درباره موزه لوور فرانسه

موزه لوور -Louvre Museum-  پاریس در سال 1739 میلادی تاسیس شده است و یکی از پربازدیدترین موزه های فرهنگی جهان است. بیشتر آثاری که در موزه لوور نمایش داده می شود در زمینه فرهنگ، تاریخ و هنر است. اوایل کار این موزه با نمایش مجموعه ای از تابلوهای سلطنتی در خلال سال های 1750 تا 1785 شهرت بسیاری کسب کرد و با استقبال فراوانی روبه ‌رو شد.
موزه لوور در کاخ لوور واقع شده است و فقط برای مردم فرانسه جذابیت ندارد بلکه در همه دنیا آن را می شناسند. در این موزه شاهد نمایش فرهنگ و سنت های قدیم کشور فرانسه هستیم.
معماری موزه لوور پاریس نیز همچون آثاری که در آن قرار دارند بسیار دیدنی و جذاب است. از همه زیباتر و شگفت انگیزتر، ورودی هرمی شکل آن است که از شیشه ساخته شده است. آثار متنوع فرهنگی، هنری و تاریخی همچون جواهرات، تابلوهای نقاشی، آثار گرافیکی، مجسمه ها و ... در این موزه وجود دارند. از جمله می توان به تابلوی مونالیزا اثر داوینچی اشاره کرد.

نام محلی - موزه لوور، نام دیگر غیر از موزه لوور ندارد و محلی ها نیز آن را به همین نام می شناسند.

اطلاعات گردشگری

موزه لوور پاریس یکی از بزرگ ترین و معروف ترین موزه های دنیاست.نه تنها عناصر و مواردی که در این موزه نگهدای می شوند، بلکه خود ساختمان و بنای آن نیز دیدنی و جالب توجه هستند. تقریبا می توان گفت همه چیز موزه لوور چشم نواز و زیباست. هیچ موزه دیگری در کل دنیا پیدا نمی شود که ابهت و عظمت موزه لوور فرانسه را داشته باشد.
موزه لوور در کاخ لوور بنا شده است. این کاخ از بزرگ ترین کاخ های کشور فرانسه و جزو مشهورترین کاخ های دنیاست. این کاخ نه تنها بسیار بزرگ است، فوق العاده زیبا و شگفت انگیز است. کاخ لوور، محل زندگی پادشاه فرانسه بوده است.
زیباترین و شگفت انگیزترین قسمت موزه لوور، ورودی آن است.  پِی‌پیرامید، به طرز زیبایی طراحی شده است و گویا به بازدیدکننده ها خوش آمد می گوید. چندان بیراه نیست اگر بگوییم بیشتر گردشگران برای دیدن پِی‌پیرامید به موزه لوور می رود. البته این حرف به این معنا نیست که خود موزه چیز در خور تماشایی ندارد.
پِی‌پیرامید به صورت هرمی شیشه ای ساخته شده است و بخش بزرگی از راهروهای زیرزمینی را نورافشانی می کند. این ورودی در حیاط ناپلئون واقع شده است.

ساعات بازدید و قیمت ورودی

موزه هر روز به غیر از سه شنبه ها، بین ساعات 9 صبح تا 6 صبح باز است. روزهای چهارشنبه و جمعه نیز تا 10 شب باز است.
قیمت ورودی آن 9 یورو است.

تاریخچه

موزه لوور در کاخ لوور پاریس واقع شده است. این موزه در سال 1789 میلادی یعنی از زمان انقلاب فرانسه در این کاخ بنا شده است. در سال 1981 میلادی، به دستور نخست وزیر وقت فرانسه - میتراند -  ساختمان این موزه بازسازی شد. نخستین چیزهایی که در این موزه نمایش داده می شدند، تابلوهای سلطنتی و وسایل پادشاه فرانسه بود. به تدریج موارد مختلفی به آن اضافه شد و امروز، سومین موزه بزرک دنیاست.
 
نام: اروپا » فرانسه » پاریس » موزه لوور
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر پاریس

تاق پیروزی پاریس

در کشور فرانسه و شهر پاریس، دیدنی های فراوانی وجود دارند. مسافرانی که به شهر زیبای پاریس سفر می کنند، حتی لحظه ای نیز بیکار نمی مانند. به قدری در این شهر جاذبه های زیبا وجود دارند که نمی توان به راحتی از کنار آنها عبور کرد. از جمله جاذبه های تاریخی و البته زیبای پاریس باید به تاق پیروزی -Triumph arch- اشاره کرد. این تاق نیز بازدیدکننده های فراوانی دارد که از سراسر دنیا برای دیدن آن به کشور فرانسه مسافرت می کنند.

خیابان شانزه لیزه

آیا فردی را در دنیا پیدا می کنید که در مورد زیبایی های کشور فرانسه و شهر پاریس چیزی نداند. این شهر جاذبه های گردشگری فراوانی دارد و مردم بسیاری از نقاط مختلف جهان به آن مسافرت می کنند. از جمله مشهورترین مناطق دیدنی پاریس باید به خیابان شانزه لیزه -Champs Elysees- اشاره کرد. شاید به ظاهر شانزه لیزه فقط یک خیابان ساده است. اما در واقع مملو از کافه ها و مغازه های بسیار شیک، زیبا و جالب توجه است.

برج ایفل

در کشور فرانسه و به خصوص شهر پاریس، جاذبه های گردشگری فراوانی وجود دارند. اما برج ایفل -Eiffel Tower- جذابیت دیگری برای گردشگران دارد. این برج نماد شهر پاریس است و سالانه افراد بسیاری را از نقاط مختلف دنیا به سمت خود می کشاند. این برج فلزی بسیار زیبا و حیرت انگیز است و ارزش بازدید را دارد. برج ایفل علاوه بر اینکه در پاریس شناخته شده است، در کل جهان نیز شهرت دارد. ساخت این برج در سال 1887 آغاز و در سال 1889 میلادی پایان یافته است. نام این برج را از روی سازنده آن به نام گوستاو ایفل گرفته شده است.

پارک لوکزامبورگ

در شهر پاریس مجسمه ها، پارک ها و ساختمان های بسیاری زیبایی وجود دارند که دیدن آنها بسیار لذت بخش است. همه این جاذبه های زیبا، سالیانه افرادی بسیاری را به این شهر بزرگ اروپایی می کشانند. میان همه زیبایی های مهد فرهنگ و هنر کشور فرانسه باید به پارک لوکزامبورگ -Luxembourg park- پاریس اشاره کرد. این پارک دومین پارک بزرگ شهر پاریس است و از جمله جاذبه های گردشگری این شهر به شمار می رود.

کلیسای جامع نوتردام

میان همه جاذبه های تفریحی و گردشگری کشور فرانسه و به خصوص شهر پاریس، کلیسای جامع نوتردام -Notre Dame Cathedral- جذابیت بسیاری میان گردشگران دارد. این کلیسا در نزدیکی رود سن در مرکز پاریس قرار دارد. این کلیسا بنای بسیار زیبا و چشمگیری دارد و سالانه بیش از 10 میلیون نفر از این کلیسا دیدن می کنند. کلیسای جامع نوتردام، یکی از چشم نوازترین معماری های ساختمانی را در شهر پاریس دارد.

آرامگاه پانتئون پاریس

در شهر پاریس جاذبه های گردشگری فراوانی وجود دارد. فردی که به کشور فرانسه سفر می کند، می تواند از همه وقت خود به خوبی استفاده کند و از آن لذت ببرد. از جمله دیدنی های گردشگری این شهر باید به آرامگاه پانتئون -pantheon- پاریس اشاره کرد. این آرامگاه در واقع یک اثر تاریخی قدیمی است که قدمت طولانی دارد. این اثر تاریخی، افراد بسیاری را از سراسر دنیا به سمت خود می کشاند.

پل الکساندر سوم

میان انواع جاذبه ها و شهرت پاریس باید به بناهای زیبای تاریخی آن اشاره کرد. پل الکساندر سوم -Pont Alexandre III-، یکی از بناهای بی نظیر روی رودخانه سن در پاریس است.

پل نو

وقتی صحبت از جاذبه های معماری شهر پاریس به میان می آید، نمی توان پل نو -Pont Neuf- را نادیده گرفت. میان همه جاذبه هایی که واقعا ارزش دیدن دارند، باید بگوییم پل نو نیز ارزش دست کم یکبار ویزیت را دارد. این پل، روی رودخانه سن واقع شده است. باید گفت پل نو، بزرگ ترین نشانه معماری زیبای فرانسوی به شمار می رود.

کلیسای سکره کر

مکان های دیدنی بسیاری در کشور فرانسه و شهر پاریس قرار دارند. اما همه آنها فوق العاده و منحصر به فرد نیستند. تعدادی از جاذبه های گردشگری شهر پاریس همچون برج ایفل، خیابان شانزه لیزه، ... و کلیسای سکره کر -Sacre Coeur-از جمله مکان هایی است که باید هنگام مسافرت به پاریس حتما از آنها بازدید کرد. این کلیسا نه تنها از نظر ساخت و معماری جذابیت خیره کننده دارد، بلکه احساس عرفانی و مقدس نیز به بیننده القا می کند.