درباره کلیسای سکره کر

کلیسای سکره کر -Sacre Coeur- یکی از مهم ترین بناهای مذهبی شهر پاریس است. این کلیسا بالای تپه ای به نام مونتمارتر بنا شده است و سالانه افراد بسیاری از نقاط مختلف جهان برای بازدید آن به کشور فرانسه مسافرت می کنند. این کلیسا در سال 2006 میلادی، لقب دومین مکان گردشگری مذهبی کشور فرانسه را بعد از کلیسای نوتردام از آن خود کرد. این کلیسای فضای عرفانی دارد و حی آرامش خوبی به بازدیدکننده ها القا می کند. در ضمن، معماری سفیدرنگ این کلیسا نیز بسیار زیباست.
این کلیسا همچنان یکی از مهم ترین جاذبه های شهر پاریس به شمار می رود و گردشگران بسیاری را به سمت خود می کشاند.

کلیسای سکره کر، بعد از شکست فرانسه برای دستیابی به امید ساخته شده است. بنابراین، پیشینه این کلیسا به امید و القا احساسا خوب و مثبت بر می گردد. بیش از 10 میلیون نفر در سال از این کلیسا دیدن می کنند. بزرگ ترین موزائیک فرانسه، ناقوس بزرگ و معماری منحصر به فرد و طراحی صلیب مانند این کلیسا آن را در زمره یکی از مهم ترین مکان های توریستی شهر پاریس قرار داده اند.

نام محلی - کلیسای سکره کر به نام سکره کر باسیلینا میان مردم فرانسه شهرت دارد.

اطلاعات گردشگری

سکره کر، کلیسای کاتولیک هاست که بر اساس معماری زیبای فرانسوی طراحی و ساخته شده است. این کلیسا همچون ساختمان های رومی ساخته شده است و عصاره فرهنگ و سنت فرانسوی نیز در آن به خوبی دیده می شود. شاید به ظاهر معماری ساده ای داشته باشد اما بسیار جذاب و زیباست.
تپه ای که این کلیسا بر آن واقع شده است، مونتمارتر نام دارد. ایت تپه پیش از بنای این کلیسا نیز محلی برای عبادت و پرستش بوده است. این کلیسا در زمان لوئی چهارم و همسر او در این تپه بنا شده است. البته ساختمانی که امروزه شاهد آن هستیم در قرن 19 میلادی ساخته شده است. ساخت این کلیسای به خواست همه مردم بود و در 23 ژوئن سال 1873 میلادی رای به ساخته شدن آن داده شد.
معماری بنای کلیسای سکره کر را معماری فرانسوی طراحی کرده است. برای ساخت این ساختمان در سال 1875، چاه هایی به عمق 33 متر حفر شدند. این چاه ها به عنوان پایه و پی ریزی ساختمان بودند. هزینه ساخت کلیسا را دولت فرانسه تقبل کرده بود.
این کلیسا در سال 1919 بعد از تمام شده جنگ جهانی اول، افتتاح شد. جذابیت اصلی کلیسای سکره کر، معماری منحصر به فرد و زیبای آن است. این کلیسا به شکل یک صلیب ساخته شده است. در اطراف گنبد مرکزی کلیسا،چهار گنبد کوچک تر قرار دارند. گنبد مرکز آن حدود 83 متر بلندی و 16 متر عرض دارد.
مسافران می توانند با رفتن به بالای گنبد بیشتر جاهای شهر پاریس را ببینند.
در ضمن، بزرگ ترین موزائیک فرانسه در بالای سقف این کلیسا کار گذاشته شده است. این موزائیک مساحتی حدود 475 متر مربع دارد.  همچنین یکی از بزرگ ترین ناقوس های فرانسه نیز در حیاط آن قرار دارد. این ناقوس حدود یکهزار و 200 کیلوگرم وزن دارد.
این کلیسا از ساعت یک ربع به هفت صبح تا 11 شب، هر روز باز است. ورودیه ندارد و می توان به صورت رایگان در هر زمانی از این کلیسای فوق العاده دیدن کرد. البته مساله ای که برای گردشگران چندان جالی نیست، ممنوعیت عکاسی از زیبایی های این کلیساست.

تاریخچه

کلیسای سکره کر، کلیسای کاتولیک هاست و ساخت آن در قرن 19 میلادی به پایان رسید. این کلیسا بعد از شکست کشور فرانسه در جنگ در سال 1871 میلادی برای امید به آینده بنا شده است. ایده ساخت این کلیسا در سال 1873 مطرح شد و در سال 1876 میلادی اولین سنگ بنای آن نهاده شد.
طراحی این بنای معماری زیبا توسط فردی به نام Paul Abadie انجام شده است.
 
نام: اروپا » فرانسه » پاریس » کلیسای سکره کر
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر پاریس

تاق پیروزی پاریس

در کشور فرانسه و شهر پاریس، دیدنی های فراوانی وجود دارند. مسافرانی که به شهر زیبای پاریس سفر می کنند، حتی لحظه ای نیز بیکار نمی مانند. به قدری در این شهر جاذبه های زیبا وجود دارند که نمی توان به راحتی از کنار آنها عبور کرد. از جمله جاذبه های تاریخی و البته زیبای پاریس باید به تاق پیروزی -Triumph arch- اشاره کرد. این تاق نیز بازدیدکننده های فراوانی دارد که از سراسر دنیا برای دیدن آن به کشور فرانسه مسافرت می کنند.

خیابان شانزه لیزه

آیا فردی را در دنیا پیدا می کنید که در مورد زیبایی های کشور فرانسه و شهر پاریس چیزی نداند. این شهر جاذبه های گردشگری فراوانی دارد و مردم بسیاری از نقاط مختلف جهان به آن مسافرت می کنند. از جمله مشهورترین مناطق دیدنی پاریس باید به خیابان شانزه لیزه -Champs Elysees- اشاره کرد. شاید به ظاهر شانزه لیزه فقط یک خیابان ساده است. اما در واقع مملو از کافه ها و مغازه های بسیار شیک، زیبا و جالب توجه است.

برج ایفل

در کشور فرانسه و به خصوص شهر پاریس، جاذبه های گردشگری فراوانی وجود دارند. اما برج ایفل -Eiffel Tower- جذابیت دیگری برای گردشگران دارد. این برج نماد شهر پاریس است و سالانه افراد بسیاری را از نقاط مختلف دنیا به سمت خود می کشاند. این برج فلزی بسیار زیبا و حیرت انگیز است و ارزش بازدید را دارد. برج ایفل علاوه بر اینکه در پاریس شناخته شده است، در کل جهان نیز شهرت دارد. ساخت این برج در سال 1887 آغاز و در سال 1889 میلادی پایان یافته است. نام این برج را از روی سازنده آن به نام گوستاو ایفل گرفته شده است.

پارک لوکزامبورگ

در شهر پاریس مجسمه ها، پارک ها و ساختمان های بسیاری زیبایی وجود دارند که دیدن آنها بسیار لذت بخش است. همه این جاذبه های زیبا، سالیانه افرادی بسیاری را به این شهر بزرگ اروپایی می کشانند. میان همه زیبایی های مهد فرهنگ و هنر کشور فرانسه باید به پارک لوکزامبورگ -Luxembourg park- پاریس اشاره کرد. این پارک دومین پارک بزرگ شهر پاریس است و از جمله جاذبه های گردشگری این شهر به شمار می رود.

موزه لوور

فرانسه مملو از دیدنی های جذاب است. از جمله آنها می توان به دیدنی های شهر پاریس اشاره کرد. از جمله مکان های دیدنی پاریس، موزه لوور -Louvre Museum- است. در موزه لوور بیش از 35 هزار اثر هنری در 8 بخش مجزای موزه نگهداری می شوند. شاید جالب باشد بدانید، موزه لوور در زمان امپراطوری، موزه ناپلئون نام داشته است. این موزه در همان زمان که ناپلئون در حال کشورگشایی بود و غنایم بسیاری به پاریس می آورد، بزرگ و کامل تر شد تا اینکه امروزه یکی از مشهورترین موزه های جهان است.

کلیسای جامع نوتردام

میان همه جاذبه های تفریحی و گردشگری کشور فرانسه و به خصوص شهر پاریس، کلیسای جامع نوتردام -Notre Dame Cathedral- جذابیت بسیاری میان گردشگران دارد. این کلیسا در نزدیکی رود سن در مرکز پاریس قرار دارد. این کلیسا بنای بسیار زیبا و چشمگیری دارد و سالانه بیش از 10 میلیون نفر از این کلیسا دیدن می کنند. کلیسای جامع نوتردام، یکی از چشم نوازترین معماری های ساختمانی را در شهر پاریس دارد.

آرامگاه پانتئون پاریس

در شهر پاریس جاذبه های گردشگری فراوانی وجود دارد. فردی که به کشور فرانسه سفر می کند، می تواند از همه وقت خود به خوبی استفاده کند و از آن لذت ببرد. از جمله دیدنی های گردشگری این شهر باید به آرامگاه پانتئون -pantheon- پاریس اشاره کرد. این آرامگاه در واقع یک اثر تاریخی قدیمی است که قدمت طولانی دارد. این اثر تاریخی، افراد بسیاری را از سراسر دنیا به سمت خود می کشاند.

پل الکساندر سوم

میان انواع جاذبه ها و شهرت پاریس باید به بناهای زیبای تاریخی آن اشاره کرد. پل الکساندر سوم -Pont Alexandre III-، یکی از بناهای بی نظیر روی رودخانه سن در پاریس است.

پل نو

وقتی صحبت از جاذبه های معماری شهر پاریس به میان می آید، نمی توان پل نو -Pont Neuf- را نادیده گرفت. میان همه جاذبه هایی که واقعا ارزش دیدن دارند، باید بگوییم پل نو نیز ارزش دست کم یکبار ویزیت را دارد. این پل، روی رودخانه سن واقع شده است. باید گفت پل نو، بزرگ ترین نشانه معماری زیبای فرانسوی به شمار می رود.