درباره پل نو

پل نو -Pont Neuf- در شهر پاریس، یکی از قدیمی ترین بناهای کشور فرانسه است که در طول تاریخ تغییرات چندانی نکرده است. این پل روی رودخانه سن ساخته شده است. پیشینه این پل به سال 1578 میلادی بر می گردد. در این سال ساخت بنا آغاز و در سال 1604 میلادی به پایان رسیده است. یعنی با این اوصاف باید گفت، پل نو در اواخر دوران رنسانس و اوایل آغاز عصر باروک ساخته شده است.
شاید بتوان گفت پل نوی پاریس یکی از بی نظیرترین بناهای ساخت شده به دست انسان هاست. این پل در برابر شرایط مختلف آب و هوایی تغییر چندانی نکرده است و همچنان مستحم بر جای خود باقی مانده است.
این پل، دو رودخانه Gauche و Droite را به یکدیگر وصل می کند و در سمت غربی جزیره دولاسیته قرار دارد. 5 تا از تاق های این پل  به رودخانه غربی دولاسیته و 7 تای دیگر به رودخانه سمت راست وصل هستند و در کل پل نو پاریس را می سازند.
از آنجا که این پل یکی از بناهای تاریخی بسیار مهم در کشور فرانسه به شمار می رود، همیشه تحت تعمیر و نوسازی بوده است تا شکل اصلی خود را حفظ کند. این بنای عظیم و بی نظیر در قرن 18 میلادی مرکزی برای تجارت و همچنین اعمال جرایم مختلف بوده است.
پل نو ماجراهای تاریخی بسیاری دارد. پل نتردام که در سال 1550 وجود داشت، کمی قدیمی شده بود و ممکن بود بریزد به همین دلیل هنری دوم دستور ساخت پل جدیدی روی رودخانه سن را صادر کرد. البته باید بدانید سنگ های اولیه این پل در دوران حکومت هنری سوم  گذاشته شد. با تغییرات متعدد در طراحی این پل، سرانجام در زمان هنری چهارم ساخت این پل به پایان رسید. در آن زمان، پل نو نخستین پل سنگی بود که در پاریس بنا شده بود و شامل چندین تاق بود.
در این پل، پیاده روهایی برای حفاظت عابران پیاده هنگام عبور اسب ها و گل و لای وجود دارد. حدود نیم قرن از ساخت این پل گذشته بود که بازسازی و تعمیر شد. این بازسازی به قدری اساسی بود که 7 تا از تاق های آن به طور کلی بازسازی شدند. عرض پیاده روها و جاده روی پل کم شدند و به جای آن لبه هایی برای آن تعبیه و ساخته شدند تا از فرو ریختن پل جلوگیری کنند.
ترمیم نهایی پل نو در سال 1994 میلادی آغاز و در سال 2007 میلادی به پایان رسید.

اطلاعات گردشگری

پل نو در زمانی که در حال ساخت بود، مکان مناسبی برای مجرمان به شمار می رفت. در آنجا جرایم مختلفی همچون زورگیری، قتل و آدم ربایی انجام می شد. این مساله حتی بعد از ساخته شدن پل نیز ادامه داشت. اما به تدریج از میزان جرایمی که در پل رخ می داد کاسته شد و محلی برای تجارت و اجتماع مردم شد.
البته  امروزه پل نو در پاریس فقط محلی برای عبور و مرور است.

تاریخچه

پل نو در پاریس در قرن 18 میلادی علاوه بر اینکه که مرکز تجارت به شمار می رفت، جرایم بسیاری نیز در آنجا رقم می خورد. این بنا پیش از تکمیل، محلی برای باج گیری، اختفا و آدم کشی بود و مجرمان بسیاری از آن برای اجرای افکار شیطانی خود استفاده می کردند. مردم همیشه از این پل هراس داشتند و این مساله حتی بعد از تکمیل آن نیز به پایان نرسید. البته این ترس باعث نمی شد که مردم در آنجا اجتماع نکنند. به تدریج این پل هویت اصلی خود به عنوان یک پل بازگشت و امروزه به عنوان تنها پل این منطقه شناخته می شود.
 
نام: اروپا » فرانسه » پاریس » پل نو
گروه: مکان های معروف
 

عکس های پل نو

 

مکان های دیدنی دیگر پاریس

تاق پیروزی پاریس

در کشور فرانسه و شهر پاریس، دیدنی های فراوانی وجود دارند. مسافرانی که به شهر زیبای پاریس سفر می کنند، حتی لحظه ای نیز بیکار نمی مانند. به قدری در این شهر جاذبه های زیبا وجود دارند که نمی توان به راحتی از کنار آنها عبور کرد. از جمله جاذبه های تاریخی و البته زیبای پاریس باید به تاق پیروزی -Triumph arch- اشاره کرد. این تاق نیز بازدیدکننده های فراوانی دارد که از سراسر دنیا برای دیدن آن به کشور فرانسه مسافرت می کنند.

خیابان شانزه لیزه

آیا فردی را در دنیا پیدا می کنید که در مورد زیبایی های کشور فرانسه و شهر پاریس چیزی نداند. این شهر جاذبه های گردشگری فراوانی دارد و مردم بسیاری از نقاط مختلف جهان به آن مسافرت می کنند. از جمله مشهورترین مناطق دیدنی پاریس باید به خیابان شانزه لیزه -Champs Elysees- اشاره کرد. شاید به ظاهر شانزه لیزه فقط یک خیابان ساده است. اما در واقع مملو از کافه ها و مغازه های بسیار شیک، زیبا و جالب توجه است.

برج ایفل

در کشور فرانسه و به خصوص شهر پاریس، جاذبه های گردشگری فراوانی وجود دارند. اما برج ایفل -Eiffel Tower- جذابیت دیگری برای گردشگران دارد. این برج نماد شهر پاریس است و سالانه افراد بسیاری را از نقاط مختلف دنیا به سمت خود می کشاند. این برج فلزی بسیار زیبا و حیرت انگیز است و ارزش بازدید را دارد. برج ایفل علاوه بر اینکه در پاریس شناخته شده است، در کل جهان نیز شهرت دارد. ساخت این برج در سال 1887 آغاز و در سال 1889 میلادی پایان یافته است. نام این برج را از روی سازنده آن به نام گوستاو ایفل گرفته شده است.

پارک لوکزامبورگ

در شهر پاریس مجسمه ها، پارک ها و ساختمان های بسیاری زیبایی وجود دارند که دیدن آنها بسیار لذت بخش است. همه این جاذبه های زیبا، سالیانه افرادی بسیاری را به این شهر بزرگ اروپایی می کشانند. میان همه زیبایی های مهد فرهنگ و هنر کشور فرانسه باید به پارک لوکزامبورگ -Luxembourg park- پاریس اشاره کرد. این پارک دومین پارک بزرگ شهر پاریس است و از جمله جاذبه های گردشگری این شهر به شمار می رود.

موزه لوور

فرانسه مملو از دیدنی های جذاب است. از جمله آنها می توان به دیدنی های شهر پاریس اشاره کرد. از جمله مکان های دیدنی پاریس، موزه لوور -Louvre Museum- است. در موزه لوور بیش از 35 هزار اثر هنری در 8 بخش مجزای موزه نگهداری می شوند. شاید جالب باشد بدانید، موزه لوور در زمان امپراطوری، موزه ناپلئون نام داشته است. این موزه در همان زمان که ناپلئون در حال کشورگشایی بود و غنایم بسیاری به پاریس می آورد، بزرگ و کامل تر شد تا اینکه امروزه یکی از مشهورترین موزه های جهان است.

کلیسای جامع نوتردام

میان همه جاذبه های تفریحی و گردشگری کشور فرانسه و به خصوص شهر پاریس، کلیسای جامع نوتردام -Notre Dame Cathedral- جذابیت بسیاری میان گردشگران دارد. این کلیسا در نزدیکی رود سن در مرکز پاریس قرار دارد. این کلیسا بنای بسیار زیبا و چشمگیری دارد و سالانه بیش از 10 میلیون نفر از این کلیسا دیدن می کنند. کلیسای جامع نوتردام، یکی از چشم نوازترین معماری های ساختمانی را در شهر پاریس دارد.

آرامگاه پانتئون پاریس

در شهر پاریس جاذبه های گردشگری فراوانی وجود دارد. فردی که به کشور فرانسه سفر می کند، می تواند از همه وقت خود به خوبی استفاده کند و از آن لذت ببرد. از جمله دیدنی های گردشگری این شهر باید به آرامگاه پانتئون -pantheon- پاریس اشاره کرد. این آرامگاه در واقع یک اثر تاریخی قدیمی است که قدمت طولانی دارد. این اثر تاریخی، افراد بسیاری را از سراسر دنیا به سمت خود می کشاند.

پل الکساندر سوم

میان انواع جاذبه ها و شهرت پاریس باید به بناهای زیبای تاریخی آن اشاره کرد. پل الکساندر سوم -Pont Alexandre III-، یکی از بناهای بی نظیر روی رودخانه سن در پاریس است.

کلیسای سکره کر

مکان های دیدنی بسیاری در کشور فرانسه و شهر پاریس قرار دارند. اما همه آنها فوق العاده و منحصر به فرد نیستند. تعدادی از جاذبه های گردشگری شهر پاریس همچون برج ایفل، خیابان شانزه لیزه، ... و کلیسای سکره کر -Sacre Coeur-از جمله مکان هایی است که باید هنگام مسافرت به پاریس حتما از آنها بازدید کرد. این کلیسا نه تنها از نظر ساخت و معماری جذابیت خیره کننده دارد، بلکه احساس عرفانی و مقدس نیز به بیننده القا می کند.