درباره نیس

سالن تئاتر ملی نیس -Theatre National de Nice- در سال 1989 میلادی تاسیس شد. این سالن  به عنوان مرکزی برای هنر تاسیس شده است. در حال حاضر تئاتر ملی نیس یکی از مراکز هنری شناخته شده و محبوب در میان مردم فرانسه و گردشگران است. می توان گفت این تئاتر سرمایه هنری دولت فرانسه و شهر نیس است.
تئاتر ملی نیس را در واقع باید به نمایشگاهی از فرهنگ تئاتر و فرهنگ هنر در فرانسه تشبیه کرد.طراحی و معماری ساختمان این تئاتر نیز بسیار قابل توجه و زیباست. گفته می شود از آنجا که سالن تئاتر ملی نیس به موزه هنرهای معاصر نزدیک است، در معماری آن از ساختمان موزه الهام گرفته است. برای اثبات این ادعا نیز به طراحی هشت ضلعی ساختمان موزه اشاره کرد که از آن در طراحی سالن تئاتر نیز استفاده شده است. تئاتر ملی نیس، بزرگ ترین تئاتر شهر نیس است. این تئاتر، دو سالن بزرگ دارد. یکی از این سالن ها ظرفیت 900 نفر را دارد و به سبک ایتالیایی چیده شده است. سالن دیگر آن نیز حدود 300 نفر ظرفیت دارد. شاید بتوان ظرفیت بالای سالن های این تئاتر را نیز دلیلی برای شهرت بیشتر آن دانست. در این سالن ها نمایشنامه های بسیار عالی و قوی اجرا می شوند.

نام محلی - فرانسوی ها، تئاتر ملی نیس را با نام TNN می شناسند و میان محلی ها با این نام شهرت دارد.

اطلاعات گردشگری

تئاتر ملی نیس، مرکز هنر و نمایش تئاترهای برجسته دنیاست. سالانه افراد بسیار از سراسر دنیا به کشور زیبای فرانسه مسافرت می کنند. بیشتر این مسافران در ادامه بازدید خود از جاذبه های شهرهای بزرگی همچون پاریس و نیس، به سالن تئاتر ملی نیس نیز سر می زنند. این تئاتر برای بسیاری از مردم ارزشمند است زیرا بهترین و محبوب ترین نمایشنامه های تاریخ در این سالن اجرا می شوند. فرانسه در کل مهد فرهنگ و هنر است. تئاتر ملی نیس بر این موضوع صحه می گذارد. همه افرادی که به هنر نمایش و تئاتر علاقه وافری دارند می دانند که در این کشور می توانند به معنای واقعی کلمه از بازی هنرپیشه های تئاتر لذت ببرند. سالن تئاتر نیس حس و بوی تئاترهای عظیم و زیبا را به طور کامل به بیننده القا می کند. به همین دلیل است که سالانه هزاران نفر از سراسر دنیا برای دیدن این سالن و تئاترهای زیبایش از آن بازدید می کنند.
برای دیدن این تئاتر میتوان بلیط آن را رزور کنید و از نمایش عالی هنرمندان و نمایشنامه های پربار لذت ببرید.

تاریخچه

سالن تئاتر ملی شهر نیس در سال 1989 میلادی ساخته شده است. سرمایه ساخت این تئاتر توسط وزارت فرهنگ فرانسه و مرکز درام محلی نیس به نام Cote d’Azur تامین شده است. هدف اصلی تاسیس این تئاتر برای ترویج هنر معاصر بوده است. در همه دنیا فرانسه را به عنوان مهد هنر و فرهنگ می دانند. اثبات این ادعا نیز هنرمندان بزرگی هستند که در این کشور متولد شده اند و آثار آنها از قرن ها پیش همچنان موجود است و طرفداران خاص خود را در دنیا دارند. البته شهرت فقط هنرهای تجسمی نیست. تئاترهای این کشور و شهر نیس نیز بسیار شهرت داردند. هنرمندانی همچون مولیر و راسین از بزرگان تئاتر این شهر هستند. تئاتر خیلی زود رشد و میان مردم محبوبیت ویژه ای پیدا کرد.
 
نام: اروپا » فرانسه » نیس » تئاتر ملی نیس
گروه: سرگرمی ها
 

مکان های دیدنی دیگر نیس

کولین دو شاتو

قلعه تپه -Colline Du Chateau- یکی از بقایای باستانی شهر نیس است و همان طور که از نامش پیداست، برای قلعه و تپه اش شهرت دارد. این قلعه نمای بسیار زیبایی دارد و از بالای آن می توان شهر و دریا را به خوبی تماشا کرد.

پرومناد دزانگله

همه دنیا نیس را به دلیل منظره های زیبا، آفتاب بی نظیر و ساحل زیبایش می شناسند و گردشگران از سراسر دنیا برای لذت بردن از این زیبایی ها به فرانسه و شهر نیس مسافرت می کنند. از جمله جاذبه های این شهر ساحلی، گردشگاه انگلیسی آن است. پرومناد دزانگله -Promenade des Anglais- به معنای گردشگاه انگلیسی، خیابانی پهن در امتداد ساحل نیس است. عرض این خیابان 2 متر است و منظره بسیار زیبایی از دریا دارد.

شهر قدیمی نیس

شهر قدیمی نیس یکی از قدیمی ترن شهرهای فرانسه است. نیس، مرکز استان Cote d’Azur است و برای خیابان ها باریک و ساختمان های بلند خود در همه دنیا شهرت دارد.