درباره کاپادوکیه

کاپادوکیه در ترکیه ی مرکزی، بخش پهناور و باستانی- تاریخی است که امروزه به دلیل ارزش های تاریخی، توریستی ترین شهر ترکیه ی  کنونی است. روزگاری همه سرزمینهای گسترده میان دورود هالیس و فرات را کاپادوسیه می نامیدند. درکاپادوکیه یک شهر اعجاب انگیز زیرزمینی به نام درینکوی وجود دارد.

درباره ی شهر کاپادوکیه

کاپادوکیه یا نام پارسی و قدیمی این سرزمین  کاپادوسیه  Cappadocia به معنای "سرزمین اسبهای زیبا"  در زمان باستان به شراب ها  و انگورها یش مشهوره بوده و نزدیکی آن با سواحل جنوبی دریای سیاه و بازمانده های آتشفشان زیبایی های خاصی را در آن منطقه ایجاد کرده است.

ارزش تاریخی و گردشگری شهر کاپادوکیه

امّا ارزش تاریخی و گردشگری آن شهر به خانه ها و پناهگاه های کوچک و پرشماری است که در اثر فوران آتشفشان دردل کوهها و تپه ها تشکیل شده، و برخی از آن خانه ها با تصاویر زیبایی از حضرت مسیح و نمادهای مسیحیت در سالهای ظهور مسیح و پس از آن نقاشی شده اند که احتمالا این آثار از مسیحیانی است که از ترس تهاجم سربازان رومی به آنجا پناه برده اند.

با توجه به نوشته ها و آثار تاریخ نگاران یونانی، باستانی ترین گواه تاریخی درباره گسترش آیین زرتشتی نامیدن ماههای سال با نامهای ایزدان مزدیسنا در سده پنجم قبل از میلاد در غرب ایران، که ترکیه ی مرکزی در آن واقع شده است، می باشد.

به نوشتۀ ویکیپدیا،از گذشته های دور آیین و فرهنگ ایرانی چنان در کاپادوسیه  و ارمنستان پذیرفته شده و رواج یافته بود که می توان گفت مردمان این نواحی درزمان هخامنشیان و اشکانیان دیگر ناایرانی یا اجنوی به حساب نمی آمدند.

در دوره ی مادها سرزمین کاپادوسیه جزو بخشی از شاهنشاهی ایران بوده و پرستش ایزدان ایران مخصوصا آناهیتا ومهر در کاپادوسیه جریان داشته است.

درباره ی شهر زیرزمینی درینکوی

اعجاب آورترین بخش سرزمین کاپادوسیه، شهری است زیر زمینی با نام درینکویو derinkuy که در تحقیقات باستانی به عمل آمده آشکار شد که این اثر از ایرانیان باستان و پیروان اهورامزداست که به تاریخ آیین زرتشت اشاره دارد.

درینکو -Derinkuyu- به معنی "چاه عمیق" شهری است زیرزمینی و اعجاب آور با آثارو نشانه هایی از آیین زرتشت، کهن ترین دین جهان و همچنین نمادهایی از زرتشت ، فروهر، اهورا مزدا و اسب های پارسی.

ویژگی های ساختاری شهر درینکوی

این شهرهشت طبقه، با ظرفیت اسکان برای 20 تا 30 هزار گاو وگوسفندواصطبل اسب، مرد وزن و کودک و در ژرفای 85 متری زمین قرار دارد. در آن مکان محلی برای درست کردن غذا، شراب، روغن، و ذخیره ی آنها و همچنین نیایشگاه هایی برای مراسم دینی تعبیه شده است.

همان طور که گفتیم شهر زیرزمینی درینکو که توسط ایرانیان باستان، پیروان دین زرتشت ساخته شده 8 طبقه دارد.

طبقۀ نخست ویژه ی نگهداری حیواناتی چون اسب و گاو و گوسفند بوده است.دراین شهر وجود پله های تودرتو وپرشماردر هر طبقه، اتاقهاها، آشپزخانه ها و حیواناتی چون گاو و نیز محل بزرگی برای ذخیره ی شراب و مواد غذایی دیده می شود.

نکته قابل توجه در مورد این مکان آنست که درژرفای این شهرزیرزمینی هوای خنکی جریان دارد وهیچگاه کمبود اکسیژن در آنجا احساس نمی شود و آن به دلیل وجود هواکش و تونلهاییست که به بیرون راه دارند و هوا را در جریان می اندازند.

در طبقه ی چهارم این شهر زیرزمینی، سنگهای بزرگ و سنگینی به اندازه های سنگ آسیاب وجود دارد که در صورت حمله و نفوذ دشمن به وسیله ی این سنگها از پایین راه های ورودی را می بستند تا مانع نفوذ و پیشروی دشمن شوند.

به گفته ی پژوهشگران باستان شناس نقطه ضعف یا پاشنه ی آشیل این شهرهمان تونل و هواکش هاست، زیرا مهاجمان ودشمنان می توانستند با ریختن سمهای کشنده درهواکش ها وتونل ها، ساکنان شهر را مسموم کنند وازپای در آورند.

پژوهشگران و باستان شناسان می گویند:با پیشرفت تکنولوژی و علم امروزی، ساختن یک شهرزیرزمینی برای زندگی 20 تا 30 هزار نفر ده سال به طول می انجامد. آنها شهرزیرزمینی درینکویو را با اهرام مصر مقایسه می کنند و هم ردیف  می دانند.

  • علت ساخت این شهر زیزمینی چه می تواند باشد؟؟
  • چرا زرتشتیان آنجا را پناهگاه خود ساخته بودنند؟؟
  • آنها از چه دانش و علومی برای ساخت این شهر شگفت آور برخوردار بوده اند؟؟
شاید پیروان اهورا ازترس موجودات فرا زمینی به زیر زمین پناه برده اند، زیرا در آن دوره قومی به نام مایا وجود داشته؛که  قومی با هوش و نابغه به خصوص در علوم ریاضی و نجوم در دوران خودشان بودند، اما یکباره نیست و نابود می شوند و تمدن آن ها رو به خاموشی و انقراض می گراید. نقاشی هایی که از آن ها بر در و دیوارشهر زیرزمینی باقی مانده؛ موجوداتی را که هیچ شباهتی به صورت انسان ها ندارد،به تصویرکشیده اند.

و شاید هم پیروان اهورا مزدا از ترس رویدادهای سخت طبیعی و یا حمله ی اقوام وحشی، به ساختن این شهر زیرزمینی اقدام کرده اند.علت این امر را می توان در وندیداد یافت.

در وندیداد دوم، اهورامزدا، از پیروانش می خواهد که برای حمایت از خود و امنیت بیشتر در مقابل تهاجم دشمنان و دیوان وهمچنین برای پرهیز از صدمات یک زمستان هلاک کننده و شیطانی که در آینده پیش روی خواهند داشت، شهری زیرزمینی بنا کنند تا در صورت لزوم به آنجا پناه ببرند.

در قسمت بیرونی درنیکویو شهر زیرزمینی ایرانیان باستان خرابه های دوبرج نگهبانی دیده می شود که محلی برای نگهبانان بوده تا در صورت حمله و نزدیک شدن مهاجمان و دشمنان به ساکنان شهر خبر دهند.

تاریخچه

این مکان تاریخی درسال 1963میلادی بر اثر یک اتفاق ساده کشف شد.کارگران ساختمانی که در آن منطقه مشغول حفر زمین برای ساخت و ساز بودنند ناگهان با تونل عمیق و چاه ژرفی روبرو شدند و با اعلام این خبر، پژوهش گران تاریخی به بررسی موضوع پرداختند و به یک شهر زیر زمینی با قدمت باستانی طولانی دست یافتند.

گزنفون، فیلسوف و تارخ نگار یونانی، ازسپاهیان کوروش کوچک، در لشکرکشی برعلیه برادرش، اردشیر ساخت این شهرزیرزمینی را مربوط به قرنهای چهارم وپنجم پیش از میلاد می داند. در پایان سده ی ششم پیش ازمیلاد برای اولین بار برروی سنگ نبشته های سه زبانه ی هخامنشیان متعلق به داریوش بزرگ و خشایارشاه، نامی از کاپادوکیه می رود.

این شهر باستانی در سال 1985میلادی از طرف یونسکو جزو میراث فرهنگی جهان ثبت و شناخته شده است و همان طور که گفتیم درسال 1963میلادی هم کشف شد.

شهراعجاب انگیز درینکویو ازسال 1970میلادی میزبان جهانگردان وتوریستهای بسیاری از نواحی مختلف می باشد.

کشور ترکیه از سال 2012 با تبلیغات و اطلاع رسانی وسیع،  درینکویو را به عنوان یکی از شگفت انگیزترین مکانهای باستانی و توریستی کشورخود به همه ی جهانیان معرفی کرده است.
 
نام: آسیا » ترکیه » شهرهای دیگر ترکیه » شهر زیرزمینی درینکوی
گروه: مکان های معروف
 

عکس های شهر زیرزمینی درینکوی

 

مکان های دیدنی دیگر شهرهای دیگر ترکیه

عید قربان

عید قربان طی چهار روز در ترکیه جشن گرفته شده و این ایام به عنوان تعطیلات عمومی در این کشور مطرح اند. این عید مربوط به دین اسلام بوده و در آن حیوانی در راه خدا قربانی می شود.

جشن شِکر ترکیه

جشن شکر طی سه روز متوالی پس از پایان ماه رمضان که یکی از ماه های اسلامی محسوب می شود، برگزار می گردد. ایام برگزاری جشن شکر در ترکیه تعطیل عمومی بوده اما مراکز خرید و وسایل حمل و نقل عمومی کماکان به کار خود ادامه می دهند.