درباره تاق پیروزی پاریس

شاید به نظر برسد که همه صحبت ها در مورد پاریس به زیبایی و مد محدود هستند. یعنی اینکه هرکس با شنیدن نام پاریس یاد مارک های مشهور مد در دنیا می افتد. این شهر که مهد فرهنگ و تمدن است، علاوه بر مد، جاذبه های گردشگری و شگفتی های زیبا نیز دارد. از جمله آنها می توان به تاق پیروزی -Triumph arch- اشاره کرد. این بنا، هرساله گردشگران بسیاری را به سمت خود می کشاند.
این تاق در میدان شارل دوگول و در در انتهای خیابان مشهور شانزه لیزه قرار دارد. باید بدانید، تاق پیروزی در واقع یادبودی برای سربازهایی است که در طول تاریخ جان خود را در را فرانسه از دست داده اند.
تاق پیروزی در سال 1806  میلادی توسط فردی به نام ژان شارگرین طراحی و بنا شده است. ارتفاع این بنا حدود 50 و عرض آن 45 متر است.
طراحی و ساخت تاق پیروزی به جنگ های فرانسه بر می گردد. روی دیواره های این تاق زیبا، نام سربازانی که جان خود را از دست داده اند، حکاکی شده است. به خصوص سربازهایی که در طول سلطنت ناپلئون جنگیده بودند. این تاق، محل تلاقی بیش از 10 خیابان پاریس است. این تاق مملو از ارزش های فرهنگی و تاریخی است.

نام محلی

نام محلی این تاق، نیز همان تاق پیروزی است.

اطلاعات گردشگری

پاریس در کنار همه جاذبه ها و زیبایی هایش، بناهای تاریخی فراوانی نیز دارد. از جمله آنها باید به تاق پیروزی اشاره کرد. این تاق برای بزرگداشت سربازانی است که در طول تاریخ و به ویژه زمان ناپلئون جان خود را از دست داده اند. در دیواره های داخلی این تاق، نام فرماندهان نیروهای فرانسوی حک شده است. در پایین تاق نیز مقبره ای برای یکی از سربازان گمنام خاک فرانسه واقع شده است.
تاق پیروزی که معماری مربعی شکل دارد، 12 خیابان شهر پاریس را به یکدیگر وصل می کند. هر کدام از این خیابان ها به نام سربازانی گذاشته شده اند که در حفاظت از سرزمین مادری خود، جانشان را فدا کرده اند.
شاید جالب باشد بدانید در ضلع شرقی تاق پیروزی، به طور دایم مشعلی به یاد سرباز گمنام روشن است. این مشعل با گاز شهری می سوزد و هرگز خاموش نمی شود. از هر زاویه ای که به این بنا نگاه کنیم، نمایی متفاوت می بینید و برای عکاسی بسیار مناسب است.
این بنای تقریبا مربعی شکل، بزرگ ترین تاق نصرت دنیا نیز به شمار می رود. ایده آن نیز از تاق نصرت تیتوس رومی ها الهام گرفته شده است. از بالای این تاق می توان جاهای دیگر پاریس همچون شانزه لیزه را دید. برای بالا رفتن آسانسور وجود دارد اما از پله ها نیز بالا رفت. برای رسیدن به بالای تاق، 234 پله را باید بالا رفت.

تاریخچه

تاق پیروزی در سال 1806 میلادی، به دستور ناپلئون بنا شده است. البته ساخت آن در همان دوران به پایان نرسید. حتی در زمان حکومت لوئی فیلیپ نیز که تا سال 1836 میلادی ادامه داشت نیز ساخت این تاق تمام نشد. این تاق را فردی به نام ژان شالگرین طراحی کرده است. معماری آن از تاق تیتوس در رم الهام گرفته است. همان طور که در بالا نیز اشاره کردیم، تاق پیروزی برای بزرگداشت پیروزی ناپلئون در جنگ های مختلف و سربازهایی که جان خود را در راه کشور فرانسه از دست داده اند، طراحی شده است.
 
نام: اروپا » فرانسه » پاریس » تاق پیروزی پاریس
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر پاریس

خیابان شانزه لیزه

آیا فردی را در دنیا پیدا می کنید که در مورد زیبایی های کشور فرانسه و شهر پاریس چیزی نداند. این شهر جاذبه های گردشگری فراوانی دارد و مردم بسیاری از نقاط مختلف جهان به آن مسافرت می کنند. از جمله مشهورترین مناطق دیدنی پاریس باید به خیابان شانزه لیزه -Champs Elysees- اشاره کرد. شاید به ظاهر شانزه لیزه فقط یک خیابان ساده است. اما در واقع مملو از کافه ها و مغازه های بسیار شیک، زیبا و جالب توجه است.

برج ایفل

در کشور فرانسه و به خصوص شهر پاریس، جاذبه های گردشگری فراوانی وجود دارند. اما برج ایفل -Eiffel Tower- جذابیت دیگری برای گردشگران دارد. این برج نماد شهر پاریس است و سالانه افراد بسیاری را از نقاط مختلف دنیا به سمت خود می کشاند. این برج فلزی بسیار زیبا و حیرت انگیز است و ارزش بازدید را دارد. برج ایفل علاوه بر اینکه در پاریس شناخته شده است، در کل جهان نیز شهرت دارد. ساخت این برج در سال 1887 آغاز و در سال 1889 میلادی پایان یافته است. نام این برج را از روی سازنده آن به نام گوستاو ایفل گرفته شده است.

پارک لوکزامبورگ

در شهر پاریس مجسمه ها، پارک ها و ساختمان های بسیاری زیبایی وجود دارند که دیدن آنها بسیار لذت بخش است. همه این جاذبه های زیبا، سالیانه افرادی بسیاری را به این شهر بزرگ اروپایی می کشانند. میان همه زیبایی های مهد فرهنگ و هنر کشور فرانسه باید به پارک لوکزامبورگ -Luxembourg park- پاریس اشاره کرد. این پارک دومین پارک بزرگ شهر پاریس است و از جمله جاذبه های گردشگری این شهر به شمار می رود.

موزه لوور

فرانسه مملو از دیدنی های جذاب است. از جمله آنها می توان به دیدنی های شهر پاریس اشاره کرد. از جمله مکان های دیدنی پاریس، موزه لوور -Louvre Museum- است. در موزه لوور بیش از 35 هزار اثر هنری در 8 بخش مجزای موزه نگهداری می شوند. شاید جالب باشد بدانید، موزه لوور در زمان امپراطوری، موزه ناپلئون نام داشته است. این موزه در همان زمان که ناپلئون در حال کشورگشایی بود و غنایم بسیاری به پاریس می آورد، بزرگ و کامل تر شد تا اینکه امروزه یکی از مشهورترین موزه های جهان است.

کلیسای جامع نوتردام

میان همه جاذبه های تفریحی و گردشگری کشور فرانسه و به خصوص شهر پاریس، کلیسای جامع نوتردام -Notre Dame Cathedral- جذابیت بسیاری میان گردشگران دارد. این کلیسا در نزدیکی رود سن در مرکز پاریس قرار دارد. این کلیسا بنای بسیار زیبا و چشمگیری دارد و سالانه بیش از 10 میلیون نفر از این کلیسا دیدن می کنند. کلیسای جامع نوتردام، یکی از چشم نوازترین معماری های ساختمانی را در شهر پاریس دارد.

آرامگاه پانتئون پاریس

در شهر پاریس جاذبه های گردشگری فراوانی وجود دارد. فردی که به کشور فرانسه سفر می کند، می تواند از همه وقت خود به خوبی استفاده کند و از آن لذت ببرد. از جمله دیدنی های گردشگری این شهر باید به آرامگاه پانتئون -pantheon- پاریس اشاره کرد. این آرامگاه در واقع یک اثر تاریخی قدیمی است که قدمت طولانی دارد. این اثر تاریخی، افراد بسیاری را از سراسر دنیا به سمت خود می کشاند.

پل الکساندر سوم

میان انواع جاذبه ها و شهرت پاریس باید به بناهای زیبای تاریخی آن اشاره کرد. پل الکساندر سوم -Pont Alexandre III-، یکی از بناهای بی نظیر روی رودخانه سن در پاریس است.

پل نو

وقتی صحبت از جاذبه های معماری شهر پاریس به میان می آید، نمی توان پل نو -Pont Neuf- را نادیده گرفت. میان همه جاذبه هایی که واقعا ارزش دیدن دارند، باید بگوییم پل نو نیز ارزش دست کم یکبار ویزیت را دارد. این پل، روی رودخانه سن واقع شده است. باید گفت پل نو، بزرگ ترین نشانه معماری زیبای فرانسوی به شمار می رود.

کلیسای سکره کر

مکان های دیدنی بسیاری در کشور فرانسه و شهر پاریس قرار دارند. اما همه آنها فوق العاده و منحصر به فرد نیستند. تعدادی از جاذبه های گردشگری شهر پاریس همچون برج ایفل، خیابان شانزه لیزه، ... و کلیسای سکره کر -Sacre Coeur-از جمله مکان هایی است که باید هنگام مسافرت به پاریس حتما از آنها بازدید کرد. این کلیسا نه تنها از نظر ساخت و معماری جذابیت خیره کننده دارد، بلکه احساس عرفانی و مقدس نیز به بیننده القا می کند.