درباره پارک لوکزامبورگ

پارک لوکزامبورگ -Luxembourg park-،دومین پارک بزرگ شهر پاریس است و در نزدیکی دانشگاه سوربن واقع شده است. این پارک مساحتی حدود 55 هکتار دارد و در سال 1612 میلادی طراحی و ساخته شده است.

پارک لوکزامبورگ، ابتدا یک باغ خصوصی بوده است. اما بعدها در قرن نوزده میلادی درب آن برای عموم باز شد و اکنون به یکی از بزرگ ترین پارک های شهر پاریس تبدیل شده است. این پارک زیبایی های فراوانی دارد که انسان از قدم زدن در آن و تماشای آن لذت می برد. از جمله می توان به کاخ لوکزامبورگ، طبیعت و گلکاری های زیبا، مجسمه ها، فواره های بلند و تئاترها و نمایش هایی که در آنجا برگزار می شوند، اشاره کرد.

نام محلی - پارک لوکزامبورگ، نام محلی ندارد و فرانسوی ها نیز آن را به همین نام می شناسند.

اطلاعات گردشگری

پارک لوکزامبورگ، یکی از بزرگ ترین پارک های شهر پاریس است. این پارک متعلق به مجلس سنای فرانسه است و کاخ معروف لوکزامبورگ در آن واقع شده است. این پارک فضای بسیار زیبا و چشم نوازی دارد. در مرکز پارک استخری هشت ضلعی بزرگی قرار دارد. تئاترهای عروسکی جالبی برای بچه ها در این پارک برگزار می شود. درخت ها و گل ها در این پارک به طرز زیبایی آرایش داده شده اند. علاوه بر آنها، مجسمه های جالب توجهی نیز در این پارک قرار دارند که روح انسان را به وجد می آورند.
در اطراف استخر، گیاهان و گل های زیادی وجود دارند که نمای زیباتری به آن می بخشد. این پارک دو فواره معروف دارد. این فواره ها دومدیسیس و دوآبزرویتور نام دارند. یکی از آنها در قسمت جنوبی پارک است و و در آن مجسمه ای با نقش کره زمین قرار دارد که بوسیله چهارزن نگه د اشته شده است.

تاریخچه

پارک لوکزامبورگ، در حدود سال 1612 میلادی طراحی و ساخته شده است. بیوه پادشاه فرانسه به نام هنری چهارم دستور ساخت این کاخی زیبا در این محل را داد. این خانم که ماری دومدیسین نام دارد، ایتالیایی بوده و بعد از ازدواج با هنری چهارم به فرانسه آمده است. کاخ لوکزامبورگ در خلال سال های 1615 تا 1627 میلادی ساخته شده است. معماری این کاخ به سبک رنسانس بنا شده است و در زمان انقلاب فرانسه در سال 1794 تبدیل به زندان دولتی شده است. بعدها نیز مجلس سنای فرانسه به این کاخ منتق شد و هنوز نیز در این محل برگزار می شود.
 
نام: اروپا » فرانسه » پاریس » پارک لوکزامبورگ
گروه: جاذبه ها
 

مکان های دیدنی دیگر پاریس

تاق پیروزی پاریس

در کشور فرانسه و شهر پاریس، دیدنی های فراوانی وجود دارند. مسافرانی که به شهر زیبای پاریس سفر می کنند، حتی لحظه ای نیز بیکار نمی مانند. به قدری در این شهر جاذبه های زیبا وجود دارند که نمی توان به راحتی از کنار آنها عبور کرد. از جمله جاذبه های تاریخی و البته زیبای پاریس باید به تاق پیروزی -Triumph arch- اشاره کرد. این تاق نیز بازدیدکننده های فراوانی دارد که از سراسر دنیا برای دیدن آن به کشور فرانسه مسافرت می کنند.

خیابان شانزه لیزه

آیا فردی را در دنیا پیدا می کنید که در مورد زیبایی های کشور فرانسه و شهر پاریس چیزی نداند. این شهر جاذبه های گردشگری فراوانی دارد و مردم بسیاری از نقاط مختلف جهان به آن مسافرت می کنند. از جمله مشهورترین مناطق دیدنی پاریس باید به خیابان شانزه لیزه -Champs Elysees- اشاره کرد. شاید به ظاهر شانزه لیزه فقط یک خیابان ساده است. اما در واقع مملو از کافه ها و مغازه های بسیار شیک، زیبا و جالب توجه است.

برج ایفل

در کشور فرانسه و به خصوص شهر پاریس، جاذبه های گردشگری فراوانی وجود دارند. اما برج ایفل -Eiffel Tower- جذابیت دیگری برای گردشگران دارد. این برج نماد شهر پاریس است و سالانه افراد بسیاری را از نقاط مختلف دنیا به سمت خود می کشاند. این برج فلزی بسیار زیبا و حیرت انگیز است و ارزش بازدید را دارد. برج ایفل علاوه بر اینکه در پاریس شناخته شده است، در کل جهان نیز شهرت دارد. ساخت این برج در سال 1887 آغاز و در سال 1889 میلادی پایان یافته است. نام این برج را از روی سازنده آن به نام گوستاو ایفل گرفته شده است.

موزه لوور

فرانسه مملو از دیدنی های جذاب است. از جمله آنها می توان به دیدنی های شهر پاریس اشاره کرد. از جمله مکان های دیدنی پاریس، موزه لوور -Louvre Museum- است. در موزه لوور بیش از 35 هزار اثر هنری در 8 بخش مجزای موزه نگهداری می شوند. شاید جالب باشد بدانید، موزه لوور در زمان امپراطوری، موزه ناپلئون نام داشته است. این موزه در همان زمان که ناپلئون در حال کشورگشایی بود و غنایم بسیاری به پاریس می آورد، بزرگ و کامل تر شد تا اینکه امروزه یکی از مشهورترین موزه های جهان است.

کلیسای جامع نوتردام

میان همه جاذبه های تفریحی و گردشگری کشور فرانسه و به خصوص شهر پاریس، کلیسای جامع نوتردام -Notre Dame Cathedral- جذابیت بسیاری میان گردشگران دارد. این کلیسا در نزدیکی رود سن در مرکز پاریس قرار دارد. این کلیسا بنای بسیار زیبا و چشمگیری دارد و سالانه بیش از 10 میلیون نفر از این کلیسا دیدن می کنند. کلیسای جامع نوتردام، یکی از چشم نوازترین معماری های ساختمانی را در شهر پاریس دارد.

آرامگاه پانتئون پاریس

در شهر پاریس جاذبه های گردشگری فراوانی وجود دارد. فردی که به کشور فرانسه سفر می کند، می تواند از همه وقت خود به خوبی استفاده کند و از آن لذت ببرد. از جمله دیدنی های گردشگری این شهر باید به آرامگاه پانتئون -pantheon- پاریس اشاره کرد. این آرامگاه در واقع یک اثر تاریخی قدیمی است که قدمت طولانی دارد. این اثر تاریخی، افراد بسیاری را از سراسر دنیا به سمت خود می کشاند.

پل الکساندر سوم

میان انواع جاذبه ها و شهرت پاریس باید به بناهای زیبای تاریخی آن اشاره کرد. پل الکساندر سوم -Pont Alexandre III-، یکی از بناهای بی نظیر روی رودخانه سن در پاریس است.

پل نو

وقتی صحبت از جاذبه های معماری شهر پاریس به میان می آید، نمی توان پل نو -Pont Neuf- را نادیده گرفت. میان همه جاذبه هایی که واقعا ارزش دیدن دارند، باید بگوییم پل نو نیز ارزش دست کم یکبار ویزیت را دارد. این پل، روی رودخانه سن واقع شده است. باید گفت پل نو، بزرگ ترین نشانه معماری زیبای فرانسوی به شمار می رود.

کلیسای سکره کر

مکان های دیدنی بسیاری در کشور فرانسه و شهر پاریس قرار دارند. اما همه آنها فوق العاده و منحصر به فرد نیستند. تعدادی از جاذبه های گردشگری شهر پاریس همچون برج ایفل، خیابان شانزه لیزه، ... و کلیسای سکره کر -Sacre Coeur-از جمله مکان هایی است که باید هنگام مسافرت به پاریس حتما از آنها بازدید کرد. این کلیسا نه تنها از نظر ساخت و معماری جذابیت خیره کننده دارد، بلکه احساس عرفانی و مقدس نیز به بیننده القا می کند.