درباره شهر قدیمی نیس

نیس قدیم یا شهر قدیمی نیس، محله ای قدیمی در نیس است. این محله به دلیل داشتن خیابان های باریک و ساختمان های بلند بسیار شهرت دارد. قدم زدن در این خیابان ها و تماشای ساختمان های بلند، احساس قدم ردن در زمان های قدیم را به گردشگر القا می کند. این ساختمان ها به قدری بلند هستند که به سختی می توان تابش آفتاب را در کف خیابان ها احساس کرد. Vieux Nice از جمله مکان های دیدنی فرانسه است. علاوه بر خیابان ها و ساختمان ها، میدان های دنج و بازارهای محلی این محله نیز بسیار رنگارنگ و جذاب هستند. کلوب های قدیمی، بارها و ... مختلفی در این منطقه واقع شده اند که برای توریست ها بسیار جذاب هستند.

نام محلی نیس قدیم بین محلی ها به نام منطقه یا شهر قدیمی نامیده می شود.

اطلاعات گردشگری

سالانه افراد بسیاری از نقاط مختلف دنیا به شهر نیس فرانسه سفر می کنند. این شهر، پایتخت استان ساحلی Cote d
Azur است و در جنوب شرقی ساحل فرانسه واقع شده است.
کشور فرانسه سالانه توریست های بسیاری را از سراسر دنیا به سمت خود می کشاند. بسیاری از این مسافران حتما به شهر نیس نیز سفر می کنند. در این شهر می توان به خوبی فرانسه قدیم را درک و احساس کرد. خیابان های باری، ساختمان های بلند و بافت شهری نیس قدیم به گونه ای است که بیننده از تماشای آن لذت می برد.
برای دیدن زیبایی های این منطقه خوب است از یک راهنما کمک بگیرید. البته بیشتر تورهای مسافرتی راهنما نیز دارند که گردشگران را به جاهای دیدنی هدایت می کنند.
در شهر نیس می توان به هر دو زبان انگلیسی و فرانسه تقاضاهای خود را مطرح کرد. افرادی که آنجا زندگی می کنند تقریبا زبان انگلیسی می دانند. گردشگرانی که به منظور تفریح به فرانسه سفر کرده اند، می توانند با هواپیما یا وسایل نقلیه دیگر همچون قطار به شهر نیس بروند. این شهر ساحلی، علاوه بر محله قدیمی جاذبه های بسیاری دارد.

تاریخچه

نیس قدیم همان طور که از نامش پیداست بسیار قدیمی است و پیشینه طولانی دارد. ساختمان های این منطقه متعلق به قرن ها پیش هستند. بافت این منطقه همچنان چهره قدیمی خود را حفظ کرده است و همین باعث جذابیت زیاد آن است. خیابان Cours Saleya در شهر قدیمی نیس مرکز زندگی است. بازارها و ساختمان های این خیابان از سال 1800 میلادی در اینجا قرار دارند. قدیم ها، رستوران های این خیابان فقط جای ثروتمندان بود اما امروزه دیگر اینگونه نیست. یکی از بناهای قدیمی در شهر قدیمی نیس، Chapelle de le Misericorde است. این ساختمان در سال 1740 میلادی ساخته شده است و باید گفت شاهکار معماری است. طرح معماری این ساختمان به سبک باروک است. Cathedrale Sainte Reparate نیز از دیگر جاذبه های نیس قدیم است که در سال 1699 میلادی ساخته شده است.
همه ساختمان های این شهر بسیار قدیم هستند و قدمت های صد ساله دارند. همین موضوع عطر و بوی تاریخی بودن به آن بخشیده است و باعث شهرت آن شده است.
 
نام: اروپا » فرانسه » نیس » شهر قدیمی نیس
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر نیس

کولین دو شاتو

قلعه تپه -Colline Du Chateau- یکی از بقایای باستانی شهر نیس است و همان طور که از نامش پیداست، برای قلعه و تپه اش شهرت دارد. این قلعه نمای بسیار زیبایی دارد و از بالای آن می توان شهر و دریا را به خوبی تماشا کرد.

پرومناد دزانگله

همه دنیا نیس را به دلیل منظره های زیبا، آفتاب بی نظیر و ساحل زیبایش می شناسند و گردشگران از سراسر دنیا برای لذت بردن از این زیبایی ها به فرانسه و شهر نیس مسافرت می کنند. از جمله جاذبه های این شهر ساحلی، گردشگاه انگلیسی آن است. پرومناد دزانگله -Promenade des Anglais- به معنای گردشگاه انگلیسی، خیابانی پهن در امتداد ساحل نیس است. عرض این خیابان 2 متر است و منظره بسیار زیبایی از دریا دارد.

تئاتر ملی نیس

تئاتر ملی نیس -Theatre National de Nice-، مرکز هنرهای معاصر و دراماتیک است. این مکان یکی از محبوب ترین جاذبه های شهر نیس به شمار می رود. ظرفیت این سالن تئاتر بسیار است و محل اجرای معروف ترین نمایشنامه هاست.