درباره گردشگاه انگلیسی

گردشگاه انگلیسی شهر ساحلی نیس از جمله اصلی ترین جاذبه های این شهر است. این خیابان عریض، نمای بسیار زیبایی از دریا را نشان می دهد و باید گفت یکی از بهترین مکان های شهر نیس برای بازدید و لذت بردن از آفتاب و دریاست. این خیابان در دو طرف خود درخت های نخل بزرگ دارد و همچون یک پیاده روی بزرگی است که در امتداد ساحل و به موازات آن ساخته شده است.

گردشگاه انگلیسی از ابتدا در کنار ساحل قرار نداشت. تا چندین سال پیش فقط دریا و ساحل بود. خانه مردم محلی نیز در فاصله دوری از ساحل و بالاتر از سطح دریا قرار داشتند. این موضوع برای زمانی است که نیس هنوز یک شهر مدرن و یک جاذبه توریستی نبود. اما این روزها که نیس پنجمین شهر بزرگ فرانسه و یکی از اصلی ترین جاذبه های این کشور زیباست، مساله کاملا فرق دارد. نیس شهری مدرن و شیک است و مکان های دیدنی مختلفی دارد. از جمله آنها همین خیابانی است که به گردشگاه انگلیسی شهرت دارد. این خیابان نمای کاملی از دریا دارد و درست به موازات ساحل ساخته شده است. همین گردشگاه نمای مدرنی به شهر بخشیده است. بیشتر مسافران برای استراحت و پیدا کردن آرامش به این خیابان می روند که در واقع یک پیاده رو بزرگ است. مسافران می توانند در طول مسیر پیاده روی یا دوچرخه سواری کنند.

نام محلی گردشگاه انگلیسی به نام پرومناد یا لمپروم (La Prom) نیز شناخته می شود.

اطلاعات گردشگری

پرومناد دزانگله -Promenade des Anglais-، نمای بسیار زیبایی از دریا و ساحل نیس دارد. گردشگاه انگلیسی، همان طور که در بالا نیز اشاره کردیم در واقع یک خیابان زیباست. خیابانی که همچون یک پیاده‌رو بزرگ با عرض دو متر ظاهر شده است. این خیابان در اطراف خود حصار دارد.  یک سمت آن دریا و در سمت دیگر خیابان قرار دارد. هر ساعت از شبانه روز که به این گردشگاه بروید، مملو از گردشگران و مسافرانی است که برای تفریح و وقت گذاری به آنجا رفته اند. در این خیابان به خوبی خنکی دریا را می توان حس کرد. بیشتر مسافران برای تماشای دریا و ساحل و زیبایی های آن، برای دوچرخه سواری یا اسکیت به این خیابان می روند.
هتل ها و گردشگاه های فراوانی در اطراف این خیابان قرار دارند. این هتل ها، قیمت ها و امکانات متفاوتی دارند و تقریبا برای هر بودجه ای مناسب هستند. گردشگران می توانند پیش از مسافرت به نیس، از قبل اتاق خود را در هتل های موردنظر رزرو کنید.

تاریخچه

ساخت گردشگاه انگلیسی در سال 1800 میلادی آغاز شده است. این گردشگاه را انگلیسی ها ساخته اند. معنی لغوی Promenade des Anglais (پرومناد دزانگله)، پیاده رو انگلیسی است. ابتدا با نام انگلیسی شناخته می شد اما به تدریج نام فرانسوی روی آن گذاشته شد. هزینه این خیابان زیبا و عریض را یک انگلیسی به نام لوئیس وی تقبل کرده است. پروژه ساخت این طرح در سال 1860 میلادی به پایان رسید.
 
نام: اروپا » فرانسه » نیس » پرومناد دزانگله
گروه: جاذبه ها
 

مکان های دیدنی دیگر نیس

کولین دو شاتو

قلعه تپه -Colline Du Chateau- یکی از بقایای باستانی شهر نیس است و همان طور که از نامش پیداست، برای قلعه و تپه اش شهرت دارد. این قلعه نمای بسیار زیبایی دارد و از بالای آن می توان شهر و دریا را به خوبی تماشا کرد.

تئاتر ملی نیس

تئاتر ملی نیس -Theatre National de Nice-، مرکز هنرهای معاصر و دراماتیک است. این مکان یکی از محبوب ترین جاذبه های شهر نیس به شمار می رود. ظرفیت این سالن تئاتر بسیار است و محل اجرای معروف ترین نمایشنامه هاست.

شهر قدیمی نیس

شهر قدیمی نیس یکی از قدیمی ترن شهرهای فرانسه است. نیس، مرکز استان Cote d’Azur است و برای خیابان ها باریک و ساختمان های بلند خود در همه دنیا شهرت دارد.