درباره پارک بعثت

در مرکز شهر لاهیجان پارک بعثت با درختان و گل کاریهای زیبایش عصرها پذیرای اهالی شهر است.
پارک بعثت یا باغ ملی با وسعتی بیش از هزار و دویست مترمربع یکی از اماکن تفریحی شهر لاهیجان است. این پارک بسیار زیبا و برای شهروندان بسیار پرخاطره است.

سابقا این پارک محل استراحت افرادی بود که به سینما یا بازار می رفتند و به همین دلیل مردم خاطرات زیادی از این پارک دارند. بعد از اصلاحات ناشی از شهرسازی و تغییرات زیادی که در این پارک ایجاد شد، این پارک دیگر آن طراوت را به خود ندید.
درحال حاضر شهرداری با ایجاد خیابان بندی و گل کاری های زیبا در پارک سعی در احیای خاطرات مردم شهر داشته است.

آدرس پارک بعثت

باغ ملی در مرکز شهر لاهیجان قرار دارد.

تاریخچه پارک بعثت

پارک بعثت در سال 1387 به دست شهردار لاهیجان، آقای دلو، ساخته شده است. این پارک ابتدا باغ ملی نام گرفت و بعدها پارک بعثت نامیده شد.

درباره پارک جنگلی میر صفا

پارک جنگلی میر صفا یکی از جاذبه های گردشگری شهر لاهیجان می باشد. در این پارک جنگلی طبیعی، آلاچیق هایی برای رفاه گردشگران وجود دارد.

آدرس پارک جنگلی میر صفا

آدرس این پارک در خیابان شقایق است. خیابان شقایق منتهی به دانشگاه آزاد اسلامی می باشد.
 
نام: آسیا » ایران » لاهیجان » پارک بعثت - پارک جنگلی میر صفا
گروه: جاذبه ها
 

مکان های دیدنی دیگر لاهیجان

شیطان کوه

مردم لاهیجان تفرجگاهی زیبا را در شهر خود دارند که به آن بام سبز یا شیطان کوه می گویند. این محوطه سرسبز شهر لاهیجان برفراز قله شیطان کوه است. با صعود به این قله محوطه ای سرسبز به سویتان گشوده می شود که در یک سوی آن باغات چای و در سوی دیگر دره بام سبز خودنمایی می کند. آبشار شیطان کوه و استخر لاهیجان از دیدنیهای این مکان می باشد.

تله کابین لاهیجان

در شهر لاهیجان برای بهتر دیدن مناطق سرسبز شهر بهتر است با تله کابین لاهیجان و از بالا و با عبور از بام سبز و شیطان کوه به تماشای زیبایی های بی نظیر طبیعت بپردازید. این تله کابین در بام سبز لاهیجان با امکانات ایستگاهی و رفاهی فراوان خاطره خوشی را برایتان رقم خواهد زد.

حمام گلشن

در دوران ایران قدیم استفاده از حمام داخل منازل کمتر رواج داشته و بدین جهت در بافت های قدیمی شهرهای کشور حمام های عمومی فراوانی دیده می شود و حمام گلشن لاهیجان یکی از آن هاست.

تالاب امیر کلایه

تالاب بین المللی امیر کلایه لاهیجان باوجود داشتن جاذبه های گردشگری گیاهی، آبزیان و حیات وحش در محدوده آب های شیرین کنار ساحل دریای خزر قرار گرفته است که با توجه بیشتر سازمان محیط زیست از این منطقه بر جذابیت آن افزوده خواهد شد.

بقعه چهار پادشاهان

بقعه چهارپادشاهان یا چهار اوليا بقاع چهار تن از حکام کیایی است که در جنگ قرن هفتم در شهر رشت کشته شده و به لاهیجان منتقل و در آن جا مدفون شده اند. این بقعه در کنار مسجدی در بافت قدیمی شهر قرار دارد.

آبشارماهی موشه

روستای آهندان اخیرا در تعطیلات نوروزی مسافران زیادی را دل خود جای داده است. این روستا که خصوصا محل گذراندن روز سیزده بدر مردم اهالی شده است با داشتن جاذبه های گردشگری فراوان مکان خوبی برای دور شدن از شلوغی و هیاهوی شهر می باشد.

بقعه شیخ زاهد گیلانی

بقعه شیخ زاهد در میان انبوه جنگل های لاهیجان قرار دارد و به یکی از اساتید شیخ صفی الدین اردبیلی منسوب شده است. این بقعه یکی از مظاهر هنر کاشی کاری نیز به شمار می رود.

موزه تاریخ چای ایران

در سال ۱۳۱۹ هجری قمری، چای کاری در ایران برای نخستین بار به همت حاج محمد میرزا کاشف السلطنه چای کار در لاهیجان آغاز شد و به سرعت در این شهر و دیگر مناطق سواحل جنوبی دریای مازندران توسعه یافت.