردانگ همه زیبایی و به طور کلی، تبدیل شدن به یک منطقه گردشگری در کل جهان را به تاجرانی مدیون است که به این منطقه رفت و آمد داشتند. تاجرانی که برای مقاصد تجاری و کسب و کار به این در رفت و آمد بودند، باعث شهرت آن نیز شدند. امروز مردم بسیاری از سراسر جهان برای بازدیداز این جزیره زیبا، به مالزی و ردانگ مسافرت می کنند.
جزیره ردانگ -Redang Island- متشکل از 9 جزیره است که است که به هم مرتبط هستند. این جزیره مملو از ماهیان دریایی، لاک پشت ها و صخره های مرجانی است. این جزیره را می توان یکی از بهترین مقصدها برای غواصی زیرآب دانست. کلبه های بسیار لوکس و زیبا، تفریح گاه های سرگرم کننده و هتل ها و رستوران های بسیار شیک از جمله امکانات این جزایر زیبا هستند. گردشگرانی که به جزیره ردانگ مسافرت می کنند، لحظه های بسیار خوبی برای خود رقم می زنند.

نام محلی - مردم محلی جزیره ردانگ را به نام پارک دریایی مالزی ردانگ می شناسند.

در مورد زندگی دریایی

آب دریای این جزیره به قدری شفاف و تمیز است که صخره های مرجانی کف آب را می توان به راحتی دید. صخره های دریایی معمولا در اثر دگردیسی جانوران کوچکی که بدن های نرمی دارند به وجود می آیند. شقایق های دریایی اصولا نزدیک به این صخره ها زندگی می کنند. مرجان Staghorn نوع بسیار معمولی از مرجان های دریایی است که در جزیره ردانگ نیز به وفور یافت می شود. این مرجان ها  معمولا در رنگ های زرد ، قهوه ای و سبز یافت می شوند و پناهگاه امنی برای ماهی ها و جانوران دریایی به شمار می روند.

اقامت در جزیره ردانگ

در جزیره ردانگ، هتل ها و استراحتگاه های بسیاری وجود دارند و گردشگران می توانند با توجه به بودجه خود، هر کدام را که مناسب دانستند، انتخاب کنند. علاوه بر هتل، کلبه های بسیار شیکی نیز در اطراف ساحل وجود دارند. ردانگ ریف، لاگونا ردانگ، برجایا ردانگ و ردانگ موتیارا از جمله هتل ها، استراحتگاه ها و تفریح گاه های این جزیره هستند که مسافران با توجه به بودجه خود می توانند از بین آنها یکی را انتخاب کنند. هر کدام از این مکان ها، دیدنی ها و جذابیت های خاص خود را دارند.

تاریخچه

گفته می شود نخستین ساکنان جزیره ردانگ را برخی از قبایل اندونزیایی تشکیل می دادند. هنوز هم اهالی Bugis در این منطقه سکونت دارند و به شغل ماهیگیری مشغول هستند. بومی ها و قدیمی های جزیره رنداگ می گویند، یکی از 7 نفر Bugis که از  Celebes براییافتن محل مناسب برای زندگی روی دریا شناور بودند، جزیره ردانگ را برای زندگی انتخاب کرده است.
در حال حاضر این جزیره یکی از مکان های توریستی بسیار جذاب در سراسر دنیا به شمار می رود.
 
نام: آسیا » مالزی » ترنگانو » جزیره ردانگ
گروه: جاذبه ها
 

مکان های دیدنی دیگر ترنگانو

ساحل چراتینگ

ساحل چراتینگ -Cherating Beach- را باید بهشت گردشگران نامید. این ساحل زیبا با شن های سفید و آب های تمیز یکی از زیباترین سواحل کشور مالزی است. گردشگران در این ساحل می توانند تجربه بسیار عالی از غواصی و شنا داشته باشند. امکانات، هتل ها، تفرجگاه ها، رستوران های شیک و انواع غذاهای محلی و بین المللی از جمله مواردی هستند که سالانه افراد بسیاری را به سمت ساحل چراتینگ می کشانند. گردشگران در این منطقه تجربه گردشی و زندگی شبانه بسیار لذت بخشی خواهند داشت.

ساحل تانجونگ جارا

تانجونگ جارا -Tanjung Jara- یکی از تفرجگاه های بسیار زیبا برای گردشگران است. این ساحل زیبا، امکانات جذابی برای گردشگران دارد و خاطراتی فراموش نشدنی برای آنها بر جای می گذارد. این دهکده در ساحل شرقی شبه جزیره مالزی و میان کوآنتان و کوالا ترنگانو واقع شده است. این محل تفریحی از همه شهرهای اصلی کشور مالزی قابل دسترسی است. یعنی پایانه های مختلف حمل و نقل برای آن در سرتاسر مالزی وجود دارند.

جزیره لانگ تِنگاه

جزیره لانگ تنگا -Lang Tengah-ه نیز یکی از زیباترین جزیره های کشور مالزی است. این .جزیره، مناظر طبیعی بسیار زیبا، آب های شفاف و تمیز، شن های طلایی و آب و هوای دلچسب دارد. کلبه های لوکس، جنگل های استوایی و تفریح گاه های هیجان انگیز، از دیگر جاذبه های این جزیره کوچک هستند. هر ساله تعداد زیادی مسافر به این جزیره می آیند و از جذابیت هایش لذت می برند.

دریاچه مصنوعی تاسیک کنیر

تاسیک کنیر-Tasik Kenyir- ، یکی از بزرگ ترین دریاچه های مصنوعی جنوب شرقی آسیاست که به دست بشر ساخته شده است. این دریاچه در خلال سال های 1978 تا 1985 میلادی ساخته شده است. این دریاچه محلی برای نمایش 340 جزیره مختلف در جهان است. مساحت آن حدود 38 هزار هکتار است و حدود 23.6 میلیون متر مکعب آب در خود دارد. این جزیره با جاذبه های فراوانی که دارد، هرساله گردشگران فراوان یاز سراسر دنیا به سمت خود جذب می کند و مورد تحسین آنها قرار می گیرد.

مسجد تنکو تنگا زاهارا

مسجد تنکو تنگا زاهارا -Tengku Tengah Zaharah Mosque-، یکی از مکان های بسیار دیدنی در کشور مالزی است. هر ساله افراد بسیاری به کشور مالزی مسافرت می کنند. بیشتر آنها نیز از این مسجد دیدن می کنند. این مسجد به دلیل معماری بسیار زیبا که تلفیقی از معماری مراکشی و مدرن است، بسیار قابل توجه گردشگرانی است که از نقاط مختلف جهان به مالزی مسافرت می کنند.