درباره کلیسای مایکل مقدس

کلیسای مایکل مقدس -St Michael
s Church- یکی از مشهورترین مکان های گردشگری در هیلدس هایم می باشد. این کلیسای عظیم هر ساله گردشگران بسیاری را به طرف خود جذب می کند.
در حاشیه غربی هیلدس هایم و بر فراز تپه مایکل مقدس، کلیسای مایکل مقدس خودنمایی می کند. مردم از طریق ورودی اصلی کلیسا که در سمت جنوب آن واقع شده، وارد کلیسا می شوند. باغ صومعه در پشت کلیسا واقع شده است. بازدیدکنندگان از طریق یک راهرو می توانند به ساختمان اداری معاصر کلیسا برسند. در سمت جنوب شرقی تپه مایکل مقدس، مرکز شهر هیلدس هایم قرار گرفته در حالیکه رود معروف اینرسته در حاشیه غربی آن جریان دارد. دبیرستان آندریانوم در سمت شمال واقع شده است. ساختمان های کلیسا بلند و متقارن بوده و همانند تصویر آینه ای یکدیگر به نظر می رسند.
کلیسای مایکل مقدس نماد کاملی از سبک معماری اتونیک محسوب می شود. این کلیسا دو جناح (بازو) دارد که در محل تقاطع هر یک از آنها یک برج مربعی شکل عظیم دیده می شود. دالان دفن اموات و راهروی منتهی به آن در سمت غربی جایگاه کر قرار گرفته است. طبقه پایینی کلیسا بر اساس الگوی هندسی بسیار زیبایی طراحی و ساخته شده است. چهار درگاه در قسمت شمالی و جنوبی کلیسا وجود دارد. طول کلی کلیسا 75/74 متر است در حالیکه طول هریک از بازوهای آن 01/40 متر می باشد. طول دالان دفن اموات نیز 36/18 متر است.

نام محلی کلیسا کلیسای مایکل مقدس در زبان محلی به نام کلیسای میشائلیس خوانده می شود. آدرس، شماره تلفن و فاکس کلیسا عبارتند از:
هامبورگ، انگلیشه پلانکه، 1a، 20459

مکان های دیدنی اطراف کلیسا

چندین مکان دیدنی و زیبا در اطراف کلیسای مایکل مقدس قرار گرفته اند. میدان بازار ماهی فروشان در اِرفورت، پل کرِمِر، کنیسه کوچک، کلیسا و صومعهء آگوستینین، موزه تاریخ طبیعی و چندین مکان دیگر از جمله مکان های دیدنی اطراف کلیسا به شمار می روند.

ساعات بازدید از کلیسا

دوشنبه تا شنبه از ساعت 11 صبح الی 4 بعدازظهر و یکشنبه ها از ساعت 11:30 صبح الی 5:30 بعدازظهر.

تاریخچه کلیسای مایکل مقدس

این کلیسا تحت مدیریت اسقف برنوارد از هیلدس هایم به زیبایی و شکوه خاصی ساخته شد. ساخت این بنا در سال 1001 میلادی آغاز و در سال 1031 میلادی به اتمام رسید. نام این کلیسا توسط برنوارد و بر اساس نام فرشته محافظ مسیحیان انتخاب شد. برنوارد از مردم درخواست که جسد او را پس از مرگ در این کلیسا دفن کنند. پس از فقدان غمناک اسقف برنوارد در سال 1022 میلادی یعنی 11 سال پیش از اتمام ساخت بنای کلیسا، جانشین وی گودهارد مسئولیت سرپرستی ساخت کلیسا را برعهده گرفت.
او تصمیم گرفت که تا زمان پایان عملیات ساخت و ساز کلیسا در این مکان اقامت کند. اگرچه کلیسای مایکل مقدس در سال 1542 میلادی و به دنبال برخی اصلاحات به کلیسای پروتستان ها تبدیل شد، راهبان کاتولیک هنوز هم در همین مکان عبادت می کنند. در روز 22 مارس سال 1945 میلادی و در بحبوبه جنگ جهانی دوم، کلیسای مایکل مقدس تخریب شد. بازسازی مجدد کلیسا در سال 1950 میلادی آغاز و در سال 1957 به پایان رسید. در سال 1958، یونسکو مسئولیت این مکان را به عنوان یک میراث فرهنگی جهانی در کنار کلیسای جامع هیلدس هایم برعهده گرفت.
 
نام: اروپا » آلمان » هامبورگ » کلیسای مایکل مقدس
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر هامبورگ

نگارخانه هنر

نگارخانه هنر -Art Gallery- یکی از موزه های معروف هامبورگ است که در آن آثار نقاشی متعلق به سده های مختلف به نمایش درآمده اند. وجود برخی آثار نقاشی فوق العاده مربوط به فرانسه و آلمان سبب شده که این موزه به یکی از پربیننده ترین مکان های گردشگری که از شهرت جهانی برخوردار است، تبدیل شود.

باغ وحش هاگن بکس

باغ وحش هاگن بکس -Hagenbecks- با قدمتی بیش از 100 سال، دیدنی ترین باغ وحش شهر هامبورگ می باشد. بدون شک وقتی در هامبورگ باشید، دیدن این مکان را که پر از جذابیت های متنوع و گوناگون است از دست نخواهید داد.