درباره برج ایفل

برج ایفل برای بزرگداشت صدمین سالگرد انقلاب فرانسه ساخته شده است. نام سازنده این بنا گوستاو ایفل بود و به همین دلیل نام ایفل را بر آن نهاده اند. افراد سرشناس در طول تاریخ همچون امیل زولا و الکساندر دوما از نویسنده های مشهور فرانسوی با ساخت برج ایفل موافق نبودند. اما در اوایل سال 1889 میلادی ساخت آن به پایان رسید و امروز نماد کشور فرانسه به شمار می رود.
برج ایفل -Eiffel Tower-، یکی از عجایب هفت گانه دنیاست. ساختار این برج فلزی بسیار شگفت انگیز و جذاب است. این که در آن زمان با امکانات محدود چنین برجی به این بلندی ساخته شده است، بسیار ارزش دارد. آهن هایی که در ساخت این سازه به کار رفته اند، برای زمان خود تقریبا ناممکن به نظر می رسد. واقعا باید سازنده های آن را تحسین کرد.
این برج حدود 324 متر ارتفاع دارد. گفته می‌شود برای ساخت این برج، حدود سیصد کارگر به مدت دو سال و دو ماه متوالی کار کرده اند تا سرانجام در سال 1889 این برج افتتاح شده است. شاید جالب باشد بدانید هر 7 سال یک بار با مصرف 50 تن رنگ، ظاهر این برج را به تمیزترین حالت ممکن نگه می دارند.
برج ایفل 1665 پله دارد. البته برای رفتن به طبقه آخر، از طبقه دوم آسانسور وجود دارد. طبق برآورد، برج ایفل حدود 7300 تن وزن دارد.
این برج به تنهایی هرسال بیش از 6 میلیون گردشگر را به سمت خود می کشاند.

نام محلی برج ایفل نام محلی خاصی ندارد. همه دنیا و خود مردم پاریس آن را به همان نام برج ایفل می شناسند.

اطلاعات گردشگری

برج ایفل جزو جاذبه های گردشگری کشور فرانسه است. می توان ادعا کرد تقریبا ناممکن است فردی برای تفریح و گردش به فرانسه مسافرت کند اما از برج ایفل دیدن نکند. تماشای پاریس بدون دیدن برج ایفل از نزدیک صفایی ندارد. این برج سالانه افراد بسیاری را به سمت خود جذب می کند.
این برج در میدان شان‌دومارس در نزدیکی رود سن در شهر پاریس قرار دارد. برج ایفل علاوه بر داشتن لقب بلندترین برج کشور فرانسه، بزرگ ترین برج دنیا نیز به شمار می رود. ارتفاع این برج حدود 324 متر است. این ارتفاع برابر با 81 طبقه ساختمان معمولی است.
این ارتفاع به هیچ عنوان نرمال نیست. به همین دلیل بیشتر مردم از سراسر دنیا برای دیدن این برج هزینه می کنند و به شهر پاریس در کشور فرانسه مسافرت می کنند.
تا سال 1930 میلادی، این برج، بلندترین برج دنیا به شمار می رفت. از بالای این برج می توان همه شهر پاریس را به خوبی دید. این برج از همه جای شهر پاریس قابلیت رویت است. مهم نیست کجای پاریس قرار دارید، از بس این برج بلند است، از همه جا به خوبی دیده می شود.
برج ایفل، یکی از عجایب هفت گانه دنیاست.

تاریخچه

برج ایفل در سال 1889 میلادی برای بزرگداشت صدمین سال انقلاب فرانسه ساخته شده است. طراح و سازنده آن فردی به نام گستاو ایفل است. آغاز ساخت آن نیز به سال 1887 بر می گردد. یعنی در عرض دوسال این برج فلزی بسیار بلند با ارتفاع 324 متر ساخته و افتتاح شده است.
نمی توان شهر پاریس را بدون برج ایفل کامل و جذاب دانست.
 
نام: اروپا » فرانسه » پاریس » برج ایفل
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر پاریس

تاق پیروزی پاریس

در کشور فرانسه و شهر پاریس، دیدنی های فراوانی وجود دارند. مسافرانی که به شهر زیبای پاریس سفر می کنند، حتی لحظه ای نیز بیکار نمی مانند. به قدری در این شهر جاذبه های زیبا وجود دارند که نمی توان به راحتی از کنار آنها عبور کرد. از جمله جاذبه های تاریخی و البته زیبای پاریس باید به تاق پیروزی -Triumph arch- اشاره کرد. این تاق نیز بازدیدکننده های فراوانی دارد که از سراسر دنیا برای دیدن آن به کشور فرانسه مسافرت می کنند.

خیابان شانزه لیزه

آیا فردی را در دنیا پیدا می کنید که در مورد زیبایی های کشور فرانسه و شهر پاریس چیزی نداند. این شهر جاذبه های گردشگری فراوانی دارد و مردم بسیاری از نقاط مختلف جهان به آن مسافرت می کنند. از جمله مشهورترین مناطق دیدنی پاریس باید به خیابان شانزه لیزه -Champs Elysees- اشاره کرد. شاید به ظاهر شانزه لیزه فقط یک خیابان ساده است. اما در واقع مملو از کافه ها و مغازه های بسیار شیک، زیبا و جالب توجه است.

پارک لوکزامبورگ

در شهر پاریس مجسمه ها، پارک ها و ساختمان های بسیاری زیبایی وجود دارند که دیدن آنها بسیار لذت بخش است. همه این جاذبه های زیبا، سالیانه افرادی بسیاری را به این شهر بزرگ اروپایی می کشانند. میان همه زیبایی های مهد فرهنگ و هنر کشور فرانسه باید به پارک لوکزامبورگ -Luxembourg park- پاریس اشاره کرد. این پارک دومین پارک بزرگ شهر پاریس است و از جمله جاذبه های گردشگری این شهر به شمار می رود.

موزه لوور

فرانسه مملو از دیدنی های جذاب است. از جمله آنها می توان به دیدنی های شهر پاریس اشاره کرد. از جمله مکان های دیدنی پاریس، موزه لوور -Louvre Museum- است. در موزه لوور بیش از 35 هزار اثر هنری در 8 بخش مجزای موزه نگهداری می شوند. شاید جالب باشد بدانید، موزه لوور در زمان امپراطوری، موزه ناپلئون نام داشته است. این موزه در همان زمان که ناپلئون در حال کشورگشایی بود و غنایم بسیاری به پاریس می آورد، بزرگ و کامل تر شد تا اینکه امروزه یکی از مشهورترین موزه های جهان است.

کلیسای جامع نوتردام

میان همه جاذبه های تفریحی و گردشگری کشور فرانسه و به خصوص شهر پاریس، کلیسای جامع نوتردام -Notre Dame Cathedral- جذابیت بسیاری میان گردشگران دارد. این کلیسا در نزدیکی رود سن در مرکز پاریس قرار دارد. این کلیسا بنای بسیار زیبا و چشمگیری دارد و سالانه بیش از 10 میلیون نفر از این کلیسا دیدن می کنند. کلیسای جامع نوتردام، یکی از چشم نوازترین معماری های ساختمانی را در شهر پاریس دارد.

آرامگاه پانتئون پاریس

در شهر پاریس جاذبه های گردشگری فراوانی وجود دارد. فردی که به کشور فرانسه سفر می کند، می تواند از همه وقت خود به خوبی استفاده کند و از آن لذت ببرد. از جمله دیدنی های گردشگری این شهر باید به آرامگاه پانتئون -pantheon- پاریس اشاره کرد. این آرامگاه در واقع یک اثر تاریخی قدیمی است که قدمت طولانی دارد. این اثر تاریخی، افراد بسیاری را از سراسر دنیا به سمت خود می کشاند.

پل الکساندر سوم

میان انواع جاذبه ها و شهرت پاریس باید به بناهای زیبای تاریخی آن اشاره کرد. پل الکساندر سوم -Pont Alexandre III-، یکی از بناهای بی نظیر روی رودخانه سن در پاریس است.

پل نو

وقتی صحبت از جاذبه های معماری شهر پاریس به میان می آید، نمی توان پل نو -Pont Neuf- را نادیده گرفت. میان همه جاذبه هایی که واقعا ارزش دیدن دارند، باید بگوییم پل نو نیز ارزش دست کم یکبار ویزیت را دارد. این پل، روی رودخانه سن واقع شده است. باید گفت پل نو، بزرگ ترین نشانه معماری زیبای فرانسوی به شمار می رود.

کلیسای سکره کر

مکان های دیدنی بسیاری در کشور فرانسه و شهر پاریس قرار دارند. اما همه آنها فوق العاده و منحصر به فرد نیستند. تعدادی از جاذبه های گردشگری شهر پاریس همچون برج ایفل، خیابان شانزه لیزه، ... و کلیسای سکره کر -Sacre Coeur-از جمله مکان هایی است که باید هنگام مسافرت به پاریس حتما از آنها بازدید کرد. این کلیسا نه تنها از نظر ساخت و معماری جذابیت خیره کننده دارد، بلکه احساس عرفانی و مقدس نیز به بیننده القا می کند.