درباره کاخ Longchamp

موزه لانگ چامپ -Palais Longchamp- که در واقع مجموعه ای از دو موزه در دو زمینه متفاوت هنری و تاریخ طبیعی است، در شهر مارسی واقع شده است. این کاخ معماری بسیار زیبایی دارد و افراد بسیاری را به سمت خود می کشاند. این موزه-کاخ مکانی برای نمایش فرهنگ، هنر و تاریخ فرانسه است. در موزه طبیعت می توان انواع گونه های مختلف جانوران و گیاهان را دید. موزه هنرهای زیبا نیز از نامش پیداست که انواع آثار هنری همچون نقاشی و دیگر هنرهای تجسمی را در خود جای داده است.

موزه Longchamp، سه بخش مختلف دارد. این بخش ها شامل شاتو d
eau، بالی در سمت راست که موزه هنرهای زیباست و بالی در سمت چپ که موزه تاریخ طبیعی است. همچنین دریاچه کوچکی نیز در حیاط موزه- کاخ قرار دارد که در وسط آن مجسمه ای از چهار گاو نر و سه زن وجود دارد. این پارک را نمونه زنده ای از تلفیق زیبایی هنرهای تجسمی، منظره و دریاچه می دانند. در این پارک انواع سنگ های حکاکی شده زیبا و آثار ساخته شده به دست بشر را می توان دید و از زیبایی آنها لذت برد.
بال سمت راست موزه که به هنرهای زیبا اختصاص دارد، شامل نقاشی های زیبای قدیمی که مربوط به قرن های 16 و 17 میلادی هستند و همچنین مجسمه های  Puget، Mignard و Serre نیز در آنجا به چشم می خورند. همچنین مجسمه هایی در این موزه هستند که قدمت آنها به قرن 19 بر می گردد.
بال غربی این موزه، همان طور که در بالا اشاره کردیم، شامل انواع گونه های مختلف گیاهان و جانوران است. در این موزه می توان از تاریخ و انقراض گونه های مختلف گیاهان و جانوران در طول تاریخ آگاهی کسب کرد.

نام محلی هیچ نام محلی برای موزه Longchamp وجود ندارد. فرانسوی ها و اهالی مارسی نیز آن را به همین نام می شناسند.

اطلاعات گردشگری

موزه-کاخ Longchamp در شهر مارسی کشور فرانسه قرار دارد و یکی از بهترین و زیباترین جاذبه های این شهر به شمار می رود. در مارسی انواع مختلف هتل و مسافرخانه وجود دارد که مسافران با توجه به بودجه خود می توانند هر کدام را که مایل هستند، انتخاب کنند. مسافرانی که  در این شهر اقامت دارند، می توانند با استفاده از اتوبوس، تاکسی یا ... خود را به این موزه برسانند.
البته به شما توصیه می کنیم، اگر قصد مسافرت به فرانسه و شهر مارسی را دارید و در برنامه سفر خود، بازدید از موزه Longchamp را نیز گنجانده اید، حتما پیش از مراجعه حضوری از ساعات کار آن اطلاع کسب کنید.

تاریخچه

ساخت موزه- کاخ Longchamp به سال 1839 میلادی بر می گردد. این موزه که معماری آن همچون دو بال در دو سمت راست و چپ بنای اصلی طراحی شده است، برای اتصال رودخانه Durance و کانال مارسی ساخته شده است. این بنا فقط برای همین منظور ساخته شده بود. این اتصال برای رفع تشنگی مردمی بود که با بحران کمبود آب به دلیل ضعیف بودن پروژه های آب رسانی و هزینه های بالای این کار روبه رو بودند.
بعدها حیاط این بنا به عنوان یکی از پارک های بسیار زیبا و دیدنی فرانسه که ارزش بازدید دارد، معرفی شد. دولت فرانسه نیز آن را به عنوان یکی از آثار فرهنگی خود اعلام کرد.
پارک در سال 1869 میلادی، همزمان با کاخ تاسیس شد. این پارک، باغ وحش نیز داشت. اما باغ وحش از سال 1898 تا 1987 میلادی باز بود و بعد از آن به دلیل نارضایتی مردم از باغ وحش سنتی، بسته و تعطیل شد.
 
نام: اروپا » فرانسه » مارسی » موزه لانگ چامپ
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر مارسی

آبی سنت ویکتور

آبی سنت ویکتور -Abbey Saint Victor- یا کلیسای ویکتور باسیلیک، یکی از جاذبه های گردشگری شهر مارسی در کشور فرانسه است. این اثر تاریخی در واقع کلیسایی قدیمی به شکل قلعه است و برای سبک معماری و هنرهای زیبای به کار رفته در طراحی و ساخت آن شهرت دارد.

کلیسای جامع نوولا ماژور

کلیسای La Cathedrale de la Nouvelle Major که به عنوان کلیسای جامع شهر مارسی نیز شناخته می شود، در شهر مارسی در کشور فرانسه قرار دارد. این کلیسا، برای کاتولیک های مسیحی است. کلیسای جامع مارسی، جزو آثار باستانی ملی کشور فرانسه نیز طبقه بندی می شود. معماری این کلیسا واقعا چشمگیر و فوق العاده است.

کلیسای جامع نتردام دولاگارد

کلیسای جامع نتردام دولاگارد Notre-Dame de la Garde، کلیسایی زیباست که در شهر مارسی واقع شده است. بندر مارسی جاذبه های زیبایی دارد. اگر از سواحل و سالن های تئاتر آن صرف نظر کنیم، می توان کلیساهای قدیمی که معماری زیبایی دارند را نیز به فهرست مناطق گردشگری این شهر اضافه کرد.

قلعه شاتو

قلعه شاتو -If-Castle- در جزیره If واقع شده و قلعه ای کوچک است. در حال حاضر این قلعه به زندان تبدیل شده است. جذابیت این قلعه این است که در وسط آب و در جزیره ای بسیار کوچک، شاید کوچک ترین جزیره و در نزدیکی بندر مارسی قرار دارد.