به دلیل وجود امکانات و آب و هوای خاص جزیره کیش بازدیدکنندگان به ورزش های دریایی و هوایی و زمینی زیر می پردازند:

ورزش های دریایی


شنا
وجود امکانات پراکنده و دو مجموعه کامل با تجهیزات پیشرفته ورزش های آبی در این جزیره فرصت تازه و خوبی را برای بازدیدکنندگان فراهم کرده است.

پلاژهای غواصی
پوشش مرجانی سواحل جزیره کیش به رنگ نقره ای است و در پرتو آفتاب در زیر آب زلال دریا می درخشد. در سواحل جزیره کیش پلاژهای بانوان و آقایان ساخته شده تا محل اسکان موقت گردشگران و ساکنان باشند. در دو مرکز باشگاه های ورزش های دریایی کیش و اسکله تفریحی آموزش ها و امکانات لازم غواصی در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد.
  • پلاژ بانوان با وسعت 15 هزار متر مربع دارای دوش آب شیرین، سایه بان، نورپردازی مناسب و سالن بدن سازی است. حضور مربیان شنا و نجات غریق در این پلاژها باعث اطمینان خاطر مسافران شده است.
  • پلاژ آقایان باوجود آزاد بودن شنا برای آقایان در اکثر سواحل با استقبال زیادی مواجه شده است. امکان آموزش شنای فردی و گروهی، دوش آب شیرین و بوفه حضور تمام وقت نجات غریق، تفریحاتی چون جت اسکی، اسکی روی آب، پاراشوت، قایق های بادبانی و غواصی از علل این استقبال چشم گیر است. ساحل این پلاژ ماسه ایست و عمق آن به تدریج افزایش می یابد که امکان شنا در اعماق مختلف را فراهم می کند.
ماهی گیری
وجود ساحل آرام و گرمای آفتاب محیط مناسبی را برای ماهی گیری در این جزیره فراهم کرده است. ماهی گیری در همه سواحل به جز منطقه اسکله تفریحی آزاد است. علاقه مندان با تهیه قلاب از فروشگاه های ورزشی کیش می توانند ساعاتی را به ماهی گیری بپردازند.

ورزش های هوایی
  • پرواز با هواپیمای بدون موتور یا گلایدر
برای انجام این پرواز نیاز به کسب گواهی نامه است که آموزشگاهی بدین منظور در این جزیره و با همکاری سازمان هواپیمایی کشوری تاسیس شده است. مربیان پس از پایان تمرینات و گذراندن دوره های آموزشی این گواهی نامه را صادر کرده و فرد دارای گواهی می تواند پرواز با گلایدر را تجربه کند.
  • پاراسل
  • پرواز با هواپیمای فوق سبک آب نشین

ورزش های زمینی

  • سوارکاری
سوارکاری از جمله ورزش های مورد تاکید دین اسلام است و درضمن علاوه بر جسم بر روح و جان انسان نیز اثر شگرفی می گذارد. باشگاه سوارکاری کیش که مسابقات کشوری نیز در آن برگزار می شود با داشتن 50 راس اسب و متخصصین این امر فرصتی برای آرامش روح و روان مسافران فراهم می کند.
  • دوچرخه سواری
مسیر دوچرخه سواری 75 کیلومتری جزیره کیش یکی از زیباترین و طولانی ترین مسیرهای دوچرخه سواری در کشور است. بخش اصلی این مسیر در حاشیه نوار ساحلی و به موازات جاده جهان و کاملا فاقد مسیر ماشین رو است. در بخش های مختلف جزیره مانند اسکله تفریحی، جنب بازار مرجان، فاز دو صدف، پرشین گلف و کشتی یونانی دوچرخه کرایه می دهند. در مسیر دوچرخه سواری با حرکت آرام چشم اندازهای دریا، سواحل، بوستان ها، نخلستان ها و پوشش های گیاهی را می توان دید.

تاريخچه

سابقه طولانی مردم کیش در صید مروارید و ارج نهادن آنان به دریانوردی باعث رشد سریع امکانات تفریحی دیایی و استقبال بی نظیر گردشگران از این امکانات شده است.
باشگاه سوارکاری کیش در سال 1372 برای برگزاری مسابقات بین المللی خلیج فارس تاسیس شد. پس از آن، با افزودن محوطه مناسب، مانژ، اصطبل، پیست کورس، مانژ صحرایی برای گشت آزاد، فضای سبز، جایگاه مناسب و 50 راس اسب از نژادهای تربرد، دوخون، دره شوی و عرب و استفاده از نیروی متخصص در درمانگاه دامپزشکی، این باشگاه برای برگزاری مسابقات کشوری به حد مطلوب رسید.

اطلاعات گردشگری
  • باشگاه سوارکاری کیش در شمال این جزیره و جنب دهکده المپیک قرار دارد.
  • پلاژ بانوان در ساحل شمالی، انتهای خیابان آریان، روبروی مخابرات قرار دارد.
  • پلاژ آقایان در شمال شرقی جزیره، خیابان فردوسی، انتهای بلوار هنر پرشین گلف قرار دارد. دسترسی به این پلاژ با وسایل حمل و نقل عمومی نیز امکان پذیر است.