درباره نگارخانه هنر

نگارخانه هنر -Art Gallery- که یکی از دیدنی ترین ساختمان های آلمان است، رسماً در آگوست سال 1869 میلادی افتتاح شد. اگرچه این موزه که وابسته به اتحادیه هنری هامبورگ است در سال 1817 میلادی افتتاح شده بود. نخستین نگارخانه هنری شهری توسط این اتحادیه به مردم معرفی شد. روز به روز آنقدر بر تعداد آثار گردآوری شده در این مکان افزوده شد که سرانجام مسئولین متوجه شدند که عملاً امکان نمایش همه این آثار در یک زمان وجود ندارد. این مشکل، جرقه ایده نیاز به یک موزه بزرگ با طراحی مناسب را ایجاد کرد و اینگونه بود که نگارخانه معروف هامبورگ بوجود آمد.
نگارخانه هنر در طول سال های عمر خود با فراز و نشیب های متعددی روبرو بوده است. برای مثال در یک برهه زمانی رشد سریع و پیشرفت در هنر مدرن در فاصله سال های 1914 تا 1933 میلادی توسط گوستاو پاولی، مدیر موزه، به همگان معرفی شد. در سال 1919 میلادی، آثار هنری مدرن به زیبایی در ساختمان جدید نگارخانه چیده شدند. دوره تصدی ورنر کلووس یکی از مدیران اسبق موزه، دوره ای بسیار پرخطر در تاریخ این مکان بوده است. در سال 1937 میلادی بسیاری از اشیای باارزش موزه که به سختی می توان قیمتی برای آنها تعیین کرد، مفقود شدند.
نگارخانه هنر از سه ساختمان عظیم تشکیل شده که به یکدیگر متصل اند. این موزه در مرکز شهر و نزدیک به ایستگاه مرکزی هامبورگ قرار دارد. مجموعه بی نظیر و بزرگی از نقاشی های متعلق به سده های مختلف در این موزه گردآوری شده اند. چه این نقاشی ها متعلق به نقاشان هلندی سده های 16 یا 17 میلادی باشد و چه آثار نقاشان آلمانی و فرانسوی سده 19 میلادی، همگی آنها سبب شهرت جهانی موزه شده اند. نگارخانه هنر مدرن برگزارکننده تعدادی از مشهورترین نمایشگاه های جهانی نیز می باشد.

نام محلی موزه نگارخانه هنر در بین مردم محلی به نام کونست هاله، شناخته می شود.

اطلاعات گردشگری

نگارخانه هنر از جمله مکان هایی است که می بایست مورد بازدید گردشگران در هامبورگ قرار گیرد. با این وجود بسیار اهمیت دارد که پیش از رفتن به هر مکان جدید نسبت به جمع آوری و کسب اطلاعات در مورد آن محل تا حد امکان اقدام شود. در ذیل برخی از اطلاعاتی آورده شده که ممکن است برای هر گردشگر مفید واقع شود.

ساعات بازدید از موزه

در روزهای سه شنبه تا یکشنبه، موزه از ساعت 10 صبح الی 6 بعدازظهر پذیرای بازدیدکنندگان می باشد. ساعت کاری موزه در روزهای پنجشنبه از ساعت 10 صبح الی 7 بعدازظهر است. ضمناً موزه در روزهای دوشنبه تعطیل است.

مبلغ ورودیه

مبلغ ورودیه برای بالغین، 5/8 یورو است. همچنین افراد کمتر از 18 سال می توانند به طور رایگان از این مکان بازدید کنند.

عرضه غذا

روزهای شنبه و یکشنبه از ساعت 10 صبح الی 2 بعدازظهر، صبحانه به صورت بوفه عرضه می شود. قیمت این سرویس، 30 یورو است.

سایر خدمات

در این موزه خدمات اختصاصی جهت افراد معلول و ناتوان ارائه می شود. در همه سالن های موزه به کمک آسانسور به راحتی می توان با صندلی چرخدار رفت و آمد کرد. بازدیدکنندگان می توانند بدون پرداخت هزینه از صندلی چرخدار استفاده کنند.
 
نام: اروپا » آلمان » هامبورگ » نگارخانه هنر
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر هامبورگ

کلیسای مایکل مقدس

کلیسای مایکل مقدس -St Michael`s Church- یکی از بناهای کهن و دیدنی واقع در منطقه هیلدس هایم آلمان (شهری در 30 کیلومتری جنوب هانوفر) است. این کلیسا در ردیف میراث فرهنگی جهانی یونسکو قرار دارد. بنای سبک رومی کلیسای مایکل مقدس یکی از دیدنی ترین مکان های گردشگری آامان محسوب می شود.

باغ وحش هاگن بکس

باغ وحش هاگن بکس -Hagenbecks- با قدمتی بیش از 100 سال، دیدنی ترین باغ وحش شهر هامبورگ می باشد. بدون شک وقتی در هامبورگ باشید، دیدن این مکان را که پر از جذابیت های متنوع و گوناگون است از دست نخواهید داد.