درباره جزیره لانگ تِنگاه

نام این جزیره از مکانی که در آن واقع شده، گرفته شده است. جزیره لانگ تنگاه ، همچون عقابی میان دو جزیره قرار دارد. معنی لانگ تنگاه  نیز به زبان محلی «عقابی در میان» است.

نام محلی - این جزیره به نام پاولو لانگ تنگاه نامیده می شود.

اطلاعات گردشگری

می توان از شهر کوالا ترنگانو با کمک قایق به جزیر زیبای لانگ تنگاه -Lang Tengah- رفت. البته علاوه بر قایق با دیگر وسایل نقلیه همچون هواپیما و اتوبوس نیز برای رسیدن به این جزیره کمک گرفت. برخی از کلبه های این جزیره از طریق قایق قاب دستیابی هستند. یعنی فقط با قایق می توان به این مسافرخانه های جذاب رسید و در آن اقامت داشت. این مساله یکی از جذابیت های جزیره لانگ تنگاه  است.
برای رفتن به این جزیره از مرکز کشور مالزی، خطوط هوایی نیز وجود دارند. گردشگر می توان با هواپیما تا کوالا ترنگانو بیاید و باقی راه را با وسایلی همچون قایق، اتوبوس یا تاکسی به سمت این جزیره طی کند. طول سفر هوایی از کوالالامپور به کوالا ترنگانو حدود 50 دقیقه است.
از سنگاپور نیز می توان با کمک اتوبوس به جزیره ردانگ تنگاه  مسافرت کرد. البته این سفر زمینی حدود 10 ساعت طول می کشد و برای افرادی که زمان زیادی برای تفریح ندارند، مناسب نیست.

تفریحات جزیره لانک تنگاه چیست؟

جزیره لانگ تنگاه  نیز همچون جزیره ردانگ، یکی از بهترین مکان ها برای غواصی است. لانگ تنگاه  مکانی امن برای تفریحات دریایی است. شنا و شیرجه زدن در آب های تمیز این جزیره نیز از دیگر تفریحات این جزیره هستند. گردشگران می توانند در فاصله های 5 تا 15 دقیقه ای از کلبه ها و اقامت گاه ها، در عمق های بین 7 تا 26 متر در دریا شیرجه بزنند.
تفریح و گردش در این جزیره تجربه لذت بخشی برای مسافران بر جای می گذراد.
علاوه بر شنا، شیرجه و غواصی در جزیره لانگ تنگاه ، می توان کوه پیمایی نیز کرد. این جزیره، جنگل های انبوه و استوایی دارد و گردشگران می توانند زیبایی ریا و ساحل را در کنار جنگل با هم تجربه کنند و از آنها لذن ببرند.
-

تاریخچه

جزیره لانگ تنگاه ، یکی از جزیره های قدیمی کشور مالزی است. این جزیره نیز همچون دیگر جزایر مالزی توسط تعدادی افراد کشف و به تدریج به محلی تفریحی تبدیل شده است. معنی این جزیره همان طور که در بالا نیز ذکر کردیم به معنای عقابی در میان است و لانگ تنگاه  نیز میان دو جزیره دیگر قرار دارد. این جزیره به دلیل نداشتن معابد زیاد، همچون دیگر جزایر مالزی شلوغ نیست.
 
نام: آسیا » مالزی » ترنگانو » جزیره لانگ تِنگاه
گروه: جاذبه ها
 

مکان های دیدنی دیگر ترنگانو

ساحل چراتینگ

ساحل چراتینگ -Cherating Beach- را باید بهشت گردشگران نامید. این ساحل زیبا با شن های سفید و آب های تمیز یکی از زیباترین سواحل کشور مالزی است. گردشگران در این ساحل می توانند تجربه بسیار عالی از غواصی و شنا داشته باشند. امکانات، هتل ها، تفرجگاه ها، رستوران های شیک و انواع غذاهای محلی و بین المللی از جمله مواردی هستند که سالانه افراد بسیاری را به سمت ساحل چراتینگ می کشانند. گردشگران در این منطقه تجربه گردشی و زندگی شبانه بسیار لذت بخشی خواهند داشت.

ساحل تانجونگ جارا

تانجونگ جارا -Tanjung Jara- یکی از تفرجگاه های بسیار زیبا برای گردشگران است. این ساحل زیبا، امکانات جذابی برای گردشگران دارد و خاطراتی فراموش نشدنی برای آنها بر جای می گذارد. این دهکده در ساحل شرقی شبه جزیره مالزی و میان کوآنتان و کوالا ترنگانو واقع شده است. این محل تفریحی از همه شهرهای اصلی کشور مالزی قابل دسترسی است. یعنی پایانه های مختلف حمل و نقل برای آن در سرتاسر مالزی وجود دارند.

جزیره ردانگ

اگر به فکر برنامه ریزی برای تعطیلات خود هستید، به جزیره ردانگ -Redang Island- فکر کنید. این جزیره مناظر بسیار زیبا، ساحل های شنی طلایی رنگ، آب های شفاف و آبی و ده ها مورد گردشی و زیبای دیگر دارد که اوقات بسیار هیجان انگیزی برای مسافران رقم می زند.

دریاچه مصنوعی تاسیک کنیر

تاسیک کنیر-Tasik Kenyir- ، یکی از بزرگ ترین دریاچه های مصنوعی جنوب شرقی آسیاست که به دست بشر ساخته شده است. این دریاچه در خلال سال های 1978 تا 1985 میلادی ساخته شده است. این دریاچه محلی برای نمایش 340 جزیره مختلف در جهان است. مساحت آن حدود 38 هزار هکتار است و حدود 23.6 میلیون متر مکعب آب در خود دارد. این جزیره با جاذبه های فراوانی که دارد، هرساله گردشگران فراوان یاز سراسر دنیا به سمت خود جذب می کند و مورد تحسین آنها قرار می گیرد.

مسجد تنکو تنگا زاهارا

مسجد تنکو تنگا زاهارا -Tengku Tengah Zaharah Mosque-، یکی از مکان های بسیار دیدنی در کشور مالزی است. هر ساله افراد بسیاری به کشور مالزی مسافرت می کنند. بیشتر آنها نیز از این مسجد دیدن می کنند. این مسجد به دلیل معماری بسیار زیبا که تلفیقی از معماری مراکشی و مدرن است، بسیار قابل توجه گردشگرانی است که از نقاط مختلف جهان به مالزی مسافرت می کنند.