درباره حمام رومی

حمام رومی -Roman Baths- بنایی که سمبل استقلال آتاتورک و مردم ترک در مبازرات استقلال طلبانه است، در میان مقاصد توریستی برتر آنکارا قرار دارد.

معماری حمام

این حمام از آجر و سنگ و در ابعاد 80×130 متر ساخته شده است. حمام ها در 3 اتاق اصلی هستند که شامل حمام سرد ،حمام خنک و یک حمام گرم است.
تمام اتاق های تشکیل دهنده حمام، تحت گرمایش زمین بود.

تاریخچه

  • این بنا را در قرن سوم Caracalla امپراتور روم، فرزند Septimius ساخته و مدعی است این کار را به افتخار Asclepios خدای طب انجام داده است.
  • از این حمام تا قرن هشتم پیش از آنکه در آتش بسوزد، استفاده می شد. بعد از آن، تنها ویرانه هایی از طبقه اول و زیرزمین آن باقی ماند.
  • بعدها در سال 1937، پروفسور دکتر رمزی -RemziOguzArik- دراستخراج ویرانه های حمام، به بقایای رومی رسید.
  • کاوش های بیشتر را NecatiDolunay، مدیر پروژه و Hamit Z Kosay، مدیر موزه انجام دادند. این کاوش ها را انجمن تاریخی ترکیه تامین می کرد.
  • در سال 1939-1938 بود که ساختمان حمام دوباره نمایان شد و به طور کامل در سال 1943-1940 بازسازی نهایی شد.
  • MahmutAkok معمار حفاری، برای کار و تحقیق روی حمام زمان خواست تا یک طرح بازسازی کامل را ارائه کند. درست در همین زمان بود که مرمت حمام رومی آغاز شد.
  • همچنین، اریک توانست برای حمام تا دوره سلطنت Caracalla تاریخ تعیین کند. گواه آن هم سکه های کشف شده مخصوص این دوره است. مدعی بهتر این ادعا برخی از کتیبه های معاصر هم هست.
  • یافته های بیشتر نشان داد که حمام رومی ها به طور مداوم بیش از پنج هزار سال استفاده می شده است. این یافته ها همچنین نشان می دهد که آنها چندین بار مورد تعمیر قرار گرفته اند.

اطلاعات گردشگری

این حمام در قسمت شمالی میدان اولتوس و در خیابان چانکری قرار گرفته است. گردشگران همه ساله به این منطقه می آیند تا شاهد ساخت و ساز آنها باشند و از نبوغ همیشگی که در ساخت و ساز آن استفاده می شود، شگفت زده شوند.

هنگامی که در این بقایا گردش می کنید، به وضوح مجموعه ای از اتاق های حمام را می بینید. همچنین راهروهایی در محوطه هست که گردشگر را به کاوش بیشتر راجع به امپراتوری روم در ویرانه ها وسوسه می کند.

ورود به حمام رومی ها برای عموم آزاد است. علاوه بر این، گردشگران لازم نیست که در مورد محل های اسکانشان هنگام بازدید حمام های رومی نگران باشند. به این دلیل ساده که چند گزینه اسکان نزدیک به مجموعه حمام رومی وجود دارد و گردشگران می توانند یک انتخاب مناسب داشته باشند.
صرف نظر از زمان سال، شما می توانید از جاذبه های این مجموعه بازدید کنید و از زیبایی و هیجان دست اول و بکر آن لذت ببرید. به این دلیل و دلایل بیشتر، در طول سفر خود به آنکارا، حمام رومی باید اولین توقفگاه شما باشد!
 
نام: آسیا » ترکیه » آنکارا » حمام رومی
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر آنکارا

ارگ آنکارا

ارگ آنکارا -Ankara Citadel- که قدیمی ترین بخش آنکارا می باشد، از جمله نقاط مهم بازدید برای گردشگران است. این مکان حاوی بسیاری از نمونه های ظریف معماری سنتی می باشد.

آنیتکابیر

آرامگاه و مقبره به یاد ماندنی کمال آتاتورک -Anitkabir-، بنیانگذار و اولین رئیس جمهور ترکیه، در آنکارا است. گردشگران می توانند هر روز به غیر از دوشنبه از 9:00 صبح تا 17:00 از آنیتکابیر بازدید کنند.

مسجد قوجاتپه

مسجد قوجاتپه -Kocatepe Mosqu- بزرگترین مسجد آنکارا، پایتخت ترکیه است. این مسجد در محله قيزيل آي آنکارا بین سال های 1987 - 1967 ساخته شده است.

هاتوشاش

هاتوشاش -Hattusas- پایتخت امپراتوری هیتی بود. این مکان در نزدیکی بغاز کوی که زمانی پایتخت امپراتوری هیتی بود و امروزه بغاز قلعه نامیده می‌شود جای گرفته بود.

موزه تمدن های آناتولی

موزه تمدن های آناتولی یکی از موزه های جالب توجه جهان است که مجموعه متمایزی شامل نمایشگاه هایی از تمدن های موجود در آناتولی تا امروز دارد که بر طبق زمان دسته بندی شده اند.

گودول

گودول -Gudul- یک شهرک روستایی آرام است که در ناحیه استان آنکارا در منطقه آناتولی مرکزی ترکیه، که در 90 کیلومتری شمال غرب شهر آنکارا و در جاده فرعی از راه آهن استانبول قرار دارد.