درباره کلیسای جامع La Cathedrale de la Nouvelle Major

La Cathedrale de la Nouvelle Major، کلیسای مسیحی های کاتولیک است و در شهر مارسی واقع شده است. این کلیسا با معماری زیبا و فوق العاده اش در ردیف آثار باستانی ملی کشور فرانسه قرار گرفته است. اسقف اعظم مارسی در این کلیسای جامع اقامت دارد. سبک بنای تاریخی آن، رومی و بیزانس است. این کلیسا، یکی از زیبا ترین آثار تاریخی قدیمی است. Nouvella یکی از جایگاه های کلیسای جامع است. داخل آن طوری طراحی شده است که سه هزار  نفر را در خود جای می دهد. از این رو می توان از آن برای برگزاری کنفرانس های جهانی استفاده کرد. کلیسای جامع و فضای داخلی آن به زیبایی با مجسمه های مختلف مزین شده است. همچنین موزاییک که دیوار و کف کلیسای جامع را تشکیل می دهند نیز به طرز زیبایی تزئین و کنار هم چیده  شده اند. منظره  دریا نیز بر زیبایی این کلیسا می افزاید.  همه اینها در کنار هم این کلیسا را به یک مکان گردشگری زیبا تبدیل کرده اند.

نام محلی - کلیسای La Cathedrale de la Nouvelle Major در میان محلی ها به نام کلیسای جامع شهرت دارد.

اطلاعات گردشگری

مسجد جامع La Cathedrale de la Nouvelle Major دسترسی آسانی دارد. از جاهای مختلف فرانسه و همچنین از خیابان های شهر مارسی می توان به راحتی به آنجا رفت.
انواع وسایل حمل و نقل همچون اتوبوس و تاکسی، برای رفتن به این کلیسای عظیم وجود دارند. این شهر، هتل ها و مسافرخانه های مختلف با قیمت های متفاوت برای اقامت مسافران دارد .
کلیسای جامع از ساعت 9 صبح تا 12 ظهر  باز است. بعد از آن برای ناهار تعطیل می شود و دوباره در ساعت 14:30 تا 17:30 باز می شود. بازدید از این کلیسا هزینه ای برای مسافران ندارد و می توانند به طور رایگان وارد این ساختمان عظیم شوند و از زیبایی هایش لذت ببرند.

تاریخچه

کلیسای جامع فرانسه در قرن نوزده میلادی توسط ناپلئون سوم، پادشاه فرانسه ساخته شده است. حدود 20 سال طول کشید تا ساخت این بنا به پایان رسید. برای ساخت این بنا حدود 14 میلیون فرانک طلا هزینه شده بود. معماری این کلیسا به سبک بیزانس- رومی طراحی شده است. کلیسای جامع در سال 1864 میلادی بعدها با Nouvella Major تزئین شد. Nouvella Major بزرگ ترین و برترین ویژگی کلیسای جامع است.
 
نام: اروپا » فرانسه » مارسی » کلیسای جامع نوولا ماژور
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر مارسی

آبی سنت ویکتور

آبی سنت ویکتور -Abbey Saint Victor- یا کلیسای ویکتور باسیلیک، یکی از جاذبه های گردشگری شهر مارسی در کشور فرانسه است. این اثر تاریخی در واقع کلیسایی قدیمی به شکل قلعه است و برای سبک معماری و هنرهای زیبای به کار رفته در طراحی و ساخت آن شهرت دارد.

کلیسای جامع نتردام دولاگارد

کلیسای جامع نتردام دولاگارد Notre-Dame de la Garde، کلیسایی زیباست که در شهر مارسی واقع شده است. بندر مارسی جاذبه های زیبایی دارد. اگر از سواحل و سالن های تئاتر آن صرف نظر کنیم، می توان کلیساهای قدیمی که معماری زیبایی دارند را نیز به فهرست مناطق گردشگری این شهر اضافه کرد.

موزه لانگ چامپ

موزه لانگ چامپ -Palais Longchamp- در شهر مارسی کشور فرانسه قرار دارد. این اثر تاریخی زیبا، امروز مجموعه ای از دو موزه است. یکی از این موزه ها در رابطه با هنرهای زیباست و موضوع موزه در رابطه با طبیعت است. سالانه مسافران زیادی که به کشور فرانسه و شهر مارسی مسافرت می کنند، از این کاخ- موزه نیز دیدن می کنند.

قلعه شاتو

قلعه شاتو -If-Castle- در جزیره If واقع شده و قلعه ای کوچک است. در حال حاضر این قلعه به زندان تبدیل شده است. جذابیت این قلعه این است که در وسط آب و در جزیره ای بسیار کوچک، شاید کوچک ترین جزیره و در نزدیکی بندر مارسی قرار دارد.