درباره پارک دلفین ها

ساخت پارک هایی مخصوص حیوانات خاص در برخی کشورهای دنیا مرسوم و محل جذب گردشگر است. تنها پارک دلفین ها در کشور ایران در جزیره زیبای کیش قرار دارد.

مجموعه تفریحی پارک دلفین ها در زمینی به مساحت 100 هکتار شامل فضای سبز با انواع گونه های گیاهی، باغ پرندگان و پارک دلفین ها ساخته شده است.

در پارک دلفین ها گونه های مختلفی از 21 پستانداران دریایی شامل دلفین، یک جفت شیر دریایی شمالی و جنوبی، گربه دریایی، یک جفت گراز دریایی، کروکودیل و پنگوئن در استخرهایی با حجم 18000 مترمکعب آب دریا نگهداری می شود. این پستانداران را مربیان ایرانی تربیت کرده و  بازدیدکنندگان هنرنمایی آن ها را از نزدیک می بینند. تعدادی از این دلفین ها با پرواز چارتر از آکواریوم های بزرگ کشور ژاپن به این پارک آورده شده اند و این پارک که در سال 1382 راه اندازی شده، با وسعت 65 هکتاری خود، بزرگترین پارک دلفین در خاورمیانه است.

باغ پرندگان

این باغ که در همان پارک دلفین ها قرار گرفته 10 هزار پرنده از 59 گونه مختلف را در خود جای داده که این رقم در آینده 100 هزار پرنده خواهد رسید. در میان این پرندگان نادر مناطق استوایی می توان به انواع پليكان، شتر مرغ، طوطى ماكائو، طاووس، انواع لك لك، توكان، توراكو و قو اشاره کرد که بدون هیچ حصاری در چند قدمی بازدیدکنندگان زندگی می کنند.

فضای سبز

در فضای سبز 100 گونه گیاهی شامل هزاران درخت نخل، بنجامین، درخت لور یا انجیر معابد، اوکالیپتوس، آکاسیا، مورد، کهور، گل ختمی، شیشه شور، تکوما، سیاه نوفیلد، کند کارپوس، جونیا پروس و بیش از 25 نوع کاکتوس و غیره نگهداری می شود. این گیاهان در هوای خاص کیش و خاک مرجانی آن در بهترین وضعیت ممکن قرار دارند.

با توجه به وسعت زیاد این مجموعه، جهت رفاه حال بازدیدکنندگان، آن ها با اتوبوس قطاری ابتدا به باغ پرندگان و سپس پارک دلفین ها می روند.
در آینده جنگل باران های مصنوعی، کوه آتشفشان، دنیای ارکیده، باغ پروانه ها و رستوران هایی بی نظیر در این مجموعه ساخته خواهد شد.

اطلاعات گردشگری

مجموعه پارک دلفین ها در جنوب شرقی جزیره کیش و در نزدیکی بازار بین المللی مرجان و هتل های سیمرغ، شباویز و کوثر قرار دارد.

تاریخچه

مجموعه پارک دلفین ها در سال 1382 در جنوب شرقی کیش افتتاح گردید.
 
نام: آسیا » ایران » کیش » پارک دلفین ها
گروه: سرگرمی ها
 

مکان های دیدنی دیگر کیش

غواصی - اسكوترهاي زير دريايي

گردشگران و خصوصا جوانان در سفر به جزیره زیبای کیش از آب و هوای این جزیره با انجام ورزش های مختلف دریایی و هوایی و زمینی و امکانات موجود در این جزیره استفاده می کنند. وجود انواع مختلف این ورزش ها و خاص بودن آن ها فرصتی بی نظیر و هیجان انگیز را برای همه بازدیدکنندگان فراهم کرده است.

كلوپ‌های غواصي و دريايي کیش

جزیره کیش به دلیل برخوردار بودن از مراکز آموزشي و تفريحي غواصي، به قطب غواصي کشور تبديل شده‌است که لیست كلوپ‌های غواصي و دريايي و مراكز ورزش‌های دريايي جزيره در این وبلاگ ذکر شده است. در ضمن در تمام فصلها امكان ورزش‌هاي دريايي براي مسافران فراهم است.

ورزش‌های زمینی و ساحلی کیش

در جزیره کیش امکانات فراوانی برای ورزش و تفریح وجود دارد. اسب‌سواری، بيليارد، بولينگ و ماهیگیری از جمله ورزشهای کیش هستند.

شهر زیرزمینی کاریز

مجموعه فرهنگی سیاحتی شهر زیرزمینی کیش (کاریز) یکی از جاذبه‌های گردشگری کیش است و سالانه گردشگران بسیاری از آن بازدید می‌کنند.