درباره کلیسای «ایگلسیا د سان خوآن دل هوسپیتال»

«ایگلسیا د سان خوآن دل هوسپیتال»، یکی از قدیمی ترین کلیساهای شهر والنسیاست. زمین این کلیسا، اهدایی از طرف پادشاه «جِیمی» است. تاریخ دقیق ساخت کلیسای «سان خوآن دل هوسپیتال»، سال 1261 میلادی است. این کلیسا از جمله جاذبه های تاریخی و بسیار زیبای شهر والنسیا به شمار می رود و سالانه افراد بسیاری را به سمت خود می کشاند.
کلیسای «ایگلسیا د سان خوآن دل هوسپیتال»، یک حیاط زیبا دارد که به سبک باروک طراحی و ساخته شده است. این حیاط با کاشی های سرامیکی زیبایی تزئین شده است که صلیب را به تصویر می کشند. برج ناقوس کلیسا نیز در حیاط قرار دارد. این برج در قرن 17 میلادی ساخته شده است.

در میان ساختمان های مختلف این کلیسا، قسمت کوچکی وجود دارد که در واقع یک محراب است. این محراب، ستون های متقارن و چندضلعی و مناره مخروطی دارد.
قسمت اصلی کلیسا، فضایی حدود 36 در 19 متر را به خود اختصاص داده است. این بخش با آجر و سنگ پوشیده شده است. این کلیسا همچنین، سقف گنبدی چندضلعی نیز دارد که بسیار زیبا طراحی و نقاشی شده است. کلیسای «ایگلسیا د سان خوآن دل هوسپیتال» در قرن 13 میلادی ساخته شده است. طراحی و معماری های دوره گوتیک نیز در طراحی این کلیسا به تعدد دیده می شوند. از جمله می توان به پنجره ها و ستون های ساخته شده به سبک گوتیک اشاره کرد. محراب های این کلیسا به طرز زیبایی با ستون هایی در اطراف آنها احاطه شده اند و شکلی مستطیلی به آن بخشیده اند. همه دیوارهای سنگی این کلیسا نیز رنگ آمیزی و نقاشی شده اند.

داخل سالن اصلی کلیسا در طول جنگ های داخلی کشور اسپانیا از بین رفته است. این جایی است که محراب «سانتا باربارا» قرار دارد و می توان آثار باقی مانده از شهبانوی یونان – کانستنس آگوستا- را پیدا کرد.

اطلاعات گردشگری

کلیسای «ایگلسیا د سان خوآن دل هوسپیتال»، یک کلیسای کاتولیک رومی است. این کلیسا از حمایت «سن خوآن باتیستا» برخوردار است.

این کلیسا میان دو میدان مشهور و قدیمی شهر والنسیا واقع شده است. این میدان ها، «ناپولس ای سیلیکا» و «سن ویسنت فِرِر» نام دارند. معمار این کلیسا، آن را به سبک باروک ساخته است. داخل کلیسای «سان خوآن دل هوسپیتال»، محرابی به نام محراب «سانتا باربارا» میان دیگر محراب ها خودنمایی می کند. این محراب به سبک دوره گوتیک نقاشی و آراسته شده است.

عبادتگاه «سان خوآن دل هوسپیتال» در خیابان «راتشِت نایت» و پلاک 5 قرار دارد.

تاریخچه

بسیاری از مردم اعتقاد دارند، «سان خوآن دل هوسپیتال»  نخستین کلیسایی بوده که بعد از کلیسای جامع ،در شهر والنسیا ساخته شده است. پادشاه «جِیمی» بعد از فتح والنسیا زمینی را برای ساخت این کلیسا اهدا کرد.

کلیسای «ایگلسیا د سان خوآن دل هوسپیتال» بعد از ساخته شدن به «سن خوآن باتیستا» اعطا شد. یک بیمارستان اختصاصی نیز داخل این کلیسا ساخته شد. این بیمارستان به منظور نگهداری و تیمار ارتشی ها ساخته شده بود. همچنین آرامگاهی نیز برای مردانی بود که در بیمارستان جان خود را از دست داده بودند.

همه این ساختمان ها در خلال سال های 1238 تا 1316 میلادی ساخته شده اند.
 
نام: اروپا » اسپانیا » والنسیا » کلیسای ایگلسیا د سان خوآن دل هوسپیتال
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر والنسیا

پلازا دل مارکادو

پلازا دل مارکادو -Plaza Del Mercado-، یکی از قصرها و بناهای تاریخی شهر والنسیاست. این قصر سالانه افراد بسیاری را به سمت والنسیا می کشاند و متشکل از سه بخش مجزا به نام های «لونجا د لا سدا»، «سانتوس خوآنس» و «مرکادو سنترال» است. این بخش ها شامل بازار ابریشم «اونجا د لا سدا»، کلیسای سلطنتی گوتیک و بزرگ ترین فروشگاه مواد غذایی تازه در سراسر اروپاست.

قلعه سرانوس

تورِ د سِرانوس -Torres de Serranos- به معنای قلعه سرانوس یکی از زیباترین قلعه های ساخته شده به سبک معماری گوتیک است. این قلعه در شهر والنسیا واقع شده است. این قلعه در حال حاضر برای اهداف مختلف استفاده می شود. یکی از آنها موزه تجهیزات دریایی است.

موزه هنرهای زیبا سان پیو پنجم

موزه هنرهای زیبا سان پیو پنجم -Museo de Bellas Artes San Pio V-، مجموعه زیبایی از هنرهای زیبای اسپانیایی است. این موزه در نزدیکی باغ سلطنتی واقع شده است. در این مقاله اطلاعات کاملی در مورد این موزه برایتان نوشته ایم. هنگام مسافرت به اسپانیا و بازدید از والنسیا، حتما باید از این موزه نیز دیدن کنید.

شهر علوم و هنر

از جمله بناهای معماری و تفریح گاه های بسیار زیبا و شگفت انگیز والنسیا، «شهر علوم و هنر» است. شهر علوم و هنر، در واقع یک مجتمع فرهنگی بزرگ با معماری مدرن و خیره کننده است. این مجتمع یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری شهر والنسیا در کشور اسپانیا به شمار می رود. شهر علوم و هنر در امتداد رودخانه قدیمی «توریا» قرار دارد و طراح آن نیز فردی به نام سانتياگو کالاتراوا است.

میدان ویرجن

شهر والنسیا یکی از جاذبه های گردشگری کشور اسپانیا و سومین شهر پرجمعیت و بزرگ این کشور است. در این شهر بناهای تاریخی و معماری متنوعی می توان دید. در کنار مناظر طبیعی، سازه های بشری قدیمی از جمله مواردی هستند که سالانه گردشگران بسیاری را به سمت شهر والنسیا می کشاند. از جمله آنها باید به میدان ویرجن -Plaza De La Virgen- اشاره کرد. این میدان در حال حاضر محلی برای برگزاری رویدادها و جشن های رسمی و دولتی است.

برج ال میگولِت

شهر والنسیای کشور اسپانیا مملو از دیدنی های زیباست. از جمله آنها باید به برج ناقوسال میگولِت -El Miguelete- اشاره کرد. این برج به شکل هشت ضلعی در 4 طبقه ساخته شده است. از بالای این برج که حدود 50 متر ارتفاع دارد، نمای زیبایی از شهر والنسیا و دریا را می توان تماشا کرد.

کلیسای جامع

کلیسای جامع -La Catedral-، یکی از جاذبه های گردشگری زیبای شهر والنسیا در کشور اسپانیاست. کلیسای جامع، معماری جالب و ورودی متفاوتی دارد. شاید بتوان گفت جاذبه اصلی این کلیسا، سه طراحی متفاوت سه ورودی آن است که هر کدام به سبک معماری های متفاوتی ساخته شده‌اند.

صومعه سان میگوئل د لو رِیِز

قدمت صومعه «سان میگوئل د لو رِیِز» -Monasterio de San Miguel de los Reyes- به قرن 16 میلادی بر می گردد. این صومعه که توسط دوک کالیبری کشف شده، به سبک معماری رنسانس ساخته شده است. این صومعه در حاضر به کتابخانه تبدیل شده است. در این مقاله در مورد تاریخچه این بنا بیشتر برایتان توضیح می دهیم.