درباره ساحل كيش

ساحل كيش از زیباترین و درعین حال كم‌خطرترين سواحل دنياست. آب‌هاي ساحلي كيش كوسه‌‌های خطرناك ندارد و كوسه‌هايي كه گاهی در ساحل كيش ديده مي‌شوند، از ماهي‌هاي كوچك تغذيه مي‌كنند. از این رو خطري شناگران را تهدید نمی‌کند. ساحل كيش از آن نوع سواحل استثنايي است كه هم در فصل سرد و هم در فصل گرم براي مسافران قابل استفاده است و امكان ورزش‌هاي دريايي در آن فراهم است.

اسکله تفریحی

یکی از اماکن تفریحی و گردشگری جزیره زیبای کیش اسکله تفریحی است که امکان انواع تفریحات گوناگون به‌ویژه تفریحات دریایی در آن وجود دارد.
در باشگاه‌ها و مراكز تفريحات دريايي مستقر در اسکله تفریحی كيش، امكانات و خدمات مختلفی از جمله دوره‌هاي آموزش غواصي، جت اسكي، گشت‌هاي تفريحي غواصي، اسكي روي آب، گشت با قايق تندرو، گشت تفريحي دور جزيره، آكواريوم شناور، تور جزاير، چتر پاراسل، جت‌بوت، قايق ماهیگيري تفريحي، قايق‌هاي پدالي، قايق‌های پارويي، سه‌چرخه‌های آبي، قايق‌های كف‌شيشه‌اي، بانانارايد و ويندسرف (بادباني) ارائه مي‌شود. این مراكز از ساعت 9 صبح آغاز به کار کرده و تا غروب آفتاب خدمات خود را ارائه می‌دهند.
مجموعه اسكله تفريحي كه در نزدیکی چند مجموعه تفريحي ديگر قرار گرفته، معمولاً ازسوی گردشگران و خانواده‌ها مورد استقبال گسترده قرار می‌گيرد.

جت‌اسکی

شرايط استفاده ا ز جت‌اسكي:
 • استفاده از جت‌اسکی ویژه افراد بالای 20 سال است ؛ افراد زیر 20 سال تنها درصورتی مجاز به اسفاده از جت‌اسکی اند که همراه با مربي كلوپ يا فردی بالاي بيست سال سوار شوند.
 • سوار شدن خردسالان به جت‌اسکی ممنوع است.
 • جت‌اسكي تا 2نفر ظرفيت دارد.
 • برای پیشگیری از حوادث احتمالی، به يك گروه، همزمان دو دستگاه جت‌اسكي داده نمي‌شود.
 • پوشيدن جليقه نجات الزامي است.
 • آقايان می‌توانند با شلوارك یا مايو پاچه دار سوار جت‌اسکی شوند و خانم‌ها می‌توانند از لباس بادگيري كه كلوپ در اختيار آنان قرار مي‌دهد، استفاده كنند. البته استفاده از بادگیر برای خانم‌ها اجباری نیست و تنها برای جلوگیری از خيس شدن مانتو و پوشش آنان توصیه می‌شود.
 • پر كردن و امضای فرم مربوطه و تعهد دادن به رعايت دقيق قوانين و هشدارها الزامی است.
 • پرداخت هزينه جت‌اسكي و گرو گذاشتن كارت ملي يا مبلغ يكصد هزار تومان وجه نقد بابت ضمانت دستگاه ضروری است. (عيب‌هاي فني دستگاه برعهده كلوپ است و ضمانت دريافتي بابت جبران قسمتي از خساراتي است كه ناشي از بی‌توجهی اجاره‌كننده و احياناً تصادفات يا جريمه ها است).
مقرراتي كه اجاره‌كننده ملزم به رعايت آن است:
 • فاصله گرفتن تا شعاع 100متري از هر شيئي روي آب نظير قايق‌ها، كشتي‌ها، اسكله، سواحل، شناگران، جت‌اسكي سواران ديگر و حتي زباله‌هاي شناور روي سطح دريا.
 • به‌صورت موازي با ساحل تا فاصله 100متري راندن، خلاف و خطرساز است مگر هنگام شروع يا خاتمه مدت سواري.
 • منطقه‌اي را كه مسئول جت‌اسكي هنگام سوارشدن، مشخص می‌کند، بايد دقيقا رعايت كنيد.
 • حركات آكروباتيك و دور درجا زدن ممنوع است و در صورت مشاهده آن باعث پس گرفتن دستگاه و سوختن زمان باقي مانده و حتي جريمه نقدي خواهد شد.
انواع جت‌اسكي:
 • جت‌اسكي با موتور 700سی‌سی
 • جت‌اسكي با موتور 1400سی‌سی
 • جت‌اسكي با موتور 1700سی‌سی

قايق‌هاي کف‌شيشه‌اي

آب‌هاي اطراف جزيره کيش زیستگاه آبزیان گوناگونی نظير مرجان‌ها، ماهی‌هاي تزئيني و خوراکي، توتياها، خرچنگ‌ها، ستاره دريايي و ... است و گشت قايق‌هاي کف‌شيشه‌اي یکی از گشت‌های دریایی جذاب و خاطره‌انگیز کیش است که تماشاي اين زيبايي‌ها را امکان‌پذير می‌کند. اين قايق‌ها مسافتى را طى مى‌كنند تا به منطقه‌اى كه ماهى و مرجان بیشتری دارد، برسند. در طول مسیر نیز شما مرجان‌ها و دیگر موجودات دريايى كف دريا را از نزدیک می‌بینید. لازم به توضیح است که با استفاده از نورافکن، امکان گشت دريايي شبانه نيز فراهم است. بلیت‌‌های قایق‌‌های کف‌شیشه‌ای در نقاط مختلف جزیره به‌فروش می‌رسند.
 
نام: آسیا » ایران » کیش » اسکله تفریحی - جت‌اسکی - قايق‌هاي کف‌شيشه‌اي
گروه: فعالیت ها
 

مکان های دیدنی دیگر کیش

پارک دلفین ها

پارک دلفین ها تنها پارک از این نوع در کشور است که با سرمایه گذاری بخش خصوصی ساخته شده است. به بازدیدکنندگان در این پارک به جهت نزدیکی با حیوانات نادر و زیبای جهان و نبود حصار میان انسان با حیوانات احساس خوشایندی دست می دهد.

غواصی - اسكوترهاي زير دريايي

گردشگران و خصوصا جوانان در سفر به جزیره زیبای کیش از آب و هوای این جزیره با انجام ورزش های مختلف دریایی و هوایی و زمینی و امکانات موجود در این جزیره استفاده می کنند. وجود انواع مختلف این ورزش ها و خاص بودن آن ها فرصتی بی نظیر و هیجان انگیز را برای همه بازدیدکنندگان فراهم کرده است.

كلوپ‌های غواصي و دريايي کیش

جزیره کیش به دلیل برخوردار بودن از مراکز آموزشي و تفريحي غواصي، به قطب غواصي کشور تبديل شده‌است که لیست كلوپ‌های غواصي و دريايي و مراكز ورزش‌های دريايي جزيره در این وبلاگ ذکر شده است. در ضمن در تمام فصلها امكان ورزش‌هاي دريايي براي مسافران فراهم است.

ورزش‌های زمینی و ساحلی کیش

در جزیره کیش امکانات فراوانی برای ورزش و تفریح وجود دارد. اسب‌سواری، بيليارد، بولينگ و ماهیگیری از جمله ورزشهای کیش هستند.

شهر زیرزمینی کاریز

مجموعه فرهنگی سیاحتی شهر زیرزمینی کیش (کاریز) یکی از جاذبه‌های گردشگری کیش است و سالانه گردشگران بسیاری از آن بازدید می‌کنند.