درباره کلیسای سنت میشل

کلیسای سنت میشل -Basilique Saint Michel- ، در بخش جنوب غربی کشور فرانسه در شهر بوردئو واقع شده و یکی از بهترین نمونه های معماری رومانو و فرانسه است. همچنین یکی از زیباترین ساختارهای معماری در جهان است. ایده اولیه ساخت این کلیسا در سال 709 میلادی ریخته شده است اما ساخت آن حدود صد سال بعد به پایان رسیده است. این کلیسا که متعلق به قرن 14 میلادی است، در حال حاضر یکی از آثار میراث فرهنگی یونسکوتبدیل شده است. کلیسای سنت میشل در سال 1998 میلادی به یونسکو وقف شد.
کلیسای سنت میشل به سبک معماری گوتیگ ساخته شده است. ارتفاع کلی این کلیسا حدود 75 متر و عرض آن حدود 38 متر است.
کلیسای سنت میشل به اعجاز غرب نیز شهرت دارد. این کلیسا در جنوب کشور فرانسه واقع شده است. نام این کلیسا از نام جزیره ای گرفته شده است که در آن قرار دارد. این کلیسا در جزیره سنت میشل در بروردئو است و صومعه ای در بالای آن بنا شده است. معماری زیبای این کلیسا سالانه افراد بسیاری را از نقاط مختلف جهان به سمت خود می کشاند. شاید بتوان گفت این کلیسا یکی از 5 منطقه توریستی مهم کشور فرانسه است. مجسمه مون سن میشل در بالاترین نقطه این کلیسا ساخته شده است.
این کلیسا در سال 1979 میلادی به یونسکو اعطا شد. کلیسای جامع سنت میشل به دلیل چشم انداز زیبا، معماری عالی و کیفیت ساخت عالی سالانه پذیرای افراد بسیاری از سراسر جهان است. این کلیسا در قرن 8 میلادی به دست مسیحی ها افتاد. نمازخانه آن به میشل - فرشته مقرب درگاه  - وقف شد. زمانی که سنت میشل بیشترین شهرت را داشت، به دوره گوتیک ها مربوط است. گوتیک ها به این محل علاقه خاصی نشان دادند و بنای آن را با معماری خود گسترش دادند به طوری که امروزه یکی از زیباترین بناهای معماری جهان به شمار می رود.
این کلیسا که در واقع یک مجموعه ساختمانی است از ساختمان ها و تالارهای مختلف تشکیل شده است و بلندی این ساختمان ها بین 1210 تا 1230 متر از زمین است. تالارهای کلیسای سنت میشل شامل 5 تالار بزرگ است که در در دو ردیف روی هم قرار گرفته اند.
در طول تاریخ این کلیسا بارها خراب شده و ابهت خود را از دست داده اما دوباره بازسازی و تعمیر شده است.
این بنا هرساله گردشگران فراوانی را از نقاط مختلف جهان به سمت خود می کشاند.

نام محلی کلیسای سنت میشل در میان محلی ها به نام باسیلیکا سنت میشل شهرت دارد.

اطلاعات گردشگری

برای دیدن کلیسای سنت میشل باید به شهر بوردئو مسافرت کنید. این کلیسای در بخش مرکزی شهر قرار دارد. برای رفتن به شهر بوردئو می توان از هواپیما، کشتی یا اتوبوس استفاده کرد. برای اینکه اقامت راحتی در این هر داشته بشید، خوب از قبل از سفر هتل موردنظر خود را رزرو کنید. در داخل شهر می توان با کمک اتوبوس یا تاکسی خود را به کلیسا ی سنت میشل رساند. اینکه کدام وسیله نقلیه را انتخاب کنید بستگی به سلیقه و بودجه گردشگر دارد.

تاریخچه

سال 709 میلادی، سن اوبرت یکی از اسقف های آن زمان تصمیم گرفت کلیسای کوچکی بسازد. او قصد داشت کشیش ها را در یک جا جمع کند تا تقرب به خدا بر فراز سنت میشل دعا کنند. بعدها، در سال 966 میلادی به درخواست دوک نورماندی، راهبان بندیکتی در این کلیسا اقامت کردند. آنها نیز به ساخت یک صومعه تصمیم گرفتند. حدود سال 1020 میلادی بود که راهب ها تصمیم گرفتن کلیسایی بزرگ در این محل بنا کنند. ساختمان سنت میشل در قرن چهارده میلادی و به دستور پادشاه، لویی یازدهم ساخته شده است. این کلیسا توسط معماری به نام Jean Lebas طراحی شده است و جایگزین کلیسای کوچکی که در آنجا بود، شد.
 
نام: اروپا » فرانسه » بوردو » کلیسای سنت میشل
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر بوردو

کلیسای جامع سن آندره و تور پی برلند

یکی از بهترین نمونه های معماری فرانسه، کلیسای جامع سن آندره و تور پی- برلند -Cathedral Saint Andre - Tour Pey-Berland- است. این کلیسا در شهر بوردو در کشور فرانسه قرار دارد. این کلیسا را باید یکی از بزرگ ترن کلیساهای شهر بوردو به شمار آورد. کلیسای جامع سن آندره و تور پی برلند نمونه بارز و عالی از طراحی گوتیگ معماری فرانسه است.

تئاتر بزرگ بوردو

گراند تئاتر -Le Grand Theatre- در واقع یکی از بزرگ ترین سالن های تئاتر و اپرا در شهر بوردو کشور فرانسه است. این سالن را باید یکی از بهترین و زیباترین معماری های فرانسوی دانست. نمای این سالن به شکل بیضی ساخته است و دریاچه ای در مقابل آن واقع شده است. این ترکیب در شب نمای فوق العاده ای به این ساختمان می بخشد. وقتی نیمه بیضی مانند نمای ساختمان در نور شب در دریاچه منعکس می شود به شکل یک بیضی کامل دیده می شود که بسیار جذاب است. در ستون های متعدد این بنا، مجسمه هایی ساخته شده است که هرکدان نماینده یکی از الهه ها یا خدایان یونانی است.

مارچه دو نوئل

مارچه دو نوئل -Marche de Noel- به معنای بازار کریسمس یکی از بازارچه های خیابانی است که پیش از تعطیلات سال نو برپا می شود. در این بازار انواع مواد غذایی و وسایل و کادوهای موردنیاز برای سال نو به فروش می رسد. این بازاراچه اصولا چهار هفته آخر سال یعنی در طول ماه دسامبر برپاست.

کاخ روهان

کاخ روهان -Le Palais Rohan- با نام هتل شهر نیز شناخته می شود و یکی از شاهکارهای معماری فرانسه به شمار می رود. این کاخ از جمله مکان های گردشگری زیباست که توریست ها به هیچ عنوان نمی خواهند دیدن آن را از دست بدهند.

پل سنگی

پل سنگی بوردو -Pont De Pierre- یکی از زیباترین پل های سنگی کشور فرانسه است. این پل روی رودخانه گارون ساخته شده است. پل سنگی سمت چپ رودخانه گارون را به de la Bastide وصل می کند.

درب کبود

در منطقه Gironde شهر بوردو، یک دروازه بزرگ قرار دارد که ارزش تاریخی دارد. این دروازه را با نام Burgundy یا Porte De Bourgogne می شناسند. این دروازه در واقع در ورودی بوردو از شهر پاریس قرار دارد. شاید به اصطلاح می ایرانی ها بتوان به آن دروازه پاریس هم گفت. این بنای زیبا جزو مکان هایی است که باید هنگام بازدید از بوردو از آن دیدن کنید.