درباره تاسیک کنیر(Tasik Kenyir)

تاسیک کنیر-Tasik Kenyir- یک دریاچه مصنوعی  است. حدود 30 رودخانه به این دریاچه می ریزند و حدود 25 آبشار و 25 گونه مختلف و شناخته شده ماهی دارد. این دریاچه یکی از بهترین مناطق برای ماهی گیری به شمار می رود.  بیش از 8 هزار نوع گل، 2 هزار و 500 هزار نوع گیاه، حدود 400 نوع ارکیده و بیش از 300 مدل قارچ و گیاه های قارچی در Tasik Kenyir وجود دارند. البته اگر بخواهیم در مورد پرندگان و حیوانات نیز بگوییم، 200 گونه مختلف حیوان و یکهزار نوع پرنده در این زیست‌گاه مصنوعی زندگی می کنند.

تاسیک کنیر(Tasik Kenyir) ، یکی از بزرگ ترین دریاچه های مصنوعی ساخته شده به دست انسان هاست. این دریاچه در جنوب شرقی آسیا یکی از بهترین گردشگاه های مصنوعی به شمار می رود.بیش از 340 جزیره در اطراف حوضچه های این گردشگاه وجود دارند. آب حدود 30 رودخانه به این دریاچه می ریزند و انواع گونه های گیاهی، جانوری قارچ ها و گل ها در این منطقه وجود دارند که به جذابیت آن افزوده اند.

نام محلی تاسیک کنیر(Tasik Kenyir)  به عنوان رودخانه کنیر(Kenyir)در میان محلی ها شناخته می شود.

راه های دسترسی به تاسیک کنیر(Tasik Kenyir)

برای رفتن به Tasik Kenyir می توان از هر دو راه زمینی و هوایی استفاده کرد. اگر از هواپیما برای رسیدن به این مقصد استفاده می کنید، باید بدانید نزدیک ترین فرودگاه به آن کوالا ترنگانو است. از طریق زمینی نیز می توان با اتوبوس از شهرهای کوالالامپور، سنگاپور و Johor Bharu به این منطقه آمد. استفاده از هواپیما،ل ماشین یا اتوبوس بستگی به وقت و بودجه مسافران دارد. افرادی که وقت کافی برای تفریح دارند، می توانند از طریق زمینی با این زیستگاه برسند و میان راه از تماشای مناظر زیبا لذت ببرند. البته مسافت زیاد است و اگر شب راه بیفتید، صبح روز بعد به Tasik Kenyir می رسد.
با ورود به منطقه Tasik Kenyir، می توان سوار بر قایق به این دریاچه رسید.

اقامتگاه

اقامت در منطقه Tasik Kenyir مشکلی برای گردشگر ایجاد نمی کند. در این منطقه انواع هتل ها و استراحتگاه های مختلف وجود دارند. همه این هتل ها، سوئیت ها و مسافرخانه ها امکانات خوب و قابل قبولی دارند. امکانات هر کدام از آنها با توجه به قیمت هایش متفاوت است. گردشگران با توجه به بودجه خود می توانند بین این هتل ها یکی را انتخاب و در آن اقامت گزینند.
برخی از این استراحت گاه ها شامل موارد زیر هستند:
  • Tasik Kenyir Plus
  • Lake Kenyir Resort & Spa
  • مسافرخانهPetang Island
  • خانه قایقی Bahtera Petang
  • مسافرخانه Tasik Kenyir Land
  • Kenyir 4WD Safari
  • مسافرخانه Tanjung Mentong

جاذبه های گردشگری تاسیک کنیر(Tasik Kenyir)

در دریاچه مصنوعی تاسیک کنیر(Tasik Kenyir) ، بیش از 14 آبشار مختلف وجود دارد. آبشار Lasir بزرگ ترین آبشار این منطقه است و ارتفاعی حدود 500 فوت دارد که در انتها به استخری که در آنجا ساخته شده است می ریزد. در اینجا انواع تپه های بزرگ و غارهای ساخته شده از سنگ آهک نیز وجود دارند. غارهای این منطقه، دست ساز بشر نیست و از زمان های قدیم در اینجا وجود داشته اند. حتی برخی آن را متعلق به عصر حجر نسبت می دهند.

آب و هوا

گردشگاه Tasik Kenyir، آب و هوای بسیار خوب و متعادلی دارد. دمای هوا در اینجا بین 23 تا 31 درجه سانتی گراد متغیر است. در همه طول سال می توان به این منطقه مسافرت کرد. گردشگرانی که به اینجا سفر می کنند، هیچ گاه از هوای این  گردشگاه شکایت نداشته اند. هوا بیشتر مواقع خنک است و سرما یا گرمای آزار دهنده ای ندارد.

تاریخچه

این دریاچه با اینکه دست ساز انسان هاست، اما پیش از تبدیل شدن به گردشگاه، محلی تاراریخی بوده است که قدمت آن را به دوره پاره سنگی می رسانند. باستان شناسان، مصنوعات و ابزارهای مختلفی در نواحی مختلف این منطقه پیدا کرده اند که نشان از قدمت دیرینه این پارک دارد. غارهای موجود در گردشگاه Tasik Kenyir خود شاهدی بر این ادعا هستند.
در کل باید گفت، منطقه ای که دریاچه مصنوعی Tasik Kenyir در آن قرار دارد از نظر تاریخی و باستان شناسی بسیار ارزشمند و غنی است. به همین منظور سازنده های آن تصمیم گرفتند آن را به محلی فرهنگی و علمی و البته تفریحی تبدیل کنند.
 
نام: آسیا » مالزی » ترنگانو » دریاچه مصنوعی تاسیک کنیر
گروه: جاذبه ها
 

مکان های دیدنی دیگر ترنگانو

ساحل چراتینگ

ساحل چراتینگ -Cherating Beach- را باید بهشت گردشگران نامید. این ساحل زیبا با شن های سفید و آب های تمیز یکی از زیباترین سواحل کشور مالزی است. گردشگران در این ساحل می توانند تجربه بسیار عالی از غواصی و شنا داشته باشند. امکانات، هتل ها، تفرجگاه ها، رستوران های شیک و انواع غذاهای محلی و بین المللی از جمله مواردی هستند که سالانه افراد بسیاری را به سمت ساحل چراتینگ می کشانند. گردشگران در این منطقه تجربه گردشی و زندگی شبانه بسیار لذت بخشی خواهند داشت.

ساحل تانجونگ جارا

تانجونگ جارا -Tanjung Jara- یکی از تفرجگاه های بسیار زیبا برای گردشگران است. این ساحل زیبا، امکانات جذابی برای گردشگران دارد و خاطراتی فراموش نشدنی برای آنها بر جای می گذارد. این دهکده در ساحل شرقی شبه جزیره مالزی و میان کوآنتان و کوالا ترنگانو واقع شده است. این محل تفریحی از همه شهرهای اصلی کشور مالزی قابل دسترسی است. یعنی پایانه های مختلف حمل و نقل برای آن در سرتاسر مالزی وجود دارند.

جزیره ردانگ

اگر به فکر برنامه ریزی برای تعطیلات خود هستید، به جزیره ردانگ -Redang Island- فکر کنید. این جزیره مناظر بسیار زیبا، ساحل های شنی طلایی رنگ، آب های شفاف و آبی و ده ها مورد گردشی و زیبای دیگر دارد که اوقات بسیار هیجان انگیزی برای مسافران رقم می زند.

جزیره لانگ تِنگاه

جزیره لانگ تنگا -Lang Tengah-ه نیز یکی از زیباترین جزیره های کشور مالزی است. این .جزیره، مناظر طبیعی بسیار زیبا، آب های شفاف و تمیز، شن های طلایی و آب و هوای دلچسب دارد. کلبه های لوکس، جنگل های استوایی و تفریح گاه های هیجان انگیز، از دیگر جاذبه های این جزیره کوچک هستند. هر ساله تعداد زیادی مسافر به این جزیره می آیند و از جذابیت هایش لذت می برند.

مسجد تنکو تنگا زاهارا

مسجد تنکو تنگا زاهارا -Tengku Tengah Zaharah Mosque-، یکی از مکان های بسیار دیدنی در کشور مالزی است. هر ساله افراد بسیاری به کشور مالزی مسافرت می کنند. بیشتر آنها نیز از این مسجد دیدن می کنند. این مسجد به دلیل معماری بسیار زیبا که تلفیقی از معماری مراکشی و مدرن است، بسیار قابل توجه گردشگرانی است که از نقاط مختلف جهان به مالزی مسافرت می کنند.