درباره آبشار ماهی موشه

اگرچه طبیعت دوستان درجهت شناخت و دیدن طبیعت و مکان های بکر و یا شناخته شده تلاش زیادی می کنند اما جای تعجبی ندارد که بازهم جاهایی باشد که برای افراد زیادی ناشناخته مانده باشد. یکی از این طبیعت های بکر خطه شمال روستای آهندان و آبشارماهی موشه در شهر لاهیجان است.

روستای آهندان در شهر لاهیجان در ایام نوروز مسافران زیادی را پذیرا بوده است. اختلاف سطح روستای آهندان با دریای خزر نسبتا زیاد است و درنتیجه این روستا از آب و هوای نسبتا سردتری از شهر لاهیجان برخوردار شده است. این روستا که در آینده یکی از قطب های گردشگری استان گیلان خواهد شد جاذبه های گردشگری و اماکن مذهبی زیادی دارد.

آبشار ماهی موشه یکی از قطب های مهم جذب گردشگر در این منطقه است. در مورد علت نامگذاری و حتی تغییرات و تلفظ درست نام این آبشار اطلاع دقیقی در دست نیست اما به گفته اهالی ماهی موشه به معنی رودخانه ایست که ماهی ندارد و نمی تواند ماهی داشته باشد.
در روستای آهندان محصولات زیادی به عمل می آید که می توان به برنج، چای، عسل، گردو و انواع میوه های خطه شمال اشاره کرد.

اطلاعات گردشگری

برای رسیدن به این آبشار باید پس از ورود به روستای آهندان حدود هفت یا هشت کیلومتر به سمت شمال حرکت کنید و پس از عبور از روستای چهل ستون و مقبره امامزاده سید ابراهیم و روستای نارنج لنگه و طی مقداری پیاده روی به این آبشار برسید.
 
نام: آسیا » ایران » لاهیجان » آبشارماهی موشه
گروه: جاذبه ها
 

عکس های آبشارماهی موشه

 

مکان های دیدنی دیگر لاهیجان

شیطان کوه

مردم لاهیجان تفرجگاهی زیبا را در شهر خود دارند که به آن بام سبز یا شیطان کوه می گویند. این محوطه سرسبز شهر لاهیجان برفراز قله شیطان کوه است. با صعود به این قله محوطه ای سرسبز به سویتان گشوده می شود که در یک سوی آن باغات چای و در سوی دیگر دره بام سبز خودنمایی می کند. آبشار شیطان کوه و استخر لاهیجان از دیدنیهای این مکان می باشد.

تله کابین لاهیجان

در شهر لاهیجان برای بهتر دیدن مناطق سرسبز شهر بهتر است با تله کابین لاهیجان و از بالا و با عبور از بام سبز و شیطان کوه به تماشای زیبایی های بی نظیر طبیعت بپردازید. این تله کابین در بام سبز لاهیجان با امکانات ایستگاهی و رفاهی فراوان خاطره خوشی را برایتان رقم خواهد زد.

حمام گلشن

در دوران ایران قدیم استفاده از حمام داخل منازل کمتر رواج داشته و بدین جهت در بافت های قدیمی شهرهای کشور حمام های عمومی فراوانی دیده می شود و حمام گلشن لاهیجان یکی از آن هاست.

تالاب امیر کلایه

تالاب بین المللی امیر کلایه لاهیجان باوجود داشتن جاذبه های گردشگری گیاهی، آبزیان و حیات وحش در محدوده آب های شیرین کنار ساحل دریای خزر قرار گرفته است که با توجه بیشتر سازمان محیط زیست از این منطقه بر جذابیت آن افزوده خواهد شد.

بقعه چهار پادشاهان

بقعه چهارپادشاهان یا چهار اوليا بقاع چهار تن از حکام کیایی است که در جنگ قرن هفتم در شهر رشت کشته شده و به لاهیجان منتقل و در آن جا مدفون شده اند. این بقعه در کنار مسجدی در بافت قدیمی شهر قرار دارد.

بقعه شیخ زاهد گیلانی

بقعه شیخ زاهد در میان انبوه جنگل های لاهیجان قرار دارد و به یکی از اساتید شیخ صفی الدین اردبیلی منسوب شده است. این بقعه یکی از مظاهر هنر کاشی کاری نیز به شمار می رود.

موزه تاریخ چای ایران

در سال ۱۳۱۹ هجری قمری، چای کاری در ایران برای نخستین بار به همت حاج محمد میرزا کاشف السلطنه چای کار در لاهیجان آغاز شد و به سرعت در این شهر و دیگر مناطق سواحل جنوبی دریای مازندران توسعه یافت.

پارک بعثت - پارک جنگلی میر صفا

پارک بعثت در مرکز شهر لاهیجان برای مردم این شهر بسیار خاطره انگیز است و شهرداری نیز با ایجاد تغییرات زیاد در آن در نگهداری از آن تلاش می کند. پارک جنگلی میر صفا نیزاز پارکهای دیگر در لاهیجان است.