درباره پارک الممزر

پارک ساحلی الممزر -Al Mamzar- که یکی از پارک‌های دبی است، یک منطقه 106 هکتاری را پوشش می دهد. این پارک سایت های کباب‌پزی، کلبه های خصوصی برای اجاره، استخر شنا، بوفه های مواد غذایی، ساحل محافظت شده و تالاب های امن، یک قطار تزئینی و سرگرمی های زیادی برای کودکان دارد. موسیقی در تمام طول روز از طریق باندها در تمام فضای پارک پخش می‌شود و مناطق چمن شده خوبی هم برای پیک نیک دیده شده است.

امکانات پارک

استخرهای شنا
این پارک شامل یک استخر شنای بزرگ است که به 3 استخر برای کودکان و بزرگسالان تقسیم شده است. صندلی ها، آفتاب گیرها، رختکن ها، دوش و بوفه ها همه در دسترس هستند. علاوه بر آن نجات غریق ها هم دائماً  در ساحل حضور دارند.

کباب پز
در ساحل شماره 5، بیست و هشت ناحیه با مجموعه کباب پزهای مدرن، کوره، چتر و صندلی، تعبیه شده اند. نقاط مناسب پیک نیک ها هم به تعداد زیاد و در نقاط مختلف پارک توزیع شده اند: قطار بازی، بازی های ویژه کودکان، بازی های اوقات فراغت، اسکیت غلتکی، فوتبال و بسکتبال، دوچرخه اجاره ای، کلبه های ساحلی، استخرهای شنا، سایت های پخت کباب، رستوران ها و بوفه ها و اماکن سرگرم کننده خانم ها در طی روز همه در این مجموعه موجود است.

پارک (شَله)
برخی از خدمات VIP که این پارک دارد، خانه های ییلاقی مدرن دارای تهویه مطبوع، جایگاه پخت و پز کباب و دوش گرفتن می باشد. می توان 15 خانه ییلاقی که برای اجاره در ساحل شماره 4 واقع شده را از مسئول پارک اجاره کرد.

آمفی تئاتر و برج
آمفی تئاتر پارک میزبان جشنواره های مختلف موسیقی است و جنب  ساختمان اداری و دروازه ورودی انفرادی قرار دارد. برج هشت متری بلند در مرکز پارک است و بازدید کنندگان می توانند از بالا ویژگی های منحصر به فرد پارک را تماشا کنند و لذت ببرند.

بازی ها

انواع وسایل بازی برای کودکان در اطراف پارک تعبیه شده است. همانجا که کالسکه های مدرن و وسایل صخره نوردی و پرش از ارتفاع در دسترس هستند. علاوه بر این یک منطقه آموزشی ورزشی برای بزرگسالان هم که درخت های نخل نزدیک به خانه های ییلاقی آنرا احاطه کرده اند از دیگر جاذبه های این منطقه است.

اسنک بارها و ورودی های پارک

سه ورودی اصلی در دسترس بازدیدکنندگان است. یکی برای اتومبیل و دومورد برای عموم. پارکینگ خارجی 1200 اتومبیل و پارکینگ داخلی 460 اتومبیل را پوشش می دهد. یک رستوران اصلی علاوه بر ده اسنک بار در اطراف پارک پراکنده شده اند. بازدید کنندگان می توانند در زمینه های مختلف، با کمک پنل های هدایت و نشانه های توزیع به تفرجگاه های مورد نظر خود دست پیدا کنند.

سواحل پارک

یکی از ویژگی‌های اصلی پارک زیبا و تفریحی ساحلی الممزر این است که در آن پنج ساحل طولانی قرار دارد که با برج های مراقبت توسط نگهبانان ویژه نگاهبانی می شود. اتاق‌های متنوع و سایه‌های گردان برای کاربران ساحل از جذابیت‌های خاص این پارک است.
ساحل، ورودی‌های بسیار زیادی دارد که بازدید کنندگان به راحتی می توانند از طریق ورودی های مشخص شده برای افراد و اتومبیل ها به آن وارد شوند.

مناطق سرسبز

این پارک چند گونه درخت، گیاه و گیاهان دیوارپوش دارد. 1600 نهال درخت خرما، 300 نهال درختان نارگیل و 6000 انواع مختلف درختان و بوته های مختلف در پارک کشت شده است. علاوه بر این 55،000 متر مربع از پارک با چمن سبز پوشیده شده است.

اطلاعات گردشگری

این پارک در 5 کیلومتری بندر حمریا قرار گرفته است. این که این پارک یکی از پارک های ساحلی وسیع است، از امتیازات این پارک می باشد؛ ویژگی دیگر، محل واقع شدن پارک روی ساحل ماسه های طلایی و همچنین داشتن مناطق تفرجگاهی نفیس در مجموعه پارک است.
پارک الممزر در فضایی شاد در جشن کنفرانس سازمان شهرهای عرب در سال 1994 افتتاح شد. این پارک 99 هکتار است و 100 میلیون درهم قیمت گذاری شده است.

ساعات بازديد

8 صبح الی 10.30 شب
روزهای تعطيل: 8 صبح الی 11.30 شب
 
نام: آسیا » امارات متحده عربی » دبی » پارک الممزر
گروه: سرگرمی ها
 

مکان های دیدنی دیگر دبی

برج گردان دبی

برج دینامیکی دبی -Rotating Tower- که دارای 420 متر و 80 طبقه می باشد، اولين ساختمان كاملا گردان در دنيا می باشد که هر طبقه به طور جداگانه میچرخد. طراح اين برج گردان ديويد فيشر معمار 58 ساله ايتاليايي می باشد.

پیست اسکی

پيست اسكي -Ski Dubai- سرپوشيده دبي،اولين پيست سرپوشيده در خاورميانه است که در سپتامپر 2005 ساخته شده است.

پارک ساحلی جمیرا

پارک ساحلی جمیرا -Jumeirah Beach Park- ذر دبی یک مکان فوق العاده زیبا می باشد که در طول ساحل جمیرا در دبی قرار گرفته است. این پارک به خاطر امکان شنا کردن و آفتاب گرفتن در میان اهالی و بومیان و به خاطر تفریحات ساحلی در میان بسیاری از کو دکان و نوجوانان محبوب است.

پارک آبی وایلد وادی

وایلد وادی -Wild Wadi- نام پارک آبی است که در کشور امارات متحده عربی، شهر دبی و در خیابان جمیرا در کنار هتل برج العرب و هتل جمیراواقع شده است.

برج العرب

برج العرب -Burj Al Arab- هتلی باشکوه در دبی است یکی از نشانه های نمادین دبی است. شکل آن شبیه به یک بادبان کشتی طراحی شده است. ارتفاع برج بالغ بر 321 متر می باشد. این هتل پیوسته به عنوان مجللترین هتل دنیا شناخته شده است.

جزیره نخل

جزایر نخل -Palm Island- در دبی بزرگترین جزایر مصنوعی جهان هستند، آنها توسط نخیل که یکی از شرکت های ساختمانی در امارات هست ساخته شده است، این سه جزیره: نخل جمیرا، نخل علی جبل و نخل دیرا نام دارند. این جزایر به منظور جذب توریست توسط شیخ محمد این رشید آل مکتوم راه انداخته شده، هر کدام از آنها شبیه یک نخل می باشد. که راس آنها هلالی شکل است و هر کدام دارای محل اقامت و مراکز تفریحی رفاهی بزرگ می باشد.

موزه دبی

دبی شامل جاذبه ها و مکانهای گردشگری و دیدنی و معروفِ تفریحی، طبیعی، مذهبی، تاریخی برای بازدید کنندگان و گردشگران می باشد. موزه دبی -Dubai Museum- که مهمترین موزه امارات متحده عربی است و در قلعه الفهیدی واقع شده، یکی از جاذبه های گردشگری می باشد.

باغ وحش دبی

باغ وحش دبی -Dubai Zoo- که به عربی حدیقة الحیوانات دبی می گویند، یکی از جاذبه های گردشگری شهر دبی و یکی از نقاط دیدنی امارات متحده عربی است و این مکان سالیانه تعدادی زیادی گردشگر از مناطق داخل و خارج امارات دارد.

برج خلیفه

برج خلیفه -Burj Khalifa- بلندترین و شگفت انگیزترین آسمان خراش جهان است. این برج که پدیده ای از معماری جهان است به عنوان یک آهنربای توریستی و مکان گردشگری در دبی شناخته شده است.

مسجد جمیرا

بزرگترین و زیباترین مسجد دبی به نام مسجد جمیرا -jumeirah mosque-، نمونه دیدنی و جذاب از معماری مدرن اسلامی می باشد و یکی از دیدنی ترین جاهای دبی برای عکاسی است.

دبی مارینا

مارینا منطقه بین المللی است که دارای کاربری منحصر به فرد هنر در سخت برج‌های مسکونی متنوع از سبک‌ها است. در این مکان، در فاصله مارینای لوکس و گردشگاه ها و رستوران های درجه یک و فروشگاه های برند عده زیادی زندگی می‌کنند.