درباره قلعه تپه نیس

قلعه تپه یا کولین دو شاتو -Colline Du Chateau- ، جزو مناطق پر بازدید شهر ساحلی نیس است. افرادی که به نیس سفر می کنند حتما از قلعه تپه نیز بازدید می کنند. مناظری که می توان از بالای این قلعه تماشا کرد بسیار زیبا هستند.

بعضی معتقدند قلعه تپه در نیس حتی پیش از به وجود آمدن شهر نیس در آنجا وجود داشته است. این قلعه همان طور که از نامش پیداست، بالای یک تپه قرار دارد. بلندی این قلعه حدود 92 متر است. این مساله آن را تبدیل به مکانی منحصر به فرد و زیبا کرده است. برای رسیدن به بالای این تپه از هیچ طریق دیگری غیر از آسانسور نمی توان استفاده کرد. این آسانسور برای دسترسی مردم به بالای تپه قلعه در این مکانکار گذاشته شده است. از آنجا که هیچ راهی برای بالا رفتن وجود نداشت این آسانسور ساخته شد تا مردم بتوانند از زیبایی های قسمت بالای قلع نیز بهره ببرند. در بالای تپه، محوطه ای همچون پارک وجود دارد. این پارک نیز شبیه میز است. بازدید این تپه برای کودکان و بزرگسالان جالب است. از آن بالا می توان آبهای مدیترانه را دید و از هوای خنک لذت برد.
قلعه تپه نیس درست میان شهر ساحلی و شهر قدیمی نیس واقع شده است. در پارکی که در بالای این تپه هستن درختان کاج، انجیر و ... وجود دارند که زیبایی آن را دوچندان کرده اند.

اطلاعات گردشگری

یکی از جاذبه های اصلی شهر نیس، تپه قلعه است. این قلعه و تپه زیبایی خیره کننده دارند. مناظر این منطقه بسیار زیباست. مردم می توانند از بالای این قلعه تا کیلومترها دورتر را می توان دید و لذت برد. به دلیل جذابیت بسیار این قلعه که بالای تپه واقع شده است، هتل ها و مسافرخانه های بسیاری اطراف آن ساخته شده اند.

تاریخچه

بنای قلعه تپه نیس به قرن ها پیش بر می گردد. حتی برخی بر این اعتقاد هستند که این قلعه به سال ها پیش از به وجود آمدن شهر نیس بر می گردد. این قلعه به نوعی نشان دهنده تاریخ غنی شهر نیس است و خود نیز حالتی همچون تاریخ مصور قرون وسطایی یا موزه دارد.

آسانسور این بنای تاریخی و قدیمی از پایان دوران  Baie des Anges در این قلعه تعبیه شده است. بنای این قلعه تا حد بسیاری در سال 1706 میلادی تخریب شد. اما همچنان بقایای کلیسایی که زمانی در آنجا بین قرن های 11 تا 15 میلادی بوده است، به چشم می خورند.
 
نام: اروپا » فرانسه » نیس » کولین دو شاتو
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر نیس

پرومناد دزانگله

همه دنیا نیس را به دلیل منظره های زیبا، آفتاب بی نظیر و ساحل زیبایش می شناسند و گردشگران از سراسر دنیا برای لذت بردن از این زیبایی ها به فرانسه و شهر نیس مسافرت می کنند. از جمله جاذبه های این شهر ساحلی، گردشگاه انگلیسی آن است. پرومناد دزانگله -Promenade des Anglais- به معنای گردشگاه انگلیسی، خیابانی پهن در امتداد ساحل نیس است. عرض این خیابان 2 متر است و منظره بسیار زیبایی از دریا دارد.

تئاتر ملی نیس

تئاتر ملی نیس -Theatre National de Nice-، مرکز هنرهای معاصر و دراماتیک است. این مکان یکی از محبوب ترین جاذبه های شهر نیس به شمار می رود. ظرفیت این سالن تئاتر بسیار است و محل اجرای معروف ترین نمایشنامه هاست.

شهر قدیمی نیس

شهر قدیمی نیس یکی از قدیمی ترن شهرهای فرانسه است. نیس، مرکز استان Cote d’Azur است و برای خیابان ها باریک و ساختمان های بلند خود در همه دنیا شهرت دارد.