پاسخ
زمانی که قصد گردش در شهر را دارید از به همراه داشتن پول نقد زیاد با خود اجتناب کنید. به همراه داشتن حداقل پول مورد نیازتان بسنده کنید و در صورتی که از کارت اعتباری استفاده می‌کنید نیز می‌توانید کارت خود را به همراه داشته باشید. بهتر است کارتی با خود به همراه داشته باشید که سقف اعتباری پایینی داشته باشد و بیش از رقم محدودی نتوان از آن برداشت کرد. پاسپورت و کارت‌های اعتباری دارای سقف اعتباری بالاتر را در صندوق امانات هتل نگهداری کنید.
ابدا همه‌ی پول خود را در یک جیب لباس و یا کیف نگه ندارید، بلکه آن را در جیب‌های مختلف لباس و کیف‌تان پخش کنید. اگر در این سفر همراهی دارید سعی کنید پول‌تان را بین خودتان و ایشان به طور مساوی تقسیم کنید تا در صورت دزدی احتمالی از یک نفر، خسارت کلی کمتر باشد.
هنگام برداشت پول از عابربانک خیلی مراقب باشید. بهتر است از عابربانک‌هایی استفاده کنید که داخل مراکز خرید، بانک‌ها و یا ساختمان‌های تجاری-اداری هستند. اگر فرد مشکوکی در حوالی عابربانک مورد نظر مشاهده کردید، از محل دور شوید و از عابربانک دیگری استفاده کنید.
دوربین خود را در کیف  و یا جیب خود نگهداری کنید و یا این که آن را در کیسه‌ی پلاستیکی غیرشفاف قرار دهید تا دیده نشود. در مکان‌های عمومی اعم از رستوران‌ها و مراکز خرید، کافه‌ها و بارها و هم‌چنین فرودگاه و خیابان، لحظه‌ای چشم از وسایل همراه خود برندارید.