درباره ارگ آنکارا

ارگ آنکارا -Ankara Citadel-، نماد این شهر، بر روی یک تپه 978 متری قد علم کرده است.

ارگ دارای دو بخش است: قلعه درونی و بیرونی.

قلعه بیرونی
اگر چه قلعه بیرونی 20 برج دیده بانی داشته است، اما تعداد کمی از آنها تا به امروز باقی مانده است. قلعه بیرونی دارای هفت ورودی است: کانکاری، استانبول، ازمیر، نمازگاه، ارزروم، قیصری و آینالی.

قلعه درونی
بسیاری از برج های قلعه داخلی هنوز شرایط نسبتاً خوبی دارند. دیوارها با سنگ مرمر و سنگ قرمز آنکارایی ساخته شده اند. بالاترین نقطه قلعه اندرونی، آکل-Akkale- (قلعه سفید) و یا علی تسی-Ali Taşı- (سنگ بالا) نامیده می شود. به عنوان مثال مسجد علاء الدین -Allaaddin Camii- که یکی از بهترین بخش های قلعه درونی است، تمام ویژگی های معماری سنتی ترکیه را نمایان ساخته است.

بین دیوارهای قلعه داخلی، خانه های قدیمی آنکارا توجه شما را جلب می کند. این منطقه یکی از قدیمی ترین مناطق مسکونی شهر به نام آنکارای قدیم است. خانه ها در اینجا عمدتاً چوبی و خشتی است. اگر چه هنوز هم خانواده هایی در آن ساکن هستند، بیشتر خانواده ها، خانه هایشان را به رستوران ها و فروشگاه هدیه جات تبدیل کرده اند. عتیقه فروش ها، فرش فروش ها و کارشناسان صنایع دستی سنتی ترکیه همچنان کار خود را در اینجا ادامه می دهند.

غرفه نزدیک در ورودی با برگزاری نمایشگاه های مختلف گیاهان، ادویه و میوه خشک علاقمندان زیادی را به چشیدن طعم ها و مزه ها ترغیب می کنند. اگر امتحان کنید، پشیمان نمی شوید!

اطلاعات گردشگری

موزه تمدن آناتولی از جمله نقاط مهم برای بازدید است. هنگامی که موزه را ترک می کنید و در سنگ فرش های خیابان حرکت می کنید، قلعه های دیگری در انتظار شماست. صاحبان این عمارت ها آنها را ترمیم و تبدیل به رستوران کرده اند.

از بازدید کنندگان با چشم اندازهای زیبا و غذاهای سنتی ترکیه همراه با بهترین نوشیدنی ها استقبال می شود. ارزش تماشای غروب آفتاب از برج های قلعه بیش از سایر چیزهاست.

در اطراف قلعه چند مجموعه، غذای خوشمزه ترکیه ای ارائه می دهند و قدیمی ترین آنها در کنار ساختمان عدلیه (قضایی) قرار گرفته است. وقتی در این منطقه هستید، شیرینی های آن را هرگز از دست ندهید.

تاریخچه

این قلعه را در دوران هیتی ها به عنوان یک پادگان ساخته بودند، اما شایعات می گویند پادشاه آنکارا، میداس -MIDAS- آن را ساخته بود.
ارگ آنکارا در طول تاریخ، میزبان فرهنگ ها و تمدن های مختلفی در دوره های تاریخی گوناگون بوده است و به تبع آن، از همان دوره ها مورد مرمت و بازسازی های زیادی قرار گرفته است.
این قلعه در در طول دوره غلاطیان بزرگتر شد و دیوارهای اضافه شده برای آن، موقعیتی کاملاً مشرف به شهر را به ارمغان آورد.
 
نام: آسیا » ترکیه » آنکارا » ارگ آنکارا
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر آنکارا

آنیتکابیر

آرامگاه و مقبره به یاد ماندنی کمال آتاتورک -Anitkabir-، بنیانگذار و اولین رئیس جمهور ترکیه، در آنکارا است. گردشگران می توانند هر روز به غیر از دوشنبه از 9:00 صبح تا 17:00 از آنیتکابیر بازدید کنند.

مسجد قوجاتپه

مسجد قوجاتپه -Kocatepe Mosqu- بزرگترین مسجد آنکارا، پایتخت ترکیه است. این مسجد در محله قيزيل آي آنکارا بین سال های 1987 - 1967 ساخته شده است.

حمام رومی

حمام رومی -Roman Baths- بنایی که سمبل استقلال آتاتورک ومردم ترک در مبازرات استقلال طلبانه است، در میان مقاصد توریستی برتر آنکارا قرار دارد. این حمام در قسمت شمالی میدان اولتوس و در خیابان چانکری قرار گرفته است. گردشگران همه ساله به این منطقه می آیند تا شاهد ساخت و ساز آنها باشند.

هاتوشاش

هاتوشاش -Hattusas- پایتخت امپراتوری هیتی بود. این مکان در نزدیکی بغاز کوی که زمانی پایتخت امپراتوری هیتی بود و امروزه بغاز قلعه نامیده می‌شود جای گرفته بود.

موزه تمدن های آناتولی

موزه تمدن های آناتولی یکی از موزه های جالب توجه جهان است که مجموعه متمایزی شامل نمایشگاه هایی از تمدن های موجود در آناتولی تا امروز دارد که بر طبق زمان دسته بندی شده اند.

گودول

گودول -Gudul- یک شهرک روستایی آرام است که در ناحیه استان آنکارا در منطقه آناتولی مرکزی ترکیه، که در 90 کیلومتری شمال غرب شهر آنکارا و در جاده فرعی از راه آهن استانبول قرار دارد.