يك اتفاق بسيار ساده باعث شد تا چندي پيش بزرگ‌ترين مجموعه موميايي‌هايي عصر جديد كشف شوند. اين اتفاق در حالي افتاد كه دخمه صومعه سيسيل ايتاليا گشوده شد و بازديدكنندگان از اين دخمه، نزديك به 8 هزار جسد موميايي شده در حالي كه با ميخ‌هاي درشت به ديوار آويخته شده بودند را كشف كردند.

در اين مکان مرده‌ها با لباس‌هاي معمولي خود و با ميخ طويله به ديوار آويزان شده‌اند و مرده‌ها که بدن‌هايشان در حال فساد و تباهي است از بالا شما را مي‌نگرند.

باستان‌شناسان در بدو ورود با اتاقي روبه‌رو شدند كه پر بود از اسكلت‌هاي بي‌شمار انسان‌هايي كه كنار هم ايستاده بودند و نكته قابل توجه آن بود كه تمامي موميايي‌ها بر اساس شغلي كه داشتند كنار هم قرار گرفته بودند.
آنها در بدو ورود با اتاقي مربوط به دكترها، اتاقي مربوط به زنان، اتاقي مربوط به دخترهاي ازدواج نكرده و البته اتاقي نيز مخصوص كودكان روبه‌رو شدند. باستان‌شناسان پي‌بردند اين اجساد كه به طور طبيعي موميايي شده‌اند، مربوط به مراسمي مذهبي هستند كه در نوع خود بي‌نظير می باشد.

براساس اطلاعات به دست آمده، قديمي‌ترين نعش موجود در اين مقبره مربوط به راهبه سيلوسترو گابيو مربوط مي‌شود كه سال 1599 مرده است. باستان‌شناسان او را سرسلسله جمع شدن اين همه موميايي كنار هم مي‌دانند. او معتقد بود هواي خشك مي‌تواند باعث ايجاد موميايي طبيعي در انسان‌ها و البته زندگي دائمي آنها شود. به همين علت جنازه‌ها را از ديوار آويزان مي‌كرد تا مايعات درون بدن آنها بتدريج خارج شود و سال‌ها بعد جنازه‌هايي كه مانند ميوه‌هاي خشك شده تغيير حالت داده بودند را با سركه مي‌شست و بعد از آن بود كه لباس‌هاي مردگان را براي ايستادن هميشگي‌شان در حالت موميايي تنشان مي‌كرد.

سرزمين مردگان در حالي در ايتاليا کشف شده است که معروفترين و عجيب‌ترين جسدي که در اين صومعه قرار دارد، جسد دختر بچه ي 2 ساله اي به نام روزاليا لومباردو ملقب به زيباي خفته است که در سال 1920 به اين صومعه تحويل داده شده است. جسد اين دختر بچه در تابوتي قرار دارد که درب آن از شيشه است. چهره او بعد از گذشت سال‌ها همچنان طبيعي باقي مانده است.

پیشنهاد می شود در صورت رفتن به ایتالیا از این دخمه دیدن کنید.