درباره دبی مارینا

دبی مارینا منطقه‌ای در دبی، امارات متحده عربی است. این محله دارای یک کانال آب مصنوعی می باشد که از خلیج فارس به طول ۳ کیلومتر به داخل خشکی کشیده شده و برج‌های مسکونی در اطراف آن بنا شده‌اند. در پایان پروژه امکان سکونت ۱۲۰،۰۰۰ نفر در برج‌ها و آپارتمان‌های این منطقه وجود دارد.
این مکان بزرگ‌ترین سازه ساخته شده به دست بشر است؛ با لنگرگاه یا حوضچه مخصوص توقف قایق‌های تفریحی در جهان و در کنار آن قایق های بادبانی فوق العاده و همچنین مرکز تجاری دبی مارینا (دبی مارینا مال).

فاز اول این پروژه تکمیل شده است. دبی مارینا با الهام از طرح توسعه کنکورد اقیانوس آرام در منطقه فالس کریک ۱ ونکوور، کانادا ساخته شده ‌است. در صورت تکمیلِ این پروژه، دبی مارینا به بزرگ‌ترین مارینا (تفرجگاه) جهان تبدیل می شود که به دست انسان ساخته شده است. دبی مارینا همچنین یکی از معدود مکان‌های دبی است که آن را اکثراً مردم غرب اروپا شکل داده اند.

توسعه
به منظور ایجاد لنگرگاه یا حوضچه مخصوص توقف قایق‌های تفریحیِ ساخته شده به دست انسان، توسعه دهندگان آب های خلیج فارس را به سایت دبی مارینا آوردند تا یک اسکله جدید ایجاد کنند.
یکی دیگر از عوامل کلیدی در طراحی دبی مارینا یک آبراه بزرگ مرکزی، کاوش‌های باستان‌شناسی از صحرا و اجرا شده به طول ۳ کیلومتر از سایت است. بیش از ۱۲٪ از کل مساحت در سایت مرکزی به فضای عمومی اختصاص داده شده است. اگر چه بسیاری از این منطقه را سطح آب لنگرگاه یا حوضچه مخصوص توقف قایق‌های تفریحی گرفته است، اما در حدود ۸ کیلومتر هم گردشگاه‌ (پیاده رو) عمومی دیده شده است.

مارینا به طور کامل ساخته دست انسان است و شرکت املاک و مستغلات عمار امارات متحده عربی سرمایه گذار و گروه هوک کانادا طراح آن بوده است. گفته شده مارینای دبی پس از اتمام، بزرگ‌ترین مارینای ساخته شده به دست بشر در جهان است. در حال حاضر بزرگ‌ترین مارینا که انسان ساخته است، لنگرگاه یا حوضچه مخصوص توقف قایق‌های تفریحی در مارینای دل ری در کالیفرنیا، ایالات متحده آمریکا است.

مارینای دبی بر خلاف سایر نقاط دبی، در اطراف لنگرگاه یا حوضچه مخصوص توقف قایق‌های تفریحی راه دریایی دارد. یک راه دریایی با چشم انداز به ساحل نخل جمیرا در دسترس عموم قرار گرفته است. در حال حاضر، اقامتگاه ساحل جمیرا کامل  شده است.

فاز اول

اولین مرحله از دبی مارینا ۲۵ هکتار (صدهزار متر مربع) است که شامل شش مجتمع آپارتمانی (دبی مارینا برج) است. فاز اول از دبی مارینا بیش از ۱.۲ بیلیون درهم امارات هزینه برد. سه برج آن به نام سنگ های قیمتی الماس، فیروز و مرجان و سه برج دیگر به نام سه رایحه مشهور عربی شامل: مشک، عنبر و یاس نام گزاری شده اند.

فاز دو

فاز دوم دبی مارینا از ساختمان‌های بلند، که عمدتاً در یک بلوک، به نام «بلند‌ترین بلوک در جهان» هستند تشکیل شده است. اکثراً محدوده آسمان خراش‌ها بین ۲۵۰ متر تا ۳۰۰ متر است که شامل برج بی‌‌‌نهایت، ارتفاعات اقیانوس، قله مارینا، برج سولافا است. تعداد کمی از برج ها هم بلند‌تر از ۳۵۰ متر و ۴۰۰ متر هستند. در این منطقه معمولاً محل اقامت نخبگان، مارینای ۲۳، برج پرنسس، مارینای ۱۰۱، مارینای۱۰۶، ارتفاعات داماک و پنتومینیوم بسیار بند ۵۱۶ متر است.

اطلاعات گردشگری

دبی مارینا قلب تپنده‌ جدید دبی است. برج‌های مدرن مسکونی همراه با تفرجگاه و هتل‌های لوکس، مغازه‌ها، بوتیک‌ها، رستوران‌ها، کافه‌ها در مارینا محصور شده است. دبی مارینا به فرودگاه بین المللی، باشگاه گلف امارات، دانشگاه امریکایی و پارک‌های صنعتی شهر و همچنین شهر رسانه دسترسی دارد؛ محیط ایده آلی برای یک آپارتمان لوکس در شهری اسکله ای.
دبی مارینا بین بندر جبل علی و منطقه ای قرار گرفته است که شهر مجازی و رسانه ای دبی و دانشگاه آمریکایی دبی میزبان آن است.

با انتخاب یک رستوران خوب یا‌ غذاخوری فست فود، یک سالن ورزشی پر جنب و جوش و یا آرامش سالن باشگاه، اطمینان حاصل کنید که محل باشگاه و انجمن پناهگاهی در تمام طول هفته است و نه فقط برای گذراندن  تعطیلات آخر هفته. برای علاقه مندان مسافرت با قایق تفریحی، باشگاه خدمات روزافزونی برای ارائه به اعضا سازماندهی کرده است که منحصراً ویژه اعضای DMYC است. از آن جمله فرصت کشف مقاصد قایقرانی منطقه‌ای و پیوستن به مجموعه‌ای منظم از کارگاه‌ها و سمینار‌های قایقران ها است.

حمل و نقل
دبی مارینا از طریق خط قرمز مترو دبی به جاهای دیگر در دبی متصل می‌شود. تراموای آل صفوح که در امتداد دبی مارینا ساخته شده، پس از اتمام در سال ۲۰۱۴ ، به شهروندان دبی مارینا ارائه خدمات می‌کند.

امکانات لوکس برای ساکنان
می توانید صبحانه را در تختخواب خود بخورید، آپارتمان‌ها و پنت هاوس ها را خودتان انتخاب کنید. پروژه امکانات و فن آوری بالایی برای ساکنان فراهم می کند. باشگاه‌های تفریحی، استخر شنا، امنیت شبانه روزی، باغ های گرمسیری و ماشین شخصی را تصور کنید!

باشگاه قایقرانی
در قلب شهر جدید دبی، باشگاه قایقرانی دبی مارینا (DMYC) به سرعت به عنوان یکی از باشگاه‌های مشهور قایق بادبانی خصوصی در منطقه به شهرت رسیده است. این مرکز با  هدف تشکیل باشگاه مرکزی هر چهار اسکله تشکیل شده است. صف هایی به طول ۳.۵ کیلومتر در راستای کانال، پهلوگیری را برای بیش از پانصد قایق بادبانی، در این محیط ساده و بی‌نظیر ممکن می کند.
 
نام: آسیا » امارات متحده عربی » دبی » دبی مارینا
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر دبی

برج گردان دبی

برج دینامیکی دبی -Rotating Tower- که دارای 420 متر و 80 طبقه می باشد، اولين ساختمان كاملا گردان در دنيا می باشد که هر طبقه به طور جداگانه میچرخد. طراح اين برج گردان ديويد فيشر معمار 58 ساله ايتاليايي می باشد.

پیست اسکی

پيست اسكي -Ski Dubai- سرپوشيده دبي،اولين پيست سرپوشيده در خاورميانه است که در سپتامپر 2005 ساخته شده است.

پارک ساحلی جمیرا

پارک ساحلی جمیرا -Jumeirah Beach Park- ذر دبی یک مکان فوق العاده زیبا می باشد که در طول ساحل جمیرا در دبی قرار گرفته است. این پارک به خاطر امکان شنا کردن و آفتاب گرفتن در میان اهالی و بومیان و به خاطر تفریحات ساحلی در میان بسیاری از کو دکان و نوجوانان محبوب است.

پارک آبی وایلد وادی

وایلد وادی -Wild Wadi- نام پارک آبی است که در کشور امارات متحده عربی، شهر دبی و در خیابان جمیرا در کنار هتل برج العرب و هتل جمیراواقع شده است.

برج العرب

برج العرب -Burj Al Arab- هتلی باشکوه در دبی است یکی از نشانه های نمادین دبی است. شکل آن شبیه به یک بادبان کشتی طراحی شده است. ارتفاع برج بالغ بر 321 متر می باشد. این هتل پیوسته به عنوان مجللترین هتل دنیا شناخته شده است.

جزیره نخل

جزایر نخل -Palm Island- در دبی بزرگترین جزایر مصنوعی جهان هستند، آنها توسط نخیل که یکی از شرکت های ساختمانی در امارات هست ساخته شده است، این سه جزیره: نخل جمیرا، نخل علی جبل و نخل دیرا نام دارند. این جزایر به منظور جذب توریست توسط شیخ محمد این رشید آل مکتوم راه انداخته شده، هر کدام از آنها شبیه یک نخل می باشد. که راس آنها هلالی شکل است و هر کدام دارای محل اقامت و مراکز تفریحی رفاهی بزرگ می باشد.

موزه دبی

دبی شامل جاذبه ها و مکانهای گردشگری و دیدنی و معروفِ تفریحی، طبیعی، مذهبی، تاریخی برای بازدید کنندگان و گردشگران می باشد. موزه دبی -Dubai Museum- که مهمترین موزه امارات متحده عربی است و در قلعه الفهیدی واقع شده، یکی از جاذبه های گردشگری می باشد.

باغ وحش دبی

باغ وحش دبی -Dubai Zoo- که به عربی حدیقة الحیوانات دبی می گویند، یکی از جاذبه های گردشگری شهر دبی و یکی از نقاط دیدنی امارات متحده عربی است و این مکان سالیانه تعدادی زیادی گردشگر از مناطق داخل و خارج امارات دارد.

پارک الممزر

الممزر -Al Mamzar-، یکی از پارک‌های دبی و یکی از نقاط تفریحی امارات می باشد که شامل چهار ساحل، دو استخر، زمین بازی ویژه کودکان و چمنزار می‌باشد.

برج خلیفه

برج خلیفه -Burj Khalifa- بلندترین و شگفت انگیزترین آسمان خراش جهان است. این برج که پدیده ای از معماری جهان است به عنوان یک آهنربای توریستی و مکان گردشگری در دبی شناخته شده است.

مسجد جمیرا

بزرگترین و زیباترین مسجد دبی به نام مسجد جمیرا -jumeirah mosque-، نمونه دیدنی و جذاب از معماری مدرن اسلامی می باشد و یکی از دیدنی ترین جاهای دبی برای عکاسی است.