درباره کلیسای جامع نتردام دولاگارد

کلیسای جامع نتردام دولاگارد Notre-Dame de la Garde در قرن نوزده میلادی به سبک رومی- بیزانسی ساخته شده است. این کلیسا، معماری بسیار باشکوهی دارد و آثار مختلف هنرهای زیبای را می توان در آن دید. شاید بتوان به نوعی گفت این کلیسا همچون قصرهای سلطنتی طراحی شده است.

کلیسای نتردام دولا گرید ویو در بالاترین بخش شهر واقع شده است. از این کلیسا می توان تقریبا همه بندر مارسی را به خوبی دید. معماری این کلیسا بر اساس فرم و سبک معماری نئوبیزانس طراحی شده است. موقعیت قرار گیری این کلیسا در بخش جنوبی بندر قدیمی مارسی است. این کلیسا علاوه بر اینکه یکی از جاذبه های زیبا برای گردشگران است، محلی برای زیارت و عبادت مسیحی ها نیز هست. در  روز Assumption در 15 آگوست  حدود هزاران نفر از اهالی مارسی در این کلیسا جمع می شوند و مراسم خود را به جای می آورند.

جالب ترین چیز در مورد این کلیسا، چشم انداز زیبای شهر مارسی است. از آنجا که کلیسا در ارتفاعات شهر مارسی قرار دارد، از تراس آن می توان به خوبی مناطق مختلف بندر مارسی را تماشا کرد و از نمای کلی شهر لذت برد. قایق ها و کشتی هایی که در ساحل بندر قرار دارند، در کنار درختان و کوه های پوشیده از درختان این شهر، منظره بسیار زیبایی به مارسی بخشیده اند. همه این زیبایی را می توان به طور یکجا از کلیسای جامع نتردام دولاگارد دید.

همچنین باید به مجسمه برنزی مریم مقدس اشاره کرد. این مجسمه در ابتدای ورودی کلیسا قرار داده شده است و کودکی که اکنون در آغوش این مجسمه برنزی قرار دارد، در سال 1870 میلادی به آن اضافه شد.

نام محلی

کلیسای جامع نتردام دولاگارد، در میان محلی های فرانسه به نام بونه مرا (bonne mera) یا «مادر خوب» شهرت دارد.

اطلاعات گردشگری

کلیسای جامع نتردام دولاگارد ، در شهر مارسی واقع شده است. دسترسی به آن بسیار آسان است. برای رسیدن به آن می ‌توانید از بندر سوار ترن شوید و  در عرض کمتر از نیم ساعت به بالای تپه برسید.

برای بازدید از همه جاهای این کلیسا بیش از 2 ساعت زمان نیاز نیست. گردشگران در هر ساعتی از روز می توانند به این کلیسا بروند و از آثار هنری زیبا در داخل و سبک معماری ساختمان آن لذت ببرند. در شهر مارسی، هتل ها و اقامتگاه های مختلفی وجود دارد. می توان از انواع وسایل نقلیه مختلف همچون اتوبوس و تاکسی برای رفتن به کلیسا استفاده کرد.

تاریخچه

ساختمانی که امروزه از کلیسای جامع نتردام دولاگارد می بینید، در سال 1864 میلادی ساخته شده است. دستور ساخت این بنا توسط امپراطور دوم صادر شده است. موقعیت جغرافیایی این کلیسا، اهمیت تاریخی و استراتژیک دارد. از آنجا که این بنای تاریخی زیبا که همچون قصرهای سلطنتی می ماند در بالاترین بخش شهر مارسی قرار دارد، زودتر از باقی مکان های به چشم می آید و به اصطلاح دیده می شود. در جایی که الان این کلیسا عظیم قرار دارد، کلیسای کوچک تری بود که در سال 1214 میلادی تاسیس شده بود. این مکان در کل، محلی برای عبادت و پرستش است و مذهبی ها تعلق خاطر خاصی به آن دارند.

در سال 1524 میلادی، محلی برای تماشای شهر در بالای این بلندی که کلیسا در آن وقع شده است، ساخته شد. همچنان این جایگاه در آنجاست.

معماری ساختمان کلیسا، آثار هنری داخل آن و موقعیت قرار گیری اش همه با هم باعث شده اند این مکان به عنوان یکی از جاذبه های اصلی شهر مارسی شناخته شود.

 
نام: اروپا » فرانسه » مارسی » کلیسای جامع نتردام دولاگارد
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر مارسی

آبی سنت ویکتور

آبی سنت ویکتور -Abbey Saint Victor- یا کلیسای ویکتور باسیلیک، یکی از جاذبه های گردشگری شهر مارسی در کشور فرانسه است. این اثر تاریخی در واقع کلیسایی قدیمی به شکل قلعه است و برای سبک معماری و هنرهای زیبای به کار رفته در طراحی و ساخت آن شهرت دارد.

کلیسای جامع نوولا ماژور

کلیسای La Cathedrale de la Nouvelle Major که به عنوان کلیسای جامع شهر مارسی نیز شناخته می شود، در شهر مارسی در کشور فرانسه قرار دارد. این کلیسا، برای کاتولیک های مسیحی است. کلیسای جامع مارسی، جزو آثار باستانی ملی کشور فرانسه نیز طبقه بندی می شود. معماری این کلیسا واقعا چشمگیر و فوق العاده است.

موزه لانگ چامپ

موزه لانگ چامپ -Palais Longchamp- در شهر مارسی کشور فرانسه قرار دارد. این اثر تاریخی زیبا، امروز مجموعه ای از دو موزه است. یکی از این موزه ها در رابطه با هنرهای زیباست و موضوع موزه در رابطه با طبیعت است. سالانه مسافران زیادی که به کشور فرانسه و شهر مارسی مسافرت می کنند، از این کاخ- موزه نیز دیدن می کنند.

قلعه شاتو

قلعه شاتو -If-Castle- در جزیره If واقع شده و قلعه ای کوچک است. در حال حاضر این قلعه به زندان تبدیل شده است. جذابیت این قلعه این است که در وسط آب و در جزیره ای بسیار کوچک، شاید کوچک ترین جزیره و در نزدیکی بندر مارسی قرار دارد.