درباره باغ وحش هاگن بکس

منطقه استلینگتون، از جمله مناطق شهر هامبورگ است که شهرت آن عمدتاً بواسطه داشتن مکان های گردشگری دیدنی می باشد. باغ وحش معروف هاگن باکس -Hagenbecks- یکی از جمله دیدنی های جذاب این منطقه است. این باغ وحش ضمن داشتن محیطی بسیار زیبا و دل انگیز، مجموعه ای از نادرترین گونه های حیوانی جهان را به نمایش می گذارد. این مکان، محیطی بی نظیر برای سپری کردن اوقاتی مفرح و پرهیجان می باشد.

باغ وحش هاگن بکس که یکی از خارق العاده ترین دیدنی های هامبورگ به شمار می رود، در شمال شرقی منطقه استلینگن واقع شده است. این باغ وحش از جمله بهترین و پیشرفته ترین باغ وحش های جهان است که گونه های نادری از حیوانات را در خود جای داده است. این حیوانات در رفاه کامل و در شرایطی مشابه با شرایط مکانی که از آنجا آمده اند، نگهداری می شوند. بعضی از حیوانات در فضای باز محصور و برخی دیگر در محیط های سنگی یا دورن گودال های عمیق و بزرگ آب زندگی می کنند.

اطلاعات گردشگری

گونه های متعددی از نادرترین حیوانات جهان در باغ وحش هاگن بکس نگهداری می شوند که این مسأله خود به تنهایی عاملی برای جذب گردشگران از سراسر دنیا می باشد. افزون بر تمام این دیدنی ها، یک مرکز مخصوص حیوانات گرمسیری نیز در این باغ وحش ایجاد شده که نمایش حیرت انگیزی از دلفین ها را در معرض دید تماشاگران قرار می دهد. چندین رستوران نیز در این مجموعه وجود دارند که غذاهای مطبوع و دلچسبی به مشتریان عرضه می کنند. یکی دیگر از جذاب ترین دیدنی های باغ وحش هاگن بکس، اوقات غذادهی به حیوانات و همچنین سوار شدن بر فیل ها و اسب های پونی می باشد. وجود مدرسه آموزشی باغ وحش و یک زمین بازی وسیع در کنار امکان سوارکاری موجب می شوند تا کودکان اوقات بسیار مفرحی را در این مجموعه سپری کنند.

رفت و آمد به باغ وحش

گردشگران به راحتی و با استفاده از خط 2 مترو یا خطوط اتوبوسرانی 39، 181، 190 و 281 که همیشه در ایستگاه روبروی باغ وحش آماده سرویس دهی هستند، می توانند به باغ وحش بروند.

زمانبندی ساعات بازدید از باغ وحش

از اول نوامبر (10 آبان) تا سی و یکم مارس (11 فروردین)
شنبه تا جمعه : 9 صبح الی 4:30 بعد از ظهر
از اول آوریل (12 فروردین) تا سی و یکم اکتبر (9 آبان)
شنبه تا جمعه : 9 صبح الی 5 بعد از ظهر

تاریخچه باغ وحش هاگن بکس

باغ وحش هاگن بکس در سال 1907 میلادی توسط شخصی به نام کارل هاگن بک جی آر، تأسیس شد. هاگن بکس نخستین باغ وحشی بود که در آن  بجای قفس، در اطراف محل های نگهداری حیوانات خندق هایی حفر شده بود. به همین دلیل، حیوانات موجود در باغ وحش در شرایطی بسیار بیشتر شبیه به شرایط طبیعی نگهداری می شدند. کارل هاگن بک زحمات زیادی برای ایجاد محیطی آرام و بی سر و صدا درون باغ وحش، متحمل شد. خندق ها به گونه ای حفر شدند که کوچکترین آسیبی به زیبایی باغ وحش وارد نکنند. نخستین صخره مصنوعی برای میمون ها در سال 1911 میلادی توسط کارل هاگن بک در این باغ وحش طراحی و ساخته شد که خود به یکی دیگر از دیدنی های این مکان تبدیل شد.
خالق باغ وحش هاگن بکس در سال 1913 میلادی چشم از جهان فرو بست اما غم فقدان وی تأثیری بر میزان محبوبیت باغ وحش نگذاشت تا اینکه جنگ جهانی اول آغاز شد. از آنجاییکه کارکنان باغ وحش از بین نیروهای ارتش آلمان استخدام شده بودند، با آغاز جنگ دیگر کسی برای نگهداری و رسیدگی به حیوانات در آنجا باقی نماند. به همین دلیل، باغ وحش نزدیک به دو سال به دستور دولت بسته شد. قدرت آلمان در دوران جنگ جهانی دوم به شدت افت کرد و باغ وحش بی نظیر هاگن بکس در اثر بمباران های انجام شده در جنگ جهانی دوم کاملاً تخریب شد. با این وجود، باغ وحش هاگن بکس مجدداً ساخته شد و اکنون به خوبی تحت مدیریت خانواده هاگن بک اداره شده و فعالیت می کند.
 
نام: اروپا » آلمان » هامبورگ » باغ وحش هاگن بکس
گروه: جاذبه ها
 

مکان های دیدنی دیگر هامبورگ

نگارخانه هنر

نگارخانه هنر -Art Gallery- یکی از موزه های معروف هامبورگ است که در آن آثار نقاشی متعلق به سده های مختلف به نمایش درآمده اند. وجود برخی آثار نقاشی فوق العاده مربوط به فرانسه و آلمان سبب شده که این موزه به یکی از پربیننده ترین مکان های گردشگری که از شهرت جهانی برخوردار است، تبدیل شود.

کلیسای مایکل مقدس

کلیسای مایکل مقدس -St Michael`s Church- یکی از بناهای کهن و دیدنی واقع در منطقه هیلدس هایم آلمان (شهری در 30 کیلومتری جنوب هانوفر) است. این کلیسا در ردیف میراث فرهنگی جهانی یونسکو قرار دارد. بنای سبک رومی کلیسای مایکل مقدس یکی از دیدنی ترین مکان های گردشگری آامان محسوب می شود.