قنبر پلو

مواد لازم
گوشت - نخودچی گل - مغز گردو - کشمش - شيره انگور - رب انار - پياز - زردچوبه - نمک - برنج و روغن خوبو

طرز تهيه
ابتدا گوشت و نخودچی را جداگانه در هاون سنگی بکوبید. سپس نخودچی را الک کنید. بعد گوشت و آرد نخوچی را مخلوط کرده و چند دانه پياز در آن رنده کنید. کوفته ريزه يا کله گنجشکی درست کرده و در روغن سرخ کنید.

گردو، پياز و کشمش راهم جدا سرخ کنید. هنگام دم کردن برنج کوفته ريزه و گردو و پياز و کشمش را لای برنج بگذارید کمی دم بکشد. آنگاه شيره و رب اناری را روی آن ريخته بگذارید تا برنج خوب دم بکشد حالا قنبر پلو آماده است.

توضیحات
  • اين پلو به دلیل پخته شدن با رب انار تيره رنگ بوده و به اين نام مشهور است.

شکر پلو

مواد لازم
برنج يک کيلو - شکر يک کيلو - روغن - زعفران - مغز پسته و بادام و خلال نارنگی

طرز تهيه
برنج را از چند ساعت قبل در آب خيس کرده، با آب در ظرفی روی اجاق گذاشته کمی زردچوبه به آن اضافه کنید و يکی دو جوش دهید.
شکر را با دو ليوان آب جوشانده تا به صورت شيره شکر درآید و درضمن يک قاشق چايخوری زعفران ساييده شده را در آب جوش حل کرده، به شيره شکر اضافه کنید و دو قاشق روغن نيز به آن بیافزایید. برنج را دم کرده و قبل از دم کشيدن کامل، با کفگير به داخل سينی يا صافی ريخته، شيره شکر را روی آن پاشيده، با هم مخلوط کنید. سپس برنج را دوباره در داخل ديگ يا قابلمه ريخته، روی حرارت ملايم دم کنید. پس از دم کشيدن شکر پلو، خلال بادام پسته و خلال نارنگی را شيرين کرده را روی آن ريخته مصرف کنید.

توضیحات
  • شکر پلو را در شيراز هميشه با خورشت قيمه صرف می کنند.

کلم پلو شیرازی

موادلازم
برنج 4لیوان - کلم برگ 1عدد متوسط خرد شده و سرخ شده - کلم سر 4-3 عدد خلال کرده و سرخ شده - گوشت چرخ کرده 400 گرم - سبزی کلم پلو شامل ترخان-ریحان و شوید خشک - پیاز1 عدد متوسط رنده شده - آرد نخودچی3 قاشق غذا خوری - رب گوجه 1 قاشق غذاخوری - آب لیمو 1 قاشق غذا خوری - روغن در حد لازم - زردچوبه مقداری - فلفل سیاه مقداری - پودر لیمو عمانی و نمک مقداری

طرز تهیه
کلم ها را خرد و سرخ کرده و با کمی فلفل و نمک و پودر لیمو عمانی و رب گوجه و آب لیمو مخلوط کنید و دوباره 2-1 دقیقه سرخ کنید. این مواد را کنار گذاشته، مقداری آب در قابلمه بریزید و به آن 2 قاشق نمک و 1 قاشق زردچوبه اضافه کنید آن را روی شعله گذاشته و وقتی جوش آمد برنج را داخل آن بریزید. سپس برنج را صاف کنید و برای دم کردن آن یک ردیف برنج بریزید و یک ردیف از مواد و سبزی. بعد کمی برنج را هم بزنید تا مواد با برنج مخلوط شوند و بگذارید تا دم بکشد. در جای دیگر گوشت چرخ کرده و پیاز و آرد نخودچی و کمی زرد چوبه و نمک را با هم مخلوط کنید و ورز دهید. سپس آن را به صورت کوفته ریزه در آورده و سرخ کنید. بعد از دم کشیدن برنج کوفته ریزه ها را روی برنج بریزید.

پاچه پلو

مواد لازم
برنج يک کيلو - گوشت دم سينه 5/2 کيلو - لپه 250 گرم - کشمش 250 گرم - زعفران به اندازه دلخواه - سرکه شيره به اندازه کافی

طرز تهيه
برنج و لپه و کشمش را پس از پاک کردن و شستن در ظرفی با هم مخلوط کنید. گوشت را کف قابلمه يا ديگ قرار داده و برنج و لپه و کشمش را روی آن ريخته، زعفران رابه آن اضافه کنید. ظرف را روی چراغ با حرارت ملايم گذاشته و مقداری سرکه شيره را روی آنها بریزید. هرگاه که سرکه شيره در حال تمام شدن بود، باز مقداری به آن اضافه کنید و اين کار را تا زمانی که پاچه پلو کاملاً بپزد ادامه دهید.

توضیحات
  • این خوراک، با نان مصرف می شود.
  • این خوراک در صل زمستان وصبح ها مصرف می شود.

رب پلو

مواد لازم
برنج يک کيلو - رب انار يک ليوان - گردو يک ليوان - کشمش نصف ليوان - شکر به اندازه کافی - پياز بزرگ دو عدد - روغن

طرز تهيه:
پيازها را خلال کرده سرخ کنید. بعد ازسرخ شدن، کشمش و گردو را با آن تفت دهید. رب انار و شکر را جوشانده و دو قاشق روغن به آن اضافه کنید.
مقداری آب را به جوش آورده و برنج ها را که از چند ساعت قبل خيس کرده‌اید در آب جوش بپزید و به صورت چلو دم کنید. قبل از آن که برنج کاملاً دم بکشد آن را از روی اجاق برداشته با کفگير کم کم به داخل چلو صافی ريخته، از محلول رب و شکر کم کم به آن اضافه کرده، مخلوط کنید. سپس برنج را در ديگ يا قابلمه ريخته، باقيمانده رب و شکر را به آن بیافزایید. وقتی که بخار اطراف برنج را پوشاند، کشمش و گردو و پياز داغ را وسط آن گذاشته، دم کنید. کمی بعد رب پلو حاضر و آماده است.

دمپخت

مواد لازم
برنج 4 ليوان - عدس يک ليوان - هويج نيم کيلو - کلم پيچ متوسط يک عدد - ترخان و شويد و ريحان نيم کيلو - روغن سه قاشق

طرز تهيه
هويج را خرد کرده با عدس بپزید. سبزی و کلم پيچ را خرد کرده و روی اجاق کمی تفت دهید، بعد از پختن عدس و هويج بقيه مواد را روی آن ريخته مقداری آب، کمی زردچوبه و نمک و روغن را به آن اضافه نموده و همه با هم بپزید. وقتی که آب دمپخت تمام شد و دانه های برنج نيز نرم شد آن را با حرارت ملايم دم کرده و بعد از ساعتی دمپخت حاضر است.
در صورت تمايل می توان مقدار ی پياز داغ يا سير داغ و يا سير تازه به دم پخت اضافه کرد.
 
نام: آسیا » ایران » شیراز » غذاهای شیرازی - قسمت اول
گروه: سرگرمی ها
 

مکان های دیدنی دیگر شیراز

 

دروازه قرآن

دروازه قرآن یکی از آثار مهم تاریخی ایران واقع در تنگه الله اکبر شیراز، در زمان عضد الدوله دیلمی ساخته شد. این بنا به جهت قرار گرفتن قرآن در بالای آن به دروازه قرآن، و همچنین به جهت ساختمان طاق مانند آن به طاق قرآن نیز مشهور است. دروازه قرآن در طول تاریخ چندین بار مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته است.

آرامگاه حافظ

شمس الدین محمد ملقب به حافظ در 726 ه.ق در شهر شیراز چشم به جهان گشود. در دوران جوانی قرآن را تمام حفظ کرد. شغل اصلی او دیوانی و سپس شاعری بود. حاصل 69 سال زندگی پربار او "دیوان حافظ" شامل 500 غزل، 42 رباعی و محدودی قصیده است. حافظ پس از وفات در مکان مورد علاقه خود که امروز به حافظیه مشهور است به خاک سپرده شد.

آرامگاه سعدی

شیخ مُصلِح الدین مُشرف بن عَبدُالله سعدی در بین سالهای 606 -571 ه.ق در شیراز و خانواده ای متدین به دنیا آمد. پس از اتمام تحصیلات مقدماتی به مدرسه نظامیه بغداد رفت. تجربیات ارزشمند خود را که حاصل سفر به نقاط مختلف دنیا بود در دو اثر با نامهای بوستان و گلستان به رشته تحریر درآورد. شیخ در سال 691 ه.ق چشم از جهان فرو بست و در خانقاه خود دفن گردید.

آبشار مارگون

منطقه نمونه گردشگری آبشار مارگون واقع در سپیدان استان فارس لقب زیباترین آبشار استان فارس، ایران و خاورمیانه و مرتفع ترین آبشار چشمه ای جهان را به خود اختصاص داده و منشأ آب زلال و خنک این آبشار بی نظیر، از هزاران چشمه موجود در بدنه صخره کوه می باشد. علاوه بر آبشار منطقه اطراف نیز دارای طبیعت بسیار خاص، بکر و زیبایی است.

آرامگاه خواجوی کرمانی

کمال‌الدین ابوالعطاء محمودبن علی‌بن محمود کرمانی با تخلص خواجو در سده هفتم هجری در کرمان به دنیا آمد. او علاوه بر تبحر در شاعری، ریاضیدان، موسیقی دان، منجم و هیئت شناس زبده ای بوده و آثار متعددی نظیر مثنوی های شش گانه، دیوان و .... از او برجای مانده است. آرامگاه او در شیراز و کنار دروازه قرآن می باشد.

آرامگاه بی بی دخترون

بقعه بی بی خدیجه در شیراز، آرامگاه یکی از فرزندان امام سجاد، امام چهارم شیعیان است می باشد.این بقعه بدستور همسر امیر مبارزالدین، موسس سلسله آل مظفر ساخته شد. اما بعدها بر اثر زلزله تخریب و مجددا توسط محمد قلی خان ایلخانی مرمت و تجدید بنا گردید.

بازار وکیل

بازار وکیل بدستور کریمخان زند و مشابه بازار قیصریه لار و بازار اصفهان دوره شاه عباس، ساخته شده و از معروفترین بازارهای ایران است که تمامی امورات تجاری، مبادلات بازرگانان در این بازار انجام می شد. و براساس نوع اصناف و کاربری ها به بازارهای کوچکتر و مختلفی تقسیم شده است. بازار وکیل همچنان پابرجاست و کسب و کار در آن ادامه دارد.

آرامگاه شاهچراغ

سید امیر احمد فرزند ارشد امام موسی کاظم (ع) با مشهوریت خاص شاهچراغ در ششم ذیقعده متولد گردید. او با قافله هایی از خانواده و دوستداران برای دیدن امام رضا (ع) به ایران سفر می کند و مأمون از ترس انهدام حکومتش، دستور به توقف این قافله ها را می دهد و سید امیر در جنگ حاکم شیراز برعلیه بنی هاشم بشهادت رسید و در شیراز به خاک سپرده شد.

ارگ کریمخانی

ارگ کرمیخانی در سال 1180 ه.ق بدستور کریمخان زند در شیراز و با دو هدف عمده سکونت و پادشاهی زندیه بنا گردید. این ارگ از لحاظ بنای بیرونی کاملا نظامی و از لحاظ بنای درونی کاملا سکونی و با زیباییها و جلوه گری های خاصی ساخته شده است.

کاخ اردشیر بابکان

کاخ اردشیر بابکان 1800 سال پیش توسط اردشیر بابکان موسس سلسله ساسانیان بنا شد. این کاخ یکی از مهم‌ترین و اولین بناهای دوره ساسانی می باشد که هنوز آثار آن باقی است. از آنجایی که این بنا در کنار چشمه بنا شده و همچنین وجود آتشدان بالاتر از کاخ، به آتشکده فیروزآباد نیز معروف است. بررسیها احتمال کاخ بودن این بنا را نشان می دهند.

باغ عفیف آباد

باغ گلشن در دوران صفویه بنا شد که پس از این سلسله ویران گردید و در سال 1284 ه. ق قوام دوم این باغ را آباد نمود و عمارت کنونی آنرا ساخت که پس از مرگش به عفیفه خانم خواهرزاده قوام به ارث رسید و بهمین جهت نام عفیف آباد را بر آن نهادند.

باغ دلگشا

باغ دلگشا یکی از قدیمی‌ترین و زیباترین باغهای شیراز، که قدمت آن به دوره ساسانیان می رسد. این باغ نیز مورد توجه پادشاهان مختلفی بوده است. این باغ در نزدیکی قلعه ای با نام کهندژ و مجاورت آرامگاه سعدی و جنوب تنگ آب خان قراردارد. کاریز سعدی نیز از این باغ می گذرد.

باغ جهان نما

باغ جهان نما یکی از زیباترین و کهن ترین باغهای شهر شیراز است و همواره مورد توجه پادشاهان بوده است. عمارت کوشک این باغ توسط کریمخان زند مشابه باغ نظر، در مرکز باغ و به صورت هشت ضلعی و سبک کلاه فرهنگی و از جنس آجر است.

باغ ارم

باغ ارم باغی تاریخی و از زیباترین باغ های شهر شیراز که دارای طبیعتی منحصر به فرد و بی نظیر است. از تاریخ این باغ اطلاعات کاملی در دست نیست. این باغ دارای چند عمارت می باشد که عمارت اصلی در سه طبقه در مغرب باغ قرار گرفته است.

حمام وکیل

یکی از بزرگ‌ترین و ارزشمند ترین حمامهای تاریخی ایران حمام وکیل واقع در مرکز شهر شیراز است. این حمام از پیشرفته ترین اصول معماری زمان خود برخوردار بوده است. حمام که در سال 1187 هجری قمری به دستور کریمخان ساخته شد وحدود 11 هزار متر مربع مساحت دارد.

سرای مشیر

سرای مشیر نام مکان تاریخی در شهر شیراز واقع در جنوب بازار وکیل و از آثار باستانی دوره قاجار است. ابوالحسن خان مشیر الملک این بنا را در سال 1282 ه ق احداث کرده است.

دریاچه مهارلو

دریاچه مهارلو در 18 کیلومتری جنوب شرقی شهرستان شیراز قرار دارد. عمیق ترین قسمت آن حدود 2 تا 3 متراست آب آن بسیار شور و یکی از بزرگ‌ترین منابع نمک ایران به شمار می رود. گونه های مختلفی از جانوران وگیاهان درآن دیده می‌شود.

نقش رجب

در شمال شرقی شیراز و در مسیر پاسارگاد به نقش رستم در شکافی از کوهی نه چندان بلند چهار نقش برجسته منسوب به دوره ساسانی دیده می شود که برای بزرگداشت پیروزی آنان بر دشمن و گرفتن دیهیم پادشاهی از اهورامزدا حکاکی شده و دارای چند کتیبه نیز است. به مجموعه این سنگ نگاره ها نقش رجب می گویند.

کاخ سروستان

کاخ ساسانی سروستان به احتمال قریب به یقین از آثار تاریخی دوره ساسانیان (پادشاهی بهرام گور پنجم) می باشد که توسط مهرنرسی، وزیر بهرام بنا شده و دارای جنبه ی تقدس بوده است.

بهشت گمشده

بهشت گمشده جایی در نزدیکی مرودشت شهر شیراز قرار دارد که طبیعت زیبایی دارد و زیستگاه پرندگان و پستانداران زیادی است.

پیست اسکی پولادکف

پیست اسکی پولادکف در شهرستان سپیدان شیراز با داشتن امکانات رفاهی و گردشگری فراوان در تمام سال پذیرای تعداد زیادی از مردم است.

غذاهای شیرازی - قسمت دوم

کوفته گشنیز ، آب پيازک (اشکنه)، قورمه به، کوفته هلو، دوپیازه، یخنی نخود و یخنی عدس کلم از غذاهای محلی شیراز هستند که به گردشگران پیشنهاد می شود.

غذاهای شیرازی - قسمت چهارم

آش سبزی، آش کارن، آش ماست، آش دوغ و آش انار از نمونه های آش شیرازی هستند که طرزتهیه آنها در این وبلاگ آورده شده است.

غذاهای شیرازی - قسمت سوم

بادام سوخته، رنگينک، حاجی بادام، شکر پنیر، حلوای کاسه و دوای آرد و روغن از جمله دسرهای شیرازی میباشد که به گردشگران پیشنهاد می شود.

سوغاتی های شیراز

در شیراز بهترین و تازه‌ترین عرقیات که هرکدام علاوه بر طعم، خواص دارویی و درمانی ویژه‌ای نیز دارند تهیه می‌شود.